Younes maakt lijst De Boer compleet Davy Pröpper snapt dat de lat bij PSV hoger ligt Clasie naar Southampton, interesse van Watford voor Immers SPORT 23 Het vertrek van Jordy Clasie is meteen het startsein voor een renovatie van het middenveld van Feyenoord. Naast Yaya Sanogo, die Ajax gaat huren van Ar senal, versterken de Amsterdammers zich ook met de Duitse jeugdinterna- tional Amin Younes (21). Daarmee is het wensenlijstje dat trainer Frank de Boer begin deze transfer periode bij directeur voetbalzaken Mare Overmars inleverde, ver vuld. De Boer wilde spierballen (Mitchell Dijks en Nemanja Gu- delj), ervaring (John Heitinga), een spits (Sanogo) en een buiten speler die vanuit het niets een doelpunt kan maken. Aan die omschrijving voldoet Younes, hoewel hij nog veel te be wijzen heeft. Vorig jaar werd hij door Borussia Mönchengladbach uitgeleend aan FC Kaiserslautern, dat uitkomt in de Tweede Bundes- liga. Met zijn komst zit De Boer komend seizoen ruim in zijn bui tenspelers, want hij heeft dit sei zoen weer de beschikking over de vorig seizoen veelvuldig gebles seerde Viktor Fischer. Daarmee heeft De Boer in prin cipe drie spelers die als linksbui ten uit de voeten kunnen: Fischer, Younes en Kishna. Dat zou wei eens ten koste kunnen gaan van Ricardo Kishna. Rond de speler die vorig seizoen in aanvaring kwam met Frank de Boer spelen deze transferzomer verschillende geruchten. ROTTERDAM. Feyenoord en Southampton onderhandelden gisteren weer urenlang over de verkoop van Jordy Clasie. Maar dit keer met succes, de 24-jarige Haarlemmer kan een meerjarig contract ondertekenen in Enge land. De international moet van daag alleen zelf nog een akkoord bereiken met de nummer zeven uit de Premier League, dat rond de twaalf miljoen euro neertelt voor de middenvelder. Lex Immers staat inmiddels in de startblokken om het spoor richting Engeland van zijn ploeg genoot te volgen. Watford, dat ko mend seizoen zijn rentree in de Premier League maakt, heeft aan geklopt en de nummer tien ziet een transfer wel zitten. En dus kan Giovanni van Bronckhorst verder puzzelen op zijn middenveld. De 20-jarige Si mon Gustafsson van BK Hacken zal naar verwachting snel een contract tekenen in de Kuip. Van Bronckhorst gebruikte de trai- ningsweek in Oostenrijk al om flink te schaven aan het nieuwe Feyenoord. De trainer vertelde zijn selectie dat hij dit seizoen normaliter kiest voor één contro leur, een linker- en rechtermid denvelder. Tijdens de oefenvor men werd al duidelijk hoe hij zijn middenrif wil formeren. Zonder Clasie is het invullen van de positie van verdedigende middenvelder eenvoudig. De voor bijna vier miljoen bij Vites se weggeplukte Marko Vejinovic zal kort voor de defensie de rol van Clasie op zich nemen. Maar verder liggen alle opties in principe nog open. „Ja, ik heb veel middenvelders in mijn selec tie", zegt Van Bronckhorst daar over. „Daar sprak ik aan het begin van de trainingsweek in Seefeld 'Op dit moment heb ik volop keuze voor het middenveld. Dat zorgt voor veel dynamiek' over met de media, toen zei ik al dat alles snel kan veranderen. Ver volgens werd de interesse rond Clasie concreet. Met Vejinovic be hoort zijn beoogde vervanger in elke geval al tot de selectie." Voor de ervaren pionnen op het middenveld zal de waarschijn lijke komst van Gustafsson, een linkspoot die door diverse scouts wordt betiteld als 'een slimme, in telligente speler', een geduchte concurrent opleveren. „Maar bij een club als Feyenoord moet alles dubbel bezet zