'En wij maar belasting betalen BONDER Nieuwbouw bij Zware Plaatwerkerij in Vlissingen gaat van start m) PARK WALCHEREN 7 De sloop is klaar, de bouw begint. Vlissingers zullen schrikken van het verpleeghuis bij de Plaatwerkerij. Dat wordt gróót. ERASMUS Onder het skelet van de oude loods op het Scheldeterrein ligt een berg bui zen en palen. Ze liggen klaar voor de volgende fase in het project Zware Plaatwerke rij: heien en boren, van bronnen om het toekomstige zorgcentrum te voorzien van aardwarmte. Met dat heien zijn ze na de bouwvak nog een paar weken be zig en dan beginnen de bouwvak kers aan de fundering, vertelt Jan de Graaf van WVO Zorg. „Voordat je echt iets gaat zien, zijn we wel weer paar maanden verder, maar het wordt heel mooi. De oude deu ren en bruggen blijken in vrij goe de staat en worden hergebruikt. De portaalkraan hangen we ge woon terug. Hier en daar moeten we een spant vervangen, met na me de horizontale omdat daar het water op blijft liggen, maar ook de staat van de stalen constructie valt reuze mee." Het openbare gebied, in elk ge val het deel tussen de plaatwerke rij en de dokhaven, neemt de ge meente Vlissingen onder handen. Naast het zorgcentrum komt een verpleeghuis met appartementen. Aan de neergelegde stalen platen kun je nu zien hoe groot dat ge bouw wordt. De platen liggen dicht tegen de bouwschutting en dus ook dicht bij de huizen. Dat wordt wel héél groot. „Zeg maar gerust kolossaal", aldus bewoner Joris Beilo. „Ik denk dat we be- r:-.- araa»* .-£«£88 hoorlijk zullen schrikken als het gebouw er eenmaal staat. We krij gen gewoon een gigantisch pand een paar meter bij onze voordeur vandaan. Het zal donker worden aan de voorkant. Wij zijn er niet blij mee." En dan hebben de bewoners van de Wagenaarstraat nog geluk. Na hun bezwaar werd de straat met een paar meter verbreed en het gebouw waarop zij straks uit kijken, verlaagd. Althans, aan hun zijde. Want aan de andere zijde, op de hoek met de Peperdijk, komt ter compensatie een verdie ping bovenop. En daar is de eige naar van de appartementen daar tegenover weer niet blij mee. Ook AW Beheer heeft be zwaar aangetekend, maar is door de rechter in het ongelijk gesteld. 'We krijgen gewoon een gigantisch pand een paar meter bij onze voordeur vandaan' 'Het gebouw blijft binnenstedelijk. Maar het krijgt een net uiterlijk. Dat scheelt' Een hoger beroep komt er niet. De projectontwikkelaar, die eerder de jachthaven in het Dok zag misluk ken en net de rechtszaken rond Hotel Britannia heeft afgesloten, is moegestreden. Jorgen Geurts: „We blijven niet vechten." Tot opluchting van WVO Zorg, want die heeft het aantal vierkan te meters naast de Zware Plaatwer kerij nu eenmaal nodig, betoogt di recteur Jan de Graaf. „En het blijft een binnenstedelijk gebouw. Daar passen dit soort straatbeelden in. Bovendien krijgt het gebouw een net uiterlijk. Dat scheelt." Het nieuwe zorgcentrum met aanpalend verpleeghuis en appar tementen wordt volgens De Graaf 'ergens in 2017' in gebruik geno men. Wanneer precies, moet nog worden vastgesteld. VLISSINGEN. De diëtist, de tand arts, de balletvereniging en de yo- gaclub zijn vertrokken, maar de bandleden van September 80 wei geren buurthuis Open Hof in Vlissingen te verlaten. Desnoods laten de muzikanten zich eruit zetten, met drumstel en al. De gemeente Vlissingen wil van haar vastgoed af, en dus ook van het buurthuis in Paauwen- burg. Het staat te koop. Chinees restaurant De Lange Muur, die haar pand in dezelfde wijk moet verlaten om plaats te maken voor de Lidl, overweegt het te kopen. Om het te kunnen verkopen, moet het pand leeg zijn. En dat is het, op de kelder na. Daar staan nog steeds de instrumenten van September 80. De band weigert weg te gaan. „We repeteren hier al 27 jaar", zegt gitarist Jan de Quelery, beter bekend als mari tiem schilder. „En altijd in goede orde: nooit overlastproblemen en nooit betalingsproblemen." De gemeente stuurde de band in mei een brief met het verzoek de oefenruimte per 1 juli te verla ten. Ze wees de muzikanten op andere mogelijke oefenruimtes. „Maar die zijn twee-, soms drie honderd procent duurder. Dat kunnen wij niet opbrengen." Dat betekent echter niet dat je 'We repeteren hier al 27 jaar, in goede orde. We blijven. We zien wel wat er gebeurt' Jan de Quelery, September 80 mag blijven, aldus gemeentevoor- lichter Mirjam Jongejan. „Ieder een moet eruit, dus ook zij." De Quelery is boos. „Eerlijk ge zegd begin ik het een beetje beu te raken, al die bezuinigingen. Zorg, sport, cultuur; we houden niks over. Ze maken alles kapot wat de afgelopen decennia is op gebouwd. Zo ontstaat verdeeld heid in de samenleving. En wij maar belasting betalen..." Het enige wat de band wil is muziek maken. In Open Hof. „Dus we blijven. Het pand staat toch vast nog een hele poos leeg. We zien wel wat er gebeurt." De gemeente Vlissingen zal dan kijken welke juridische stap pen ze tegen de huurder kan ne men, zegt de gemeentevoorlich- ter. „Maar we hopen dat het zo ver niet hoeft te komen." WOENSDAG 15 JULI 2015 Platen met schrikeffect door Wendy Wagenmakers -v. Aan de stalen platen kun je zien hoe groot het verpleeghuis met appartementen naast het zorgcentrum in de Zware Plaatwerkerij wordt, foto Ruben Oreel Joris Beilo, bewoner Jan de Graaf, directeur WVO Zorg door Wendy Wagenmakers BEZOEK DE 2 MODELAPPARTEMENTEN ELKE DONDERDAG INLOOP 16-17 UUR ELKE koopappartementen met uitgebreide (zorg)faciliteiten erasmuspark-goes.nl MET HET OOG OP LATER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35