Verlos Middelburg van stempel 'bouwput' Berisping en bijval voor blote docent Tijdelijke opvang van vooral mannen uit Syrië en Eritrea Reconstructie van de machtswisseling bij HSV Hoek Rond de vijftig belangstellenden komen naar de Zeelandhallen voor de informatiebijeenkomsten. GOES. Geen felle protesten, maar wel veel vragen gisteravond over de komst van 400 vluchtelingen naar een tijdelijke opvang in de Zeelandhallen in Goes. De gemeen te en het COA hielden twee infor matiebijeenkomsten die rond de vijftig belangstellenden trokken. Bij de ondernemers rondom de Zeelandhallen leven nog veel vra gen en zorgen zoals hoe de beveili ging is geregeld en waar ze terecht kunnen met vragen of als zich wat voordoet. „We hebben 24 uur per dag beveiliging", zegt Anthony Slinkert van het COA. „Vóór de mensen komen krijgt u een tele- mensen wegblijven als de vluchte lingen er eenmaal zijn. Dat merkt Ram Jagesar van de Kartbaan nu al. „Mensen blijven nu al weg." Dat heeft volgens hem te maken met een eerder gerucht dat hij plaats zou moeten maken voor de komst van asielzoekers, maar zijn bedrijf zit in een andere hal bin nen het complex. Ook Van der Valk in Goes zegt schade te lijden omdat de Jehova's Getuigen hun congres in augustus in de Zeeland hallen hebben afgeblazen. De vluchtelingen komen vanaf maandag en blijven tot 23 oktober. Een keiharde datum, garandeerde Verhulst. „Dan loopt de vergun ning af', al kon hij daarmee niet ie dereen overtuigen. „Ik geloof het niet", reageerde een buurtbewoner sceptisch. Vanuit de groep achter de facebookpagina AZC-alert kwa men kritische vragen over de be veiliging. Zij zijn bang voor vecht partijen. Volgens Slinkert is de be veiliging in en rond de Zeelandhal len voldoende. Na afloop konden de mensen de ruimte bekijken waar de vluchtelingen tijdelijk ko men wonen. „Ik zou er bijna bij gaan huilen", zegt een bezoekster. In de hal zijn 50 compartimenten gebouwd met schermen met daar in telkens vier stapelbedden. „Je hebt geen enkele privacy" reageert een ander stilletjes. foonnummer waar u naar toe kunt bellen", beloofde burgemeester René Verhulst. Hij zei dat de ge meente nog nadenkt over camera bewaking. De vluchtelingen krijgen vanuit de opvang een uitgang aan de ach terkant van de Zeelandhallen. Daar komt ook een verblijfsruimte met picknicktafels en een sport- veldje. „Tussen de hal en de roton de. Maar mensen zijn vrij om te gaan en staan waar ze willen, ze kunnen dus ook naar de voorkant lopen als ze willen." De ondernemers zijn bang dat Dit dringende advies krijgt het gemeentebestuur in een enquête die is gehouden over de tijdelijke invulling van die bouwput, waar op het grote A-theater had moe ten komen. De resultaten van de enquête, die in april en mei is ge houden, zijn bekend en worden na de zomer besproken met een klankbordgroep waarin tien om wonenden zitten. De roep om een nieuwe naam Een advies uit de enquête onder Middelburgers over tijdelijke invulling van de bouwput luidt: het zou leuk zijn als de plek een nieuwe passende naam krijgt past bij een ander beeld dat uit de enquête opdoemt: het zijn niet al leen de direct omwonenden die zich betrokken voelen bij de toe komst van deze schandvlek, ook veel andere inwoners hebben hun mening gegeven. Opvallend is daarbij dat er amper verschil zit tussen wat de buurtbewoners met de bouwput willen, en wat de an dere Middelburgers wensen. Geen poespas in ieder geval, maar gewoon een gezellige, nette plek waar mensen - jong én oud - samen kunnen komen. Waar kin deren een beetje kunnen spelen, af en toe muziek gemaakt wordt, buurtbewoners kunnen barbecue- ën. Duidelijk is ook dat de ge meente niet moet denken dat de buurtbewoners zelf voor het on derhoud willen zorgen. ZEELAND 2 3 www.pzc.nt walcheren@pzc.nl WOENSDAG 15 juli 2015 Zeeland Veel vragen over vluchtelingen door Melita Lanting In een van de hallen zijn vijftig compartimenten gebouwd met ieder acht bedden. Burgemeester René Verhulst (links) en Anthony Slinkert (COA, rechts) geven uitleg aan de inwoners van Goes, foto Marcelle Davidse door Maurits Sep MIDDELBURG. Speeltuin. Kruiden tuin. Sportveld. Concertpodium. Wat het ook wordt, de hoek van de Korte Noordstraat en de Zuid singel in Middelburg moet in ieder geval een nieuwe passende naam krijgen. 'Om van het woord bouw put af te zijn'. SPORT 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29