Alt van der Staal: Voor je het weet ben je voorzitten 'Niet de eerste die wordt geloosd' Jong Vitesse komt als eerste naar Zeeland om te trainen en spelen In Retranchement is Post de sterkste loper Bestuur van Hoek krijgt een ander gezicht 13 HOEK. Rien van Meeren donk werd maandag avond door de leden van zaterdag-hoofdklasser Hoek niet herkozen als voorzitter. Terneuzenaar Art van der Staal werd door de meerderheid van de 51 stemmende le den gekozen tot nieuwe voorzitter van Hoek. Op zoek naar een reden voor de manier waarop hij door de leden van Hoek aan de kant is ge schoven, komt Van Mee rendonk uit bij Kenny Verhoene. De Belg was een kleine drie jaar lang trainer van Hoek en loodste de club met een kampioenschap naar de topklasse, maar degra deerde in zijn eerste jaar in de topklasse. „Kenny en ik zaten niet meer op één lijn. Hij heeft zelf zijn ontslag aangeboden. Tóch bracht hij het zelf alsof ik hem had wegge stuurd. Ik heb met nie mand onenigheid gehad binnen de club, ook Ken ny heb ik tot het laatste moment gesteund. Ik was graag nog een perio de voorzitter geweest, want ik wilde nog strij den voor een kunstgras veld in Hoek. Dat kunst grasveld kan er volgend jaar liggen, daar ben ik van overtuigd. En die overtuiging pakt nie mand me af. Hoek is een vereniging met veel mo gelijkheden, maar de emotie gaat vaak boven het rationele. Uit de ma nier waarop ik ben weg gezet, spreekt niet veel respect, maar ik ben niet de eerste voorzitter die wordt geloosd." „Veel slapen doe je niet de nacht na zo'n vergadering met zo'n besluit", vertelde Van der Staal een dag na zijn aanstelling als voorzitter van Hoek. „Er speelt van alles door je kop. Ik kreeg veel nieuwe info binnen en die moet je toch even absorberen." De Terneuzense accountant keerde pas na middernacht huis waarts en had weinig tijd om alles even te laten bezinken. Hij moest gisteren gewoon weer aan de slag bij ESJ Accountancy en Belastin gen. „Ik heb mezelf in eerste in stantie niet eens als voorzitter aan geboden", blikte Van der Staal te rug op een roerige avond. „Ik heb Nico Boussen (voorzitter van de sponsorstichting) maanden gele den eens gezegd dat ik best een be stuursfunctie wilde vervullen bij Hoek. Er was in eerste instantie nog niet echt vraag naar een nieuw bestuurslid, maar later be sloot Marie Claire Doolaard-Deij (bestuurslid PR en Communica tie) terug te treden." „Op de vergadering werd beslo ten dat Ad van Langevelde haar plaats in zou nemen", vervolgde hij. „Toen waren er nog twee per sonen over voor één bestuursfunc tie: Rien van Meerendonk en ik voor de voorzittersrol. Dan gaan de democratische processen lopen en voor je het weet ben je voorzit ter." Van der Staal - al meer dan twintig jaar sponsor en al jaren lang supporter van Hoek - heeft veel over voor de club. Zo fietste hij half juni, samen met TC-lid Jac- ky Lambert, op vrijdag de Mont Ventoux op, waarna hij om twee uur 's nachts in de auto stapte om aanwezig te kunnen zijn bij de fi nale van de landelijke beker tegen IJsselmeervogels. „Iedereen ver klaarde ons voor gek", keek hij nu op die actie terug. „Maar Jacky en ik zijn beiden sportfanaten en we wilden deze wedstrijd zien." Van der Staal kreeg maandag avond meer dan tachtig procent van de stemmen, slechts zes van de 51 stemmen waren voor de zit tende voorzitter. Van Meerendonk sprak van 'een lobby'. „Dat is alle maal langs mij heen gegaan", rea geerde Van der Staal op de uitlatin gen van zijn voorganger. „Voor mij is dat ook niet zo belangrijk. Ik schiet er niets mee op om uit te zoeken wat er is gebeurd. Boven dien heb ik niets tegen Van Mee rendonk. Ik heb mijn eigen visie en zal me straks binnen deze vere niging moeten zien te gedragen. Ik zal zaken anders aanpakken dan een ander, maar ik zal niet het hele beleid op z'n kop gooien. Het is handiger als ik me aanpas aan de club, dan andersom." Eén van zijn speerpunten: draagvlak vinden binnen de gehe le vereniging. „Hoek draait niet al leen om het eerste elftal. Op de vergadering was niet één lid van de eerste selectie. Wel van het tweede elftal en de jeugd teams. Die willen ook een voorzitter." Over de ambities van de club en de komst van een kunstgras veld houdt Van der Staal zich nog op de vlakte. „Ik wil eerst weten hoe alles reilt en zeilt, voordat ik daar wat over kan zeggen." De grotere profclubs la ten Zeeland dit jaar links liggen tijdens hun oefencampagnes. In tegenstelling tot voorgaande seizoenen komt er geen enkele club uit de eredivisie een oefen wedstrijd spelen of een trainings kamp beleggen. Het Zeeuwse voetbal moet zich vooralsnog tevreden stellen met belofteteams en clubs van een lager profniveau. Jong Vites se komt vandaag als eerste langs. Het Arnhemse team, vorig sei zoen ongeslagen kampioen van de beloftecompetitie, verblijft drie dagen in Goes. Jong Vitesse traint vijf keer op het kunstgras van sportpark Het Schenge. Van daag en morgen twee keer en vrij dag één keer. Vrijdagavond speelt Jong Vites se als afsluiting om 19.30 uur een oefenwedstrijd tegen zondag-eer steklasser Goes. Een dag later fungeert FC Dor drecht als sparringpartner van het Zeeuws elftal, op het kunst gras van VCK in Koudekerke. Voor deze wedstrijd wordt de Zeeuws topscorer van afgelopen seizoen (Josimar Pattinama) in het zonnetje gezet en wordt de trainer van het jaar gehuldigd. De wedstrijd wordt om 17.00 uur in gang gefloten door scheidsrech ter Jo-Annes de Bat. Een week later komt FC Dor drecht, waar Gérard de Nooijer as sistent-trainer is, langs in Burgh- Haamstede voor een oefenduel met de Schouwse selectie. Een dag eerder (vrijdag 24 juli) komt ook een andere eerstedivisionist langs op Schouwen-Duiveland. Dan is Bruse Boys een dagje gast heer van Volendam. Zeelandia Middelburg heeft een dubbele Belgische confronta tie. Op zondag 26 juli komen de beloftes van Lierse SK langs en op zaterdag 1 augustus Sint Ni klaas, dat uitkomt op het derde niveau in België. Zijn voorsprong op nummer twee Mark Verhage uit Zaamslag bedroeg anderhalve minuut (40.07), terwijl de Belg Angelo van Nevel (Meulebeke) in 40.51 minuten derde werd. Bij de vrou wen was Mirthe Faro de beste, net als vorige week in IJzendijke. De inwoonster van Breskens finishte na 49.46 minuten. Nummer twee Emma van Dorp (Koog aan de Zaan) finishte in 53.11, Astrid Ver hage uit Zuiddorpe kwam slechts drie seconden later binnen. Op de middenafstand (7,2 kilo meter) hield Theo Rabout (26.28 minuten) Terneuzenaar Tommy de Smet (27.10) en Matti Buyse uit Stekene (27.29) achter zich. Bij de vrouwen won Evelien de Visser uit IJzendijke die afstand in 33.42 minuten, voor zestiger Térèse van Lare uit Sluis (35.21). Louise le Coq (Breskens) won net als in IJzendij ke de korte afstand (3,6 km), in 15.35 minuten. Bij de mannen ging de zege naar Peter Glorieux (12.56 minuten). De volgende Zo merloop is dinsdag in Groede. WOENSDAG 15 JULI 2015 aan de kant gezet Met de microfoon aan de mond schudt Rien van Meerendonk op 13 juni, voorafgaand aan de finale van de lan delijke beker tegen IJsselmeervogels, de hand van Kenny Verhoene. De vertrokken trainer heeft volgens Van Mee rendonk een rol gespeeld in zijn vertrek als voorzitter bij Hoek. foto Pim Waslander/ Orange Pictures door Mitchell Minnaard door Mitchell Minnaard HOEK. Art van der Staal (52) werd maandagavond aangesteld als nieu we voorzitter van zaterdag-hoofd klasser Hoek. De Terneuzenaar kreeg ruim tachtig procent van de stemmen. In Van der Staal schuilt een sportfanaat, maar als trouwe sponsor bovendien een fervent Hoek-supporter. „Ik stapte om twee uur 's nachts in de auto en reed duizend kilometer om de fina le van de landelijke beker te zien." Art van der Staal door Rudy Boogert RETRANCHEMENT. Sander Post greep op overtuigende wijze de winst bij de Zomerloop in Ret ranchement. De atleet uit Terneu- zen nam op de 10,8 kilometer di rect de leiding en liep in één ruk door naar de zege. Post finishte in een tijd van 38.36 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41