'Ik zie od wel gek Facebook cere dingen' Klacht over vissen op munitieput Zierikzee Nieuwe preutsheid PZC COLOFON Rookmelder Bad-foto leraar Zwin College 2 ZEELAND Actie tegen verpreutsing komt docent op disciplinaire strafte staan. „Hij noemt wel de naam van de school." COMMENTAAR De actie van economieleraar Bart Ceulemans uit Schoondijke heeft navolging gekregen. Ook 3FM-dee- jay Frank van der Lende plaatste gisteren op Facebook een foto van zichzelf, naakt in bad, de edele delen net jes verborgen achter zijn handen. Beiden protesteren daarmee te gen de nieuwe preutsheid die onder meer rondwaart op dit socia le netwerk, waarbij naakt zou worden verward met seks. Dat die nieuwe preutsheid bestaat is een feit. Hoewel de samenle ving meer dan ooit is doortrokken van seksuele uitingen, laten mensen steeds minder van hun lichaam zien. Topless zonnen is al jaren uit en bij het douchen na een voetbalwedstrijd dragen steeds meer jongens een onder broek als schaamlapje, de zoge noemde shame short. Die terughoudendheid heeft veel te maken met de alomtegenwoor digheid van de smartphone, waar mee compromitterende foto's en filmpjes via sociale media in een oogwenk met de wereld kunnen worden gedeeld. De toegenomen preutsheid is begrijpelijk, maar dreigt door te schieten. Als elke vorm van naaktheid taboe wordt, zijn onschuldige strandfoto's ineens verdacht en is seksu ele voorlichting nauwelijks nog mogelijk. Een protest tegen zo'n verkrampt idee van lichamelijkheid valt best toe te juichen. De toegenomen preutsheid is begrijpelijk, maar dreigt door te schieten T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak De studenten aan wie de Middelbur ger zijn huis had verhuurd, hadden om een rookmelder in de keuken ge vraagd. Nog diezelfde dag was hij naar de bouwmarkt gereden en had zo'n apparaatje aangeschaft. „Voor die stomme dertig euro kunnen we maar beter op veilig spelen", sprak hij geroerd op het trapje met de schroe vendraaier al in de hand. „Nou, daar gaat het ons eigenlijk niet om", beken de de brutaalste huurder besmuikt. „Met dat ding weten we precies wan neer de frietjes klaar zijn." Vrouw bekneld bij ongeluk Op de Molendijk in Oud-Vossemeer raakte dinsdag om 17.20 uur een vrouw zwaargewond bij een eenzijdig ongeluk. Een bestelbus botste tegen een boom. De automobilis te raakte bekneld met bei de benen. Het duurde lang voordat ze bevrijd was. Ze is met de traumahelikop ter naar een ziekenhuis ge bracht. Haar toestand is stabiel maar kritiek. Politie zoekt getuigen roof De politie is op zoek naar mensen die hebben ge zien hoe een 37-jarige vrouw uit Goes vorige week donderdag bijna be roofd werd door een nog onbekende man. Dat ge beurde op de Wester straat. De vrouw liep vlak bij het tunneltje bij de te levisietoren, toen de man probeerde haar tas van haar schouder te trekken. Ze liet niet los, maar viel wel. De dader fietste daar op verder zonder buit. De vrouw liep een ver wonding op aan haar knie. De man zou een donke re huidskleur hebben en droeg een vest met capu chon. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844 of, anoniem met op 0800-7000. Verborgen drugs in onderbroek Een 31-jarige man uit Ham- me (B) is gisterochtend in een woning aan de Hen drikstraat in Terneuzen aangehouden, nadat in zijn onderbroek drugs wa ren aangetroffen; tien bol letjes heroïne en 22 bolle tjes cocaïne. De arrestatie vond plaats, nadat de poli tie was binnengegaan na een tip. Er zou een vuur wapen in huis zijn. Dat is niet gevonden. Wel lagen er basepijpjes, zilverpapier en aangebrande lepels, ty pisch voor drugsgebruik. De 31-jarige werd daarop gefouilleerd. Een brokje hasj zat in één van zijn broekzakken, waarna de ontdekking van de bolle tjes heroïne en cocaïne