0? I 5 0 KLEINGELD ra I l M 9 Gratis apk in Rusland? Debat over circulaire economie E boeken in de koffer Zomerkorting op boeken i 2 iir, Mijn geld ik Elke week vraagt de redactie een bekende streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag ondernemer en financieel wethouder Jon Herselman (46) uit kapelle. door hans puik Als wethouder heb ik de naam zuinig te zijn. Dat ontken ik ook niet BESPAARTIP 00 BOEK U „Een startkapitaal had ik niet nodig om zelfstandig boekhouder voor bedrijven te worden. Huurlas ten waren er niet, ik nam intrek boven de zaak van m'n vader. De enige kosten waren voor de aan schaf van een bureau, computer en boekhoudprogramma. Verder ver trouwde ik op mijn kennis en kunde en de ervaringen die ik had meegekregen van mijn ouders en grootouders, ook ondernemers." „Op 1 januari 1994 heb ik mijn baan bij accountacy- en adviesbu reau KPMG opgezegd en ben ik voor mezelf begonnen. Pas twee jaar later kwamen er grote onkos tenposten. Nadat ik al een aardig kapitaaltje had opgebouwd, kon ik personeel in dienst nemen. Daar naast heb ik vanaf toen een kan toorruimte gehuurd, om het bedrijf verder te professionaliseren." „Ik zit niet op geld, maar ben ook geen verbrasser. Als wethouder heb ik de naam dat ik zuinig ben. Dat ontken ik niet. Als ambtenaren aan mijn bureau staan voor extra uitga ven dan moeten ze met goede argu menten komen voor ik er mee instem. Als tiener was ik helemaal niet zo'n zuinige jongen. Vaak ging ik op stap en dan keek ik niet op een biertje of rondje meer of min der. Maar ik zal m'n euro pas uitge ven als ik hem ook heb." „Mijn droom was altijd een sport zaak te beginnen. Acht jaar geleden deed zich de kans voor om een pand te kopen in het centrum van Kapelle. Een grote investering, maar tegelijk ook een besparing, omdat ik geen huur meer hoefde te betalen voor mijn oude bedrijfsonderkomen. Ik heb het pand verdeeld in een bene denverdieping voor de nieuwe sport zaak en een bovenruimte voor mijn eigen administratiekantoor." „Toen we een duurder huis kochten moesten we schipperen met de middelen die we hadden. We beslo ten te bezuinigen op onze tweede auto. Voor m'n vrouw kochten we ter vervanging een scooter. Op een dag, toen ze hoogzwanger was, reed ze naar haar werk in Goes. De poli tie hield haar aan en de scooter moest op de rollerbank. Stond ze daar, tussen allemaal scholieren en werd ze gecontroleerd of ze geen opgevoerde scooter had. Ik vond dat te gênant, dus hebben we snel weer een auto aangeschaft." „Nee, op dat gebied ben ik niet prijsbewust. Ik winkel natuurlijk in eigen dorp, maar of een product wel of niet in de aanbieding is, maakt me niets uit." „Ik erger me aan mensen die beta lingsachterstanden hebben, maar wel dure merkkleding kopen. Daar naast heb ik me ruim een jaar gele den opgewonden over de nieuwbouw van Pontes Scholen- groep in Goes. Elke keer als ik er langsreed, stonden er busjes van Brabantse bedrijven. Dat nooit in Kapelle, heb ik altijd gezegd. Twee maanden terug is de eerste paal ge slagen van een project van 10 mil joen euro in de gemeente Kapelle, de bouw van een nieuwe brede school. Ik heb me als wethouder sterk gemaakt om regionale onder nemers mee te laten werken. Wij maken ons als politici druk om het Zeeuws bedrijfsleven en de werkge legenheid, maar dan moeten we er zelf ook kansen scheppen." Maakt geld gelukkig? „Het is een dooddoener dat ge zondheid belangrijker is, maar als je gezond bent en een arm bestaan lijdt, word je niet altijd lachend wakker. Geld helpt dus wel." woensdag 15 juli 2015 Autobestuurders die geen verkeersovertredingen maken moeten daarvoor worden beloond met een gratis apk. Een Russisch parlementslid dient daar over binnenkort een wets voorstel in. Door 'nette bestuurders' te belonen, zullen meer mensen zich aan de regels houden, zo wordt gehoopt. Misschien ook iets voor Nederland? procent valt te besparen op printerinkt. En voor het nieuwe lettertype Ryman Eco is veel minder inkt nodig. Meepraten over her gebruik en slim om gaan met grondstoffen? Euro commissaris Frans Timmermans is van middag vanaf half vijf actief op Twitter om hierover te de batteren. Gebruik de termen #CircularEconomy en #AskFrans. Met de VakantieBieb-app (iOS en Android) haal je een zomers aanbod op de tablet of telefoon binnen. Van jeugdliteratuur tot topthrillers en zelfs die handige Hoe&Wat-taal- gidsen. Het kost geen cent en een bibliotheekabonne ment is niet nodig. De Consumentenbond doet een hele serie boeken in de aanbieding. Vanwege de zomer geeft de belan genorganisatie 50 procent korting op boeken over klussen (onder meer Keuken badkamer), pensioen, samenwonen en gezond eten. Ook te bestellen voor niet-leden. i Jon Herselman runt ook een administratiekantoor en een sportzaak. FOTO MECHTELD JANSEN ALS TIENER WAS IK NIETZO ZUINIG' M Met welke investeringen bent u begonnen als ondernemer? Wanneer kwamen de eerste grote uitgaven? Bent u iemand van de Zeeuwse zuinig heid of van makkelijk geld uitgeven? Wat is in al die jaren de grootste finan ciële beslissing geweest? Wat is uw grootste miskoop? 44 Laat u zich leiden door reclame folders? Wat zijn uw ergernissen als het op financiën aankomt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49