TO©S Kinderen minder vaak naar opvang 15 CU: concentreer voorzieningen €129 Vissen 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Na één bergetappe is de Tour al beslist Sport 17 t/m 20 Uw Mening ONEENS Man valt van steiger Aangifte tegen reder effeweg.nl 1 paul kusters woensdag Guido van der Heijden at meent u niet? Ik kon mijn verbazing niet verhullen. De woordvoerder grijns de ondeugend. Hij tikte op de perskaart om mijn nek. „Je hebt er zelfs bij die zich voordoen als journalist om zo nog iets dichterbij te kunnen komen." Ik had net kennisgemaakt met het fenomeen bankrunners. Het afgelopen weekend werd er langs het kanaal Gent-Terneuzen gevist om de wereldtitel feedervissen. Nooit eerder had ik van feedervissen gehoord en al helemaal niet van bankrunners Nu had ik nooit eerder van feeder vissen gehoord en al helemaal niet van bankrunners. Een bank- runner is een spion. Ieder team heeft er een in dienst. Hij kijkt bij de concurrent wat voor hengel, aas, werptechniek deze gebruikt. Wie -als ik- niks van vissen weet, hoefde maar naar het aantal spion nen te kijken om te zien welke landen favoriet waren voor de we reldtitel. Gastland Nederland bij voorbeeld. Daar was het inder daad druk. Zwijgend, met de han den in de zakken stonden een stuk of zes mannen te staren naar de Nederlandse visser. Eén had een camera om de nek met een in drukwekkend lange telelens. Ander volk dan ik, die vissers. Mijn vader zaliger viste graag. Ja ren ging hij onregelmatig vissen zonder ooit iets te vangen. Hij nam me een paar keer mee vis sen. 'Misschien vindt onze Guido dat ook wel leuk?' Ik hield ook al niet van voetbal. We moesten toch ergens een gemeenschappe lijke interesse hebben? De idea list. Een paar uur lang probeerde ik het uit en zat zwijgend naast mijn vader. Uiteindelijk pakte hij de koffer maar weer in. Hij besef te dat hij die dag niks meer zou vangen met een zoon die dertig meter verderop zelfgemaakte spe ren in het water gooide. Een visser zal ik wel nooit wor den. Maar nu ik zelf vader ben van maar één kind, begrijp ik heel goed waarom van mijn vader, met vijf kinderen, er niks om gaf of hij wel of niet iets ving. De samenleving is te preuts geworden toosenhenk.nl O Een man is dinsdagavond in Breskens zwaargewond geraakt bij een val van een steiger. De man klom van een vissersschip de steiger op, maar viel zo'n vijf me ter terug naar beneden en kwam via de rand van het schip onder de steiger te recht. Omstanders wisten de man, die er slecht aan toe was, op een dwarslig ger onder de steiger te krij gen. Een ambulance en de brandweer van Breskens konden onder de steiger weinig uitrichten. De pa tiënt is naar het ziekenhuis in Brugge gebracht. De gemeente Vlissingen heeft aangifte gedaan te gen Marinus Dijkhuizen. Volgens de gemeente deed die Vlissingse reder, onder meer in deze krant, uitla tingen waarbij hij de ge meente Vlissingen en amb tenaren van omkoopbaar heid beticht. Rederij Dijkhuizen heeft anderhalfjaar geleden een vergunning aangevraagd voor een ligplaats in de Vlissingse Binnenhaven om zo rondvaarten te orga niseren op de Westerschel- de. Ze heeft die nog steeds niet, en mede-eigenaar Ma rinus Dijkhuizen deed daarover vorige maand zijn beklag in deze krant. „Er is plek zat, dat kan het pro bleem niet zijn", zei Dijk huizen. „Laat maar een en velopje vallen, hoor ik soms, dan is het zo gere geld." Die uitspraak schoot met name wethouder John de Jonge in het verkeerde keel gat. Hij vroeg Dijkhuizen afstand te nemen van deze, ook al eerder gedane, uit spraak. Dat weigerde Dijk huizen. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Bijna de helft van de kinderen dat de BSO bezoekt (46 procent) gaat één dag per week. Slecht 2 procent bezoekt alle dagen de BSO. Scoop deed onderzoek on der kinderen van groep 6 naar hun ervaringen op de BSO. Het aantal kinderen dat in Zeeland naar de buitenschoolse opvang gaat is de afgelopen vijf jaren nog wel licht gegroeid. Tussen 2006 en 2010 groeide het bezoek sterk: van 7 naar 12 procent. In 2014 was dat 15 procent van de groep 6'ers in Zeeland. In de gemeente Hulst gaan de meeste kinderen naar de BSO: meer dan 1 op de 4 (28 procent). Daarna volgen Terneuzen (20 procent) en Middelburg (17 pro cent). In de gemeente Reimers- waal gaan nauwelijks kinderen uit groep 6 naar de BSO: slechts 1 procent. Volgens Scoop bezoeken vrij wel geen kinderen uit reformato rische gezinnen de buitenschool se opvang. Kinderen die op een katholieke school zitten gaan juist bovengemiddeld vaak naar de BSO (22 procent). De kinderen uit groep 6 zijn over het algemeen tevreden over hun begeleiders. Het speelgoed op de BSO en de speelruimte vindt minder dan de helft 'leuk'. Scoop zegt dat meisjes positiever zijn over de opvang dan jongens. Alleen als gevraagd wordt naar hun beeld van de andere kinde ren op de BSO zijn jongens aan merkelijk positiever. Dat vindt de Statenfractie van de Christenunie, blijkt uit vragen aan het dagelijks provinciebe stuur. Aanleiding is de vitaliteits- index van de adviesbureaus Eco- rys, Roots Beleidsadvies en Rien- stra Beleidsonderzoek, waarover deze krant maandag berichtte. De onderzoekers concluderen dat lokale bestuurders in krimp- regio's overgebleven voorzienin gen liefst spreiden over diverse kernen: het ene dorp de biblio theek, het andere dorp de sport velden. Politiek logisch, om on rust binnen gemeenschappen te voorkomen, maar economisch ge zien onverstandig. Concentratie zou beter zijn, zodat voorzienin gen profiteren van eikaars nabij heid. Provincies moeten zorgen voor concentratie van voorzienin gen, op plekken waar mensen nog winkels en horeca bezoeken, stellen de onderzoekers. Dit geldt ook voor verschillende de len van Zeeland, waaronder Zeeuws-Vlaanderen, Noord- en Zuid-Beveland en Schou- wen-Duiveland. De Christenunie wil van het provinciebestuur weten of zij ge meenten kan helpen sturen in de concentratie van voorzienin gen in één kern. Als aanbesteder van het openbaar vervoer zou de provincie zich ook moeten in spannen om de beschikbare voor zieningen beter bereikbaar te ma ken. 4-daagse busreis, vertrek in: juli en augustus EERSTE HAARSCHERPE SEELbEN VAN PLUTO NOU ZIE IK HET! KIJK/ tSlT IS ZN HALSBAND HUH www.effeweg.nl/summer of bel 0529 - 46 96 67 D 896 reacties BRESKENS VLISSINGEN MIDDELBURG Onderzoek naar beleving wandelaars in Zeeland Het Kenniscentrum voor Kusttoerisme gaat onder zoeken hoe het 2100 kilo meter lange wandelnetwerk in Zeeland nog beter kan aansluiten op de wensen van wandelaars. Vandaar dat die, zowel inwoners als toe risten, zullen worden onder vraagd. Voor het onder zoek, dat eind dit jaar klaar moet zijn, krijgt het Kennis centrum 11.150 euro subsi die van de provincie. MIDDELBURG. Het aantal dagen dat kinderen naar de buiten schoolse opvang (BSO) gaan neemt af. Dat hebben de Zeeuw se organisaties voor opvang en onderzoeksinstituut Scoop laten weten. Van alle kinderen uit groep 6 bezoekt 15 procent wel eens de buitenschoolse opvang. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. De provincie moet de spreiding van voorzieningen over het platteland tegengaan en investeren in het vervoer naar één centrale kern. 4 DAGEN VA. Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijt en vervoer per luxe touringcar Highlights: Eiffeltoren, Champs Elysées, Montmartre, Louvre, Notre Dame, Seine Bezoek Disneyland® Paris eenvoudig bij te boeken! Ook stedentrips mogelijk naar: Berlijn - Londen - Praag - Kopenhagen - Antwerpen Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2