Rechter wil zelf overlast bepalen Kunstroute slaat een nieuwe richting in 11 Aanvraag om reguliere omgevingsvergunning IEPZ 6 WALCHEREN Noordpoortbrug wordt vervangen Rechtbankvoorzitter J. Sinack liet dat gisteren weten aan het eind van de zitting, waarin buurtbewoners en de gemeente eikaars cijfers over de overlast be twistten. Omwonenden vinden al jaren dat het skatepark veel te dicht bij hun woningen ligt en vragen al lang om verplaatsing. Raadsman Rini Moeliker stelde gisteren on omwonden dat de gemeente, na een voor de gemeente negatieve uitspraak door de Raad van Sta te, de normen heeft aangepast zo dat er nu officieel geen overlast zou zijn. „Het aantal gebruikers is fors teruggebracht." Zijn collega Jaap IJdema, de raadsman van de gemeente, ant woordde dat de nieuwe aantal len gebaseerd zijn op metingen en dat de oude waren gebaseerd op inschattingen. Buurtbewoner Marco van Flie- renburg zei daarop dat de nieu we cijfers van de gemeente to taal niet overeenkomen met wat hij dagelijks ziet en ervaart. „Nu gaat het door tot half elf 's avonds." Sinack noemde het ook opval lend dat in de nieuwe berekenin gen van de gemeente de piekge- luiden niet worden meegeteld. „Terwijl die toch juist de over last veroorzaken." Dat werd be aamd door Van Flierenburg. „Het gaat om het geluid dat wordt veroorzaakt als skaters na een sprong neerkomen." Volgens hem wordt er vaak meerdere keren per minuut ge sprongen door een ervaren ska ter. De rechter doet over zes we ken uitspraak. SEROOSKERKE. Een 'huis van licht en geluid' en werk uit het Kunstlab; aparte vormen van kunst die de Kunst en Cultuur route Midden Walcheren een nieuw elan geven. Het thema dit jaar is dan ook Out of the box. Dat is ook wat de organisatie beoogt. Niet alleen tijdens deze elfde editie van de route in Serooskerke en Grijpskerke overi gens, dus is er inmiddels een Kunstlab waarin creatieve gees ten brainstormen over en samen werken aan de toekomst. Annelien Bij de Vaate van de organisatie: „Laat de ideeën maar stromen. Er leeft genoeg, mer ken we. Zo is het huis van licht en geluid ook ontstaan. Met een lichtinstallatie en de première van een compositie van geluiden uit Zeeland, zoals mekkerende lammetjes, vogels, ruisende gol ven en windmolens. We willen niet alleen laten zien wat er al tijd al is, maar verder gaan. Om het boeiend, spannend te hou den. Stel je voor; met een lichtfes- tival, zoiets als dat in Gent..." Uit het Kunstlab kwam het ABC in foto en poëzie voort. Ge start als fotogedichtje op Face- book en uitgegroeid tot een serie waarin de letters van het alfabet een poëziefoto krijgen. Iedereen kan dat aanvullen met een eigen gedicht of gedachte. In de regio Honderdduizend euro gevallen op lot Bij de Staatsloterijtrekking van 10 juli is honderdduizend euro geval len op een Staatslot dat gekocht is bij Primera Van 't Westende aan de Vrijlandstraat 87 in Middel burg. De Staatsloterij heeft niet bekend gemaakt wie de winnaar van dit bedrag is, die dit belastingvrij krijgt uitgekeerd. Anderhalfjaar geleden kocht in ie mand in dezelfde winkel ook al een lot waar honderdduizend eu ro op viel. Fluit en pianoconcert in de Dorpskerk In de Dorpskerk van Oostkapelle wordt vanavond het tweede zo meravondconcert van dit seizoen gegeven. Hetty Sponselee (piano) treedt sammen met Rogier de Pij per (fluit) op. Het concert begint om 20.00 en duurt tot ongeveer 22.30 uur. De toegang is gratis, er wordt wel een collecte ter bestrij ding van de kosten gehouden. In de Dorpskerk wordt in de maan den juli en augustus iedere woensdagavond een zomeravond concert gegeven. Makelpunt helpt bij (ver)huur ruimten Wie in Middelburg ruimte zoekt voor een vergadering of evene ment, kan nu op hun website in contact komen met verhuur ders. De gemeente is blij met de website omdat zij meer welzijns- initiatieven overlaat aan bewo ners en verenigingen. Die moeten dan wel op zoek naar ruimte. „Zo krijgen we een hogere bezettings graad van panden", zegt Saskia Szarafinski, wethouder accommo daties. Netwerkavond voor zzp'ers in de bieb De Bibliotheek Oosterschelde houdt vanavond van 19.00 tot 21.00 uur een netwerkbijeen komst voor zzp'ers in de Biblio theek van Goes. Regiovoorzitter Bas de Winter geeft een presenta tie over het Ondernemersklank bord en deelnemers krijgen tijd om met elkaar in contact te ko men. Vooraf aanmelden kan bij h.degroen@bibliotheekooster- schelde.nl Mijn dorp, mijn stad Verzoeknummers op zomerzangavond In de Odulphuskerk in Melisker- ke wordt vanavond de eerste zo merzangavond van dit seizoen ge houden. Hierbij kunnen bezoe kers verzoeknummers uit een bundel psalmen en gezangen meezingen. Het orgel wordt deze avond bespeeld door Jacco Goud. De zangavond begint om 20.00 uur (de deuren gaan open om 19.30 uur), toegang is gratis. Er is een vrijwillige collecte voor stich ting Winst uit Verlies en stich ting Gevangenzorg Nederland. Jaarlijks dam- en schaaktoernooi De dam- en schaakclub Oostka pelle houdt donderdag voor de dertigste keer hun zomertoer- nooi, dat gehouden wordt in een zaal van de Zionskerk aan Duin weg 36A in Oostkapelle. Het toernooi is vooral bedoeld voor thuisspelers, vakantiegan gers en clubspelers. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur, daar na worden partijen ingedeeld en starten de wedstrijden. Meedoen kost vijf euro, jongeren beneden de 15 jaar betalen de helft. Fietsen langs rommel en auto's Westkapelle staat vandaag in het teken van de fiets. Van 11.00 tot 17.00 uur wordt de fietsrommel- route gehouden. Deze fietstocht leidt langs mensen die vanuit hun garage, schuur of oprit twee dehands spullen verkopen. Een overzicht van de route is vanaf 10.00 uur op te halen bij het Pol derhuismuseum aan Zuidstraat 154-156. Daarnaast wordt om de zelfde tijd op de parkeerplaats aan de Joossesweg een kofferbak verkoop gehouden, waarbij 20 tot 30 deelnemers tweedehands spul len vanuit hun kofferbak verko pen. Ook zijn er fietsen en so lexen te huur bij Rielwielshop Westkapelle, Zuidstraat 125. Van 18.30 tot 21.30 uur houdt de Wie- Ierstichting een Stratenloop en Wielerronde in het dorp. Parke ren en toegang gratis. s- Schuitvlotstraat 32, 13.30-15.00 uur - Mondriaan-rond- wandeling o.l.v. een gids; Stations straat, 19.00 uur - Entertainment- show; PKN Kerk, 20.30 uur - Zomera vondviering Dorpsplein, 10.00-17.00 uur - Open Kerk en Am- bachtsmarkt Odulphuskerk, 20.00-21.30 uur - Zomerzangavond Omnis Cantare Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film 'Frank' Johanneskerk, 13.00-17.00 uur - Expositie Tosca Steutel Grote Kerk, 11.00-17.00 uur - Ex positie Poëtica Me chanica Glacisstraat, kan toor Damen, 13.00-17.00 uur - Expositie over bouw van onder zeeboten in Zee land; Stadhuis, Govan Mbekizaal, 19.30 uur - Jaarbij eenkomst WMO-adviesraad Fort den Haakweg, 12.00-20.00 uur - Seizoensmarkt; Fort den Haak, sub tropische tuin, 19.00 uur - Circus Renz Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Bezichtiging Bun kers; Westkapelse- weg, 19.00-21.00 uur - Badkoerier Zomeravond Be- achvolleybal Toer nooi door Emile Calon MIDDELBURG. De rechtbank over weegt om zelf een deskundige aan te stellen, die moet vaststel len of de gebruikers van het skate- park aan de Grote Sternstraat in Middelburg voor ernstige over last zorgen voor de omwonen den. door Annemarie Zevenbergen De elfde editie van Kunstroute Midden Walcheren telt 25 locaties en zo'n veertig exposanten. Zo'n 40 exposanten doen mee op 25 locaties. De Zandput is startpunt van de route. Donderdag 23, vrijdag 24 en zaterdag 25 juli; 10.30 tot 17.00 uur. Info: www.kcrmw.nl MIDDELBURG OOSTKAPELLE MIDDELBURG www.makelpunt-middelburg.nl GOES MELISKERKE OOSTKAPELLE WESTKAPELLE MIDDELBURG De Noordpoortbrug moet vervangen worden. De tachtig jaar oude brug, een van de verbindingen tussen het Middelburgse cen trum en de wijken Klarenbeek/Griffioen, heeft zijn beste tijd gehad. Als de gemeenteraad akkoord gaat met een voorstel ter vervanging, zal het verkeer dat nu gebruikmaakt van die brug zes weken tot twee maanden een andere route moeten kiezen. Peter van Dijke, beleidsambtenaar bij de gemeente, kan nog niet precies aangeven wanneer de brug wordt ver vangen. „Als de raad akkoord gaat, moeten we het werk eerst nog aanbe steden." Hij verwacht dat er dan op z'n vroegst in november begonnen kan worden met de werkzaamheden, maar hij sluit niet uit dat het ver standig is om het werk pas in het voorjaar uit te voeren om geen last te ondervinden van een mogelijke vorstperiode, foto Lex de Meester Gedeputeerde staten van Zeeland maken bekend dat zij op 29 mei 201 5 een aanvraag voor een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen van N.V. Elektriciteit Productiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ). De aanvraag heeft betrekking op een deelproject van de ontvlechting, waarbij de achtergevel van gebouw 3 en 4 wordt vervangen en de werkplaats wordt heringericht. De omgevingsvergunning heeft betrekking op het adres Zeedijk 32 te Borssele. De aanvraag ligt niet ter inzage. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Provincie Zeeland DOMBURG KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG SEROOSKERKE VEERE VLISSINGEN VROUWENPOLDER ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34