volgde. Fietsendief gaat weer in de fout Een 58-jarige man uit Ter- neuzen is in de nacht van maandag op dinsdag rond kwart over twee op de Australiëweg aangehou den voor fietsdiefstal. Agenten zagen de man fietsen en herkenden hem als hardleerse fietsendief. De man gaf direct toe dat hij de fiets in het centrum van Hulst had gestolen. Het gaat om een blauw kleurige Batavus-fiets. Er is nog geen aangifte ge daan van diefstal. De foto heeft iets koddigs. Het me rendeel van het lichaam onder water, alleen schouders en hoofd er bovenuit. Daardoor lijkt het lijf uit proportie. De lach op het gezicht en de handen voor de edele delen maken het plaatje af. Maar de foto komt docent Bart Ceulemans van het Zwin College in Oostburg wel op een disciplinaire maatregel te staan. De leraar fotografeerde zich naakt in de tobbe om een state ment te maken tegen - wat hij zelf noemt - 'de nieuwe preuts heid'. Ceulemans' actie maakte nog al wat los. Reacties op mediasi tes, Twitter en Facebook. Varië rend van 'Leraar Bart Ceulemans verdient een lintje' tot 'Ik vind die leraar een viespeuk'. 3FM-C0- ryfee Frank van der Lende liet zich prompt ook bloot in bad fo tograferen en riep mensen op hetzelfde te doen: weg met die preutsheid! Frank van der Lende: „Ik vond het wel een strakke actie van Ceulemans. Toffe foto, beetje knullig maar ook wel weer stoer. 'Fuck you' zeggen tegen Face book. Dat begint als het om fo to's gaat een soort dictator te Een geniale actie, noemt Annelie Pronk het initia tief van Bart Ceulemans om zich naakt in een badkuip te laten vereeuwigen. „Ik moest eerst heel hard lachen. Maar het is ook wel erg mooi." Annelie (21) kent Ceulemans uit haar schoolperiode op het Zwin College in Oostburg. „Daar was hij mijn economiedocent." Annelie woonde destijds in Nieuwvliet. Nu studeert ze foto grafie op de Fotovakschool in Rotterdam. „Voor school maakte ik een re portage over mijn lichaam. Die heb ik op Facebook gezet, zodat familie en vrienden die ook kon den zien." Dat beviel een bezoe ker van haar pagina blijkbaar niet: de fotoserie werd 'gerappor teerd' bij Facebook. Die gelastte Annelie de foto's te verwijderen. „Dat vond ik wel heel raar. Ik zie op Facebook wel gekkere dingen voorbijkomen." Ze begrijpt niet dat mensen zich storen aan de fo to's. „Voor mij is 't schoonheid. Het is bedoeld als kunst. En kunst moet je nooit weghalen." Dit water voor het haven hoofd van Zierikzee is perma nent gesloten voor de visserij. De Zierikzeeënaar zegt op deze plek toch regelmatig een zoge noemde Eurokotter te zien vis sen. „Wat ze daarbij doen, is hun AIS-systeem uitschakelen. Dat systeem toont de gevolgde route van schepen en is via internet te raadplegen." Volgens de klager komt de Eurokotter pas aan het eind van de middag in actie 'als de visserijpolitie inmiddels weer aan de kade ligt'. Wat de Eurokot ter doet is gevaarlijk, meent de Zierikzeeënaar. De opgeviste ex plosieven kunnen afgaan of el ders worden gedumpt. De gemeente Schouwen-Dui veland heeft de klacht als 'ver zoek om handhaving' doorge stuurd naar de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit, ei genaar van visserijcontroleschip Regulus in Zierikzee. Het 'Gat van Zierikzee' is vijf tig meter diep. Kort na de oorlog en in de jaren zestig dumpte De fensie hier 30.000 ton munitie. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl OUD-VOSSEMEER GOES TERNEUZEN HULST Zoenen op door Ondine van der Vleuten en Peter van den Assen De foto van Annelie die werd 'ge rapporteerd' bij Facebook. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Een inwoner van Zie rikzee heeft bij burgemeester Ge rard Rabelink een klacht inge diend over visserij boven de muni tieput in de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30