Ook GGD signaleert Verpreutsing' Gemeente Vlissingen koopt bordeel zwengelt discussie over 'nieuwe preutsheid' aan ZEELAND 3 Brazilië verzacht uienstop Rusland Strakke actie De foto van leraar Bart Ceulemans werd opgepikt door 3FM-dj Frank van der Lende. Hij vond het een strakke actie liet zich prompt ook bloot bad fotograferen en riep mensen op hetzelfde te doen. worden. Ik heb het idee dat het goed is dat dit gebeurt, dat erover wordt nagedacht. Want wat zie je nou eigenlijk? Een naakte man van 26 en een van 53, goedlachs, met de hand voor de edele delen. Dat is het." Aan de reacties op Facebook te zien, vinden mensen het vooral leuk, zegt Van der Lende. „Giel Beelen heeft het ook gedaan. Dat was naar aanleiding van de discus sie 'vrouwentepel niet toegestaan op Facebook, mannentepel wel'. Giel photoshopte vrouwenbor- 'Laatst was er een discussie over zoenen op een terras. Veel mensen vinden dat nu ook al aanstootgevend' sten op zichzelf. Facebook heeft die verwijderd. Het is een kwestie van grenzen opzoeken en een sta tement maken." Aanleiding om zijn eigen 'bad-foto' op Facebook te zetten, was de verwijdering van de foto van de leerlinge van het Zwin College. Maar de 3FM-DJ ziet ook verbanden met de 'nieuwe preutsheid'. „Laatst was er een discussie over zoenen op een terras. Kan dat wel, of niet? Veel mensen vinden dat nu ook al aanstootgevend. Misschien is het een reactie op het 'vrijheid blij heid-gevoel' van de naoorlogse ge neratie, de sfeer van de film Turks Fruit, die resulteerde in een onbe teugelde exposure van bloot. Nu zien ouders videoclips met een naakte Katy Perry, een naakte Beyoncé, en denken ze misschien: we moeten zorgen dat onze kinde ren niet zo worden, we moeten ze beschermen. En mensen schieten in de stress over foto's die op so cial media worden geplaatst: 0 jee, die worden straks gedeeld en je komt er nooit meer vanaf! Als reactie daarop krijg je dan dat strakke keurslijf." Hij herinnert zich de tijd dat hij voor het eerst zag dat het naakt douchen na het voetballen plaats maakte voor douchen met een onderbroek aan. „Dat was een jaar of vijftien geleden. Je gaat dan VLISSINGEN. Nee, de gemeente Vlissingen wil het bordeel tegen over het station niet kopen als po ging om uit de financiële proble men te komen. Het is een oude af spraak met de eigenaren. Maar wat ze ermee moet, weet de ge meente zelf ook nog niet. Het pand aan de Prins Hen- drikweg staat al jaren te verkom meren. De weggepoetste sierlet ters Privé komen weer langzaam uit de zwarte verflaag tevoor schijn. Na een paar stappen door het decimetershoge onkruid kijk je zo de kamers binnen. Raamglu- ren blijkt echter niet nodig, want toch meedoen, want anders sta je daar alleen in je blootje." 'Bad-man' Ceulemans heeft in tussen een goed gesprek gehad met de directie van het Zwin Col lege. „Zowel ik als de school zijn het er over eens dat het verschrik- de poort naar de achtertuin staat open en daar blijkt ook de achter deur wagenwijd open. Alleen een defecte rookmelder, met een in deze omgeving griezelige piep, houdt de nieuwsgierige nog even buiten. Eenmaal binnen lijkt het bor deel halsoverkop verlaten. Over trekken zijn zichtbaar van bevlek te matrassen en opgefrommelde Overtrekken zijn zichtbaar van bedden gerukt, asbakken zitten vol peuken, tegen de jacuzzi leunt een fles Fenjal. kelijk is opgeklopt. Mijn functie op de school en mijn werk heb ben hier niets mee te maken. In de sensatiezucht is dat er bijge haald." Dat mag zo zijn, maar in gesprekken met media werd het Zwin College wel door Ceule- dekbedden gerukt, asbakken zit ten nog vol peuken, tegen de ja cuzzi leunt een fles Fenjal. Alsof de gebruikers het pand pas recen telijk hebben verlaten. De inhoud van de koelkast verraadt echter het tegenovergestelde: de daarin gelegen pakjes boter en Activia- yoghurt hebben een houdbaar heidsdatum tot medio 2012. Inderdaad al sinds een jaar of drie lijkt er geen leven te zijn meer in Club Privé, voorheen Club Angelique. Kenners uit het wereldje zeggen dat het bordeel al lang uit de running was. Op het eind werkten er naar verluidt enkel nog Oost-Europese dames. Tot de eigenaar de tent sloot. mans genoemd. En de school trekt daar de grens. „Ik beschouw dit als een privéactie, hij heeft daar recht op", zegt bestuurder en algemeen directeur van het Zwin College, Frank Neefs. „Maar hij heeft daarbij wel de naam van de Wie die eigenaar was, is niet bekend. Het is nu oud-makelaar Jacques Theelen van wie de ge meente Vlissingen het pand in clusief het daarop gevestigde recht van erfpacht wil kopen. De gemeente zou er een oude af spraak met de eigenaren mee na komen. Concrete plannen zegt ze er niet mee te hebben. Naar verluidt wil de gemeente Vlissingen tweeënhalve ton voor het perceel betalen. Dan moeten wel eerst de gemeenteraad en la ter nog de financieel toezichthou der goedkeuring geven. Al bij de gemeenteraad is het maar de vraag of dat gebeurt. Die verga dert er morgenavond over. school genoemd. Als leraar heeft hij bovendien een voorbeeldfunc tie en als bestuurder vind ik dit dus niet gepast. Er zal een discipli naire maatregel volgen. U moet dan denken aan een officiële waar schuwing of een schorsing." Voor de school is de kous daarmee af. Ceulemans had inderdaad niet verwacht dat zijn Facebookactie voor zoveel reuring zou zorgen: „Nee, ik sta er versteld van. Maar blijkbaar is het wel een item, een leraar die niets om het lijf heeft." Hij is overigens niet van plan de foto van zijn Facebookpagina te verwijderen. Heeft geen zin meer, al te vaak gedeeld. Op de vraag of hij denkt dat zijn boodschap met deze actie is overgekomen, zegt hij: „Als ik de reacties lees, betwijfel ik dat ten zeerste. Dat men mij persoonlijk aanpakt is tot daar aan toe, maar dat men conclusies trekt die be trekking hebben op de school en de kwaliteit van de school.Er is een enorme sensatiezucht ont staan." KRUININGEN. De Brazilianen heb ben de Zeeuwse uiensector be hoed voor een tragisch seizoen. De uiensector in Zeeland - qua handel de grootste van het land - vreesde de gevolgen van de Russi sche boycot van groenten en fruit uit de Europese Unie. De markt prijzen waren op dat moment wei nig hoopgevend. „Maar verras send genoeg kwam Brazilië er la ter bij. Anders hadden we met een uienoverschot gezeten", zegt Chayenne Wiskerke van Wisker- ke Onions in Kruiningen op de si te Boerenbusiness.nl. Volgens Wis kerke blijkt dat Nederland niet af hankelijk is van de Russische markt, zolang er maar 'elders in de wereld een uientekort is'. GGD-verpleegkundigen seksuele gezondheid Ma- riska Brasser en Leo Me- ijaard hadden het er een paar weken geleden al over: de verpreutsing. „Omdat we er in de prak tijk mee geconfronteerd worden", zegt Brasser. Als de trend zich door zet, zal de seksuele voor lichting in de verdruk king komen, vrezen bei den. Naakt wordt in toe nemende mate op één lijn gesteld met seks. Ga je moeilijk doen over naakt, dan bestaat het ri sico dat ook seks weer iets wordt 'waarover men niet spreekt'. Bras ser: „Vroeger was het heel normaal dat we in het kader van voorlich ting op een school bin nenstapten en con dooms uitdeelden. Te genwoordig vraag ik maar eerst of het wel mag. De helft van de ke ren krijg ik dan te horen: pepermuntjes uitdelen is prima, tattoos en lol lies ook, maar condooms niet." Als oorzaak van de 'ver preutsing' wordt onder meer het geloof ge noemd: „Islamisering speelt een rol, al zie je dat duidelijker in de Randstad dan hier. Denk aan het 'douche broekje' en aan meisjes met een hoofddoek op, die met hun handen op hun oren gaan zitten bij lessen seksuele voorlich ting." Brasser en Meij- aard willen één ding dui delijk stellen: je kunt wel willen dat bepaalde zaken niet gebeuren, maar feit is dat jongeren óók aan seks doen. Meij- aard: „Vanuit de GGD promoot ik het gezonde leven. Dus niet roken, met mate drinken, geen - onbeschermde - seks hebben. Maar wat hoort en wat er gebeurt, dat zijn verschillende din gen." WOENSDAG 15 JULI 2015 een terras; kan dat wel? Bart Ceulemans (links) en 3FM-dj Frank van der Lende. Frank van der Lende 3FM-dj door Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31