Draaikont werkt zichzelf in nesten in zedenzaak Motoragent dwingt 'LnJUbrmUfLtih Jsi hlHHiki IWW1 jfl WÏÏümESmSmjjÏ d In de rij voor camping Vierdaagse 4 NIEUWS Mogelijk ebolapatiënt Syntus wint in Utrecht De 24-jarige, keurig geklede jon gen is een van de mannen die met grote tegenzin naar de recht bank in Maastricht komt. Het liefst was hij - net als de meeste anderen - weggebleven, maar hij mag het niet van de rechter. Zijn verklaring roept zoveel vragen op, dat de rechtbank hem wil 'Ik heb het verteld omdat ik mij kapot schaamde toen in januari bleek dat het meisje minderjarig was. Ik was in paniek' spreken. En dat het verhaal war rig is, lijkt hij zelf inmiddels ook te beseffen. Oké, hij heeft bij de politie ge logen over het contact dat hij had met Kimberley, biecht hij op nog voordat hij goed en wel zit. Ja, hij stuurde inderdaad zelf de sms' jes. Is ook in Valkenburg geweest met de bedoeling om seks met haar te hebben. Maar hij is meteen naar buiten gegaan toen hij het meisje niet zag, al leen haar pooier Armin A. Het verhaal klinkt nu heel aan nemelijk. Is zelfs ontlastend voor hem. En als het waar is, was er mogelijk niet eens een dagvaar ding op de mat geploft, liet het OM doorschemeren. Maar in zijn ultieme poging om onder een vervolging uit te komen, ver loor deze klant zich in eerste in stantie in een wel heel bijzonde re fantasie dat juist de aandacht trok. Op een parkeerplaats in Heu- gem zou hij oktober vorig jaar zijn telefoon even hebben uitge leend aan een onbekende. Later kreeg hij op dat nummer berich ten met het verzoek of hij naar een hotel in Valkenburg kon ko men. De jongen deed dat zonder door te vragen, maar toen hij in de kamer aankwam, pakten twee mannen zijn beurs af en moest hij zijn broek laten zak ken. Ook moest hij een condoom om doen en dreigden ze hem dat hij seks moest hebben met een vrouw. Zo ver kwam het niet, de mannen gingen er vandoor. Het bizarre verhaal is hem echt overkomen, houdt de jon gen vol. Alleen niet bij Kim berley. „Ik heb het nu verteld omdat ik mij kapot schaamde toen in januari bleek dat het meisje minderjarig was. Ik was in paniek. Wilde niet dat de poli tie aan de deur kwam bij mijn ouders. Daarom ben ik zelf naar de politie gestapt." Het OM is blij dat deze klant inmiddels zelf ook inziet dat zijn eerste verhaal niet kon kloppen. Maar ook zijn nieuwe verklaring geloven ze niet. „Deze versie past naadloos in wat hij heeft kunnen lezen in zijn dossier", oordeelt de officier van justitie. De enige reden waar om hij blijft liegen is omdat hij wel seks heeft gehad met Kim berley, oordeelt de officier. Daar om eist ze 12 maanden cel. BIJZONDERE BESLISSING In het UMCG in Gronin gen is gisteren een patiënt opgenomen die mogelijk ebola heeft. De patiënt is onlangs in een risicoland geweest en vertoonde daar na verschijnselen van ebo la. Het UMCG benadrukt dat er tijdens de verple ging van de patiënt geen ri sico op besmetting bestaat voor andere patiënten, be zoekers en personeel. Het virus wordt overgebracht via lichaamsvloeistoffen en via onbeschermd direct contact. Het busvervoer in een groot deel van de provincie Utrecht komt vanaf decem ber 2016 tot en met decem ber 2023 in handen van Syntus. Dat vervoersbe drijf heeft van het provin ciebestuur de voorkeur ge kregen boven de huidige vervoerder Connexxion. In de in juni ingeleverde offer te stak Syntus vooral in op duurzaamheid. Zo is het streven om met milieu vriendelijke bussen te gaan rijden. RUSTIG AFWACHTEN BB £2 ALMERE. Erg of toch niet zo erg? De meningen over de agent die zondag in Almere een 13-jarige ver dachte aan zijn motor boeide en hem al rennend meevoerde naar het politiebureau, zijn verdeeld. Sommigen spreken er schande van, anderen kiezen partij voor de agent die de jongen 'een onschul dig lesje leert'. Hoe dan ook, de politie Mid den-Nederland zit met het inci dent in de maag en is een onder zoek gestart. „We zijn in verlegen heid gebracht", luidt de verkla ring. De betrokken politieman doet zolang het onderzoek duurt geen werk op straat, alleen op het bureau. Het filmpje is gemaakt door - enigszins lachende - omstanders die filmen hoe de 13-jarige jongen enige tientallen meters door de binnenstad van Almere wordt meegevoerd. De jongen had tot tweemaal toe een valse identiteit 10 dagen Rondreis Hoogtepunten Noorwegen 12 dagen Rondreis Kroatië/ Dalmatische kust 12 dagen Rondreis Klassiek Italië 15 dagen Rondreis schatten van Andalusië Klassiek Spanje 12 dagen Rondreis Roemenie door Raymond Boere MAASTRICHT. Hij deed er alles aan om een vervolging in de Valken- burgse zedenzaak te voorkomen. Hoopte dat hij er met een vrijwilli ge verklaring bij de politie vanaf zou zijn. Maar door het bijzonde re verhaal dat hij daar ophing, zit hij nu alsnog in het verdachten bankje. De zaak tegen de 29 klanten van de 16-jarige Kimberley, ligt zo gevoelig dat de rechter gisteren zelfs verbood om tekeningen te maken van de ver dachten. Journalisten mochten al leen opschrijven wat de klanten ver telden. De beslissing is zeer bijzon der. Elke verdachte die terecht staat mag volgens de persrichtlijn van de Raad voor de Rechtspraak worden getekend. Uitzonderingen zijn er niet. Toch maakte de rechter die gis teren wel omdat een van de verdach ten gedwongen was om te komen. Ook hij wilde, net als bijna alle klan ten, wegblijven, maar de rechter eis te dat hij tekst en uitleg kwam ge ven. Om te voorkomen dat hij het gezicht zou worden van dit proces te gen alle klanten, is volgens een woordvoerster besloten tekeningen van verdachten niet toe te staan. GRONINGEN PARAMARIBO Bouterse herkozen Het Surinaamse parlement heeft Desi Bouterse gisteren herkozen als president. Er was feitelijk geen stemming nodig. De aanwezigheid van 34 leden van de Nationale Assemblee (DNA) was vol doende om Bouterse aan een tweede ambtstermijn te helpen. Als vicepresident is Ashwin Adhin gekozen. Bouterse won de parle mentsverkiezingen, die afge lopen mei werden gehou den. Zijn partij kreeg de ab solute meerderheid. UTRECHT Campers staan in een lange rij langs het Maas-Waalkanaal in afwachting van de opening van de Vierdaagsecamping. Al sinds afgelopen weekend staan kam peerders in hun camper te wachten om als eerste de camping op te mogen. De 99e editie van het wandelfestijn begint op 21 juli. foto Robin van Lonkhujsen/ANP door Victor Schildkamp v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 10,17,24,31 aug/14 sept Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 17,31 aug 14,28 sept/12 okt Vertrekdata: 20 juli/ 17,24,31 aug/7,14,21,28 sept/5,12, 26 okt 6 okt aimi Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 24 aug 14 sept 5,26 okt Vertrekdata: 20 juli 17 aug 14 sept 5 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4