Bijkletsen Uitgerust ervaring vorig jaar voor het comfort van thuis ZEELAND 9 Ik heb wat duikspulletjes gehaald voor de jongens, dat vinden ze su per leuk. Het is ook altijd gezellig als er vriendjes of buurkinderen komen spelen." Lea heeft een fotostudio aan huis en de vakantie is een mooi moment om daar wat orde op za ken te stellen. „We gaan wat kas ten verplaatsen, zodat ik nog wat meer de ruimte krijg. Als dat ge daan is, kunnen we hopelijk veel van de tuin en de veranda gaan genieten. We wonen hier nu zo'n zes jaar en na al het klussen en verbouwen is nu bijna alles af," concludeert ze tevreden. „De bestrating hebben we in het voorjaar gedaan en de schuur met veranda is klaar. Die heeft Pa trick zelf gemaakt. Ik wil de ve randa alleen nog even schilderen met een soort whitewash laagje. Het is natuurlijk ideaal om daar altijd buiten te kunnen zitten. Met mooi en minder mooi weer, je zit er droog. Er hangt een ka cheltje, dus dan houd je het ook bij wat lagere temperaturen wel uit", legt de vrouw des huizes uit. Ik geniet er echt van om daar 's avonds neer te ploffen met een wijntje en te luisteren naar de vogels. En natuurlijk voor gezellige avondjes met vrien den." Het voornaamste doel van de zussen Marini que van der Linden en Nina van Wermesker- ken deze dagen is bijkletsen. Ze zijn een midweek op het Landal- park in Burgh-Haamsteede, sa men met de twee zoontjes van Ma rinique. „Mijn man is helaas hard aan het werk, maar ik probeer dit ieder jaar wel even te doen; zo een klein weekje er tussenuit met de jongens. Later deze zomer gaan we met het gezin naar Zuid-Span- je." Zus Nina is zzp'er, dus baas heeft ze de vrijheid mee te gaan als ze dat wil. Marinique: „Over dag gaan we van alles met de jon gens doen. Ze zijn gek op tennis, dus willen we de komende dagen wel een aantal keren een tennis baan huren. De jongens willen daarnaast midgetgolfen en we heb ben spelletjes meegenomen voor in het huisje", vertelt Marinique. „Het zou wel leuk zijn als we dan nog een of twee stranddagen kun nen plannen. Maar goed, in het huisje zijn een sauna en een zon nebank. En bijkletsen met een wijntje op de bank is ook prima. Overdag maken we tijd voor de jongens, 's avonds voor onszelf." 'Overdag maken we tijd voor de jongens, 's avonds voor onszelf. Lekker met een wijntje op de bank' Het is een druk komen en gaan bij de receptie bij Landal in Burgh- Haamstede. Marco Lankhaar en zijn partner brachten een lang weekend door in een ap partement op Resort Haamstede. De meeste vertrekkende vakantie gangers geven heel snel de sleutel aan de receptie af. Maar Marco heeft geen haast. „Als je nu al weer in de stress schiet, heeft zo'n weekendje uitrusten ook weinig nut. We komen uit Brabant en ko men hier wel vaker in de omge ving. We houden van lange wan delingen maken. En dat kan hier op het strand heel fijn, zonder ver keer. Onze wandelingen gaan naast het strand ook door de dui nen of het bos. Behalve wandelen hebben we ook veel gelezen en we zijn een paar keer uit eten ge weest. Dat was zeer aangenaam!" „Ik kan wel zeggen dat we ons heel uitgerust voelen. Dit week end was een aanloopje naar de echte vakantie in september. Die is nog niet geboekt, maar dan gaan we waarschijnlijk naar het buitenland om daar te wandelen in de bergen. Dat is het enige dat je hier niet hebt." 'In september gaan we waarschijnlijk wandelen in de bergen. Dat is het enige dat je hier niet hebt' WOENSDAG 15 JULI 2015 net 'n strafkamp' Lea van 't Slot met baby Jack en zonen Perry (links) en Liam op hun veranda, foto Dirk-Jan Gjeltema QuiT Marinique (rechts) en Nina Marco Lankhaar Meer agendanieuws op onze website In IJzendijke is een roofvogeldemonstratie, archieffoto Peter Nicolai Domburg Mondriaan Rondwandeling o.l.v. een gids. Tickets 6 euro pp voor volwasse nen en 3 euro pp voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets verkrijgbaar bij alle VVV's in Zeeland of via www.vvvzeeland. Opge ven ook bij VVV-vestiging Domburg tot 13.15 uur. Locatie: Schuitvlotstraat 32 (VVV Domburg), 13.30 tot 15.00 uur. Vrouwenpolder Seizoensmarkt. Locatie: Fort den Haak- weg, Dorpsdijk, van 10.00 tot 19.00 uur. Koudekerke Ambachtsmarkt. Locatie: Dorpsplein 1, van 10.00 tot 16.30 uur. Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk. Locatie: Willi- brordusplein 3, van 11.00 tot 15.00 uur. Westkapelle Fietsrommeltocht. Op de parkeerplaats aan de Joossesweg is een kofferbakver koop (van 11.00 tot 17.00 uur). Route gratis ophalen bij het Polderhuis mu seum, Zuidstraat 154-156. Van 18.30 tot 21.30 uur is er stratenloop en wieler ronde. Parkeren en toegang zijn gratis. Zoutelande Openstelling Bunkers in Zoutelande. Lo catie: Strand Zoutelande, Duinopgang 't Pauwtje (ter hoogte van Duinweg 40), van 13.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle Klassiek zomeravondconcert in de dorps kerk. Locatie: Waterstraat 2, van 20.00 tot 21.00 uur. Breskens Rondvaart met sleepnetvissen. Vertrek vanaf de West-/ Handelshaven in Bres kens. Afvaarten om 10.00 en 11.30 uur. Deelname: kinderen t/m 12 jaar 9 euro pp. Vanaf 13 jaar 12 euro pp. Aanmel den en informatie: via www.defestijn.nl. Oostburg Bezoekersdag op de paardenmelkerij. En tree: 3 euro pp. Parkeren en kinderen t/m 3 jaar gratis. Locatie: Brugsevaart 12, van 10.30 tot 16.30 uur. IJzendijke Roofvogeldemonstratie Valkeniershof. Kosten 7,50 euro pp, vanaf 12 jaar. Kin deren van 4 tot 12 jaar 4,50 euro. Hon den worden niet toegelaten. Locatie: Klakbaan 5, van 19.00 tot 21.00 uur. Terneuzen Stadswandeling. Meer info en aanmel den via WV Terneuzen, Noordstraat 62, tel. 0115-760122. Start vanaf VW kan toor in Terneuzen, Noordstraat 62. Tick ets ook via de VVV's en online via www.vvvzeeland.nl, 11.00 tot 12.30 uur. Cadzand-Bad Strandjutterstocht voor kinderen. Deel name vanaf 6 jaar. Reserveren via VVV Cadzand. Meer info: www.vvvzee land. nl/webshop/e-tickets. Locatie: Bou levard de Wielingen 44d (VVV Cadzand), van 11.00 tot 12.30 uur. Cadzand Dorpswandeling, olv een gids. Kosten: 5 euro. Voor reserveren en/of vragen: VVV Cadzand via telnr. 0117-391298. Tick ets: via de VVV's en www.vvvzeeland.nl. Locatie: Mariastraat (f Plakkebord bij de Dorpskerk), van 13.30 tot 15.30 uur. Heinkenszand Rondleiding Klompenmakerij Traas. Kosten: 5 euro pp. Locatie: Westdijk 3, van 14.00 tot 14.45 uur. Goes Rondleiding door Coes, olv een gids. het De gids staat voor de ingang van het WV kantoor aan de Singelstraat. Vooraf aanmelden is niet nodig. Locatie: Singel straat 11van 14:00 tot 15:30 uur. iimiim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37