'Pasta met vegetarische ballen lust bijna iedereen' Vijf tips w r Lea en Patrick van 't Slot kiezen na de mindere 8 ZEELAND Wat eten vandaag? Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. De Vrije School Zeeland in Mid delburg brengt een paar dagen door in de Koebel in Burgh-Haam- stede. Een aantal ouders en twee leerkrachten zijn met groep 7 op kamp. Aan moeder Elza de eer om het avondeten te verzorgen. Van avond staat spaghetti op het me nu. Elza: „Met schoolkamp kom je toch meestal uit op dit soort mak kelijke gerechten. We hebben pas ta met vegetarische balletjes en saus. Dat lust bijna iedereen." Overdag heeft de groep een be zoek gebracht aan Neeltje Jans. „Ze hebben zich prima vermaakt. Wel zonde dat we nu uitgerekend regen hadden. Maar ondanks dat het weer wat minder was, ging de zwemkleding aan en leefden ze zich uit in het nieuwe waterpark. Ze hadden brood mee voor tussen de middag." Na zo'n drukke dag gaat die warme hap er wel in bij de kinde- ren. Een aantal leerlingen heeft El za geholpen bij de voorbereiding. „Ze hebben paprika gesneden en tafels gedekt. Alleen voor het toet je had ik wat stress. Omdat er geen oven was, heb ik dat thuis ge maakt. Het is appelrabarberkrui- meltaart. Een hele mond vol. Let terlijk, want met een klodder slag room erop is het een flinke hap." Zo te zien hebben de kinderen daar geen moeite mee. Het gaat er in als koek. 'Het toetje is een appelrabarberkruimeltaart. Een hele mond vol. Letterlijk, want met 'n klodder slagroom erop is het een flinke hap' Baby Jack ligt tevre den in zijn schom melstoeltje te brab belen. Zo lang hij maar op tijd zijn natje en droogje krijgt, maakt het voor hem niet zoveel uit waar hij deze zomer doorbrengt. Grote broers Perry en Liam weten hem en zichzelf Maquettes bekijken in het Stadhuismu seum in Zierikzee Pannenkoeken eten bij de Pannekoeken- molen in Burgh-Haamstede Spelen in speeltuin de Flipjes in Oud dorp Lekker wandelen bij de Schelphoek in Serooskerke Naar de bioscoop in Goes of Vlissingen prima te vermaken, thuis in Burgh-Haamstede. Moeder Lea en vader Patrick van 't Slot zien het niet zo zitten om dit jaar weg te gaan tijdens de vakantie. „Vorig jaar hadden we een caravan gehuurd in Bra bant. Dat vond ik helemaal niks. Niet dat ik verwend ben hoor, maar dat was net een strafkamp, haha! Allemaal stacaravans op een rijtje, geen heggetje of iets er tussen voor wat privacy. De bu ren gingen zo tekeer dat we ons afvroegen of we misschien de kinderbescherming in moesten inschakelen. En dan met z'n allen in de rij voor een lakenpakket waarvoor mensen elkaar soms al bijna de hersens insloegen. Nee, dan hebben we het hier net zo goed. En met de baby is het wel erg fijn. Het is een heerlijk mak kelijk kind, maar hier thuis heb je toch alle comfort en heeft hij zijn eigen bedje." Het gezin vindt het leuk om in de eigen omgeving van alles te doen. Van tevoren maken ze sa men een lijst met allemaal din gen die ze willen doen. Lea: „Perry wil graag naar het museum in de Burghse School en een keertje naar de Minions in de bioscoop. En Liam ziet het wel zitten om pannenkoeken te gaan eten. Er staan ook dingen op die we thuis kunnen doen. Spijkerpoepen bijvoorbeeld; lig gen ze helemaal in een deuk. Meestal beslissen we op een dag spontaan wat we gaan doen, kij kend naar het weer." Vader Patrick heeft drie we ken bouwvakvakantie en vist heel graag. De jongens vinden dat wel interessant. Lea: „Ze gaan dan met hem mee om aas te ste ken als het goed weer is. Perry houdt het ook wel een tijdje vol om echt te vissen. Vaak vangt hij zelfs nog wat. En de makrelentijd komt er nu weer aan, dan gaan we 's avonds een uurtje naar de Westbout." Ze gaat verder: „Bij warm weer zoals laatst zetten we een zwembad in de tuin. We hadden al een grote rechthoekige, maar nu hebben we die toch weer om geruild voor een grotere ronde. Agenda Zierikzee door Mariska den Hartog BURGH-HAAMSTEDE. Op kamp gaan met de hele klas, dat kan iedereen zich wel herinneren van de basis school. Samen leuke spellen en speurtochten doen, keten tot diep in de nacht en met z'n allen eten natuurlijk. Elza, moeder op kamp met groep 7 Leerlingen van de Vrije School krijgen een bord spaghetti in de Koebel in Burgh-Haamstede. foto Dirk-JAn Gjeltema 'De camping was door Mariska den Hartog Kamperland Vaartocht over de Oosterschelde. Insche pen om 11.00 uur of 14.30 uur. Duur van de tocht 3 - 3,5 uur. Locatie: Sophia- boulevard, hele dag. Meer informatie via www.frisiarondvaarten.nl. Kamperland Ezelwandeling door polders en langs het Veerse Meer. Kosten 12,50 of 15,00 eu ro pp. Aanmelden via info@ezelhuis.nl of 06-28888087. Startpunt Boerderij Catha- rina Mariahof, Jacobadijk 10 in Kamper land. Van 10.30 tot 12.30 uur. Kamperland Dagje Zierikzee per boot. Vertrek om 11.00 uur vanuit Roompot Beach Resort naar Zierikzee. Aankomst Zierikzee 12.30 uur. De boot gaat om 16.00 uur terug en is om 17.30 uur terug in Room pot beach resort. Locatie: Sophiaboule- vard (Roompot Beach Resort). Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij v.o.f. op de Oosterschelde. Afvaart zo wel overdag als 's avonds met groepen of individueel. Reserveren via www.zoete- wey.nl of tel. 0113-695462. Locatie: Visserijweg 1, van 8.00 tot 16.00 uur. Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel. Locatie: Visserijweg 2, van 10.00 tot 20.00 uur. Ook rondleidingen (13.00 tot 16.00 uur) te boeken. Reserveren via pim@eenhoorntrec.nl of 06-26150336. Wissenkerke Openstelling wijngaard 'De Druivengaer- de'. Locatie: Dorpsdijk 2a, van 13.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.druivengaerde.nl. Renesse Weekmarkt. Locatie: Lange Reke en Kor te Reke, van 8.00 tot 15.00 uur. Renesse Torenbeklimming Jacobuskerk Renesse. Locatie: Dorpsring, 10.00 tot 13.00 uur. Vlooien- en brocante markt Camping leeland Di» z.óianO |0| Muslikore^ 1 »obbe|aarIIK»: Veiling van streekproducten in Sint-Annaland. archieffoto Marcelle Davidse Kloet. Locatie: Eerste Weegje 3, van 10.00 tot 16.00 uur. Westenschouwen Skelterexpeditie door bos en duin, met routekaart en opdrachten. Start vanaf Natuurinformatiepunt en Trampolinecen trum 'Westerschouwen'. Locatie: Steen weg 13a op het grote P-terrein bij de ro tonde, van 11.00 tot 18.00 uur. Burgh- Haamstede Natuurfietstocht: tussen land en zee. Verzamelen bij Golfclub Molenberg. Lo catie: Hogeweg 53, 13.30 tot 15.30 uur. Burghsluis Familierondvaart met de Onrust door Na tionaal Park de Oosterschelde. Locatie: Nieuwe Havenweg, 11.00 tot 12.30 uur. Burghsluis Poëtische natuurwandeling. De start is bij eetcafé 't Oliegeultje. Locatie: Haven plateau 1, van 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Demonstratie bolussen bakken bij Bru- sea visserijmuseum en oudheidkamer. Locatie: Oudestraat 23, van 11.00 tot 16.00 uur. Stavenisse Weekmarkt. Locatie: Van de Leek de Clerqplein, van 9.00 tot 12.00 uur. Sint-Annaland Veiling van Streekproducten. Locatie: Langeweg 11, vanaf 11.00 uur. Tholen Openstelling Grote Kerk. Locatie: Kerk plein 1van 13.30 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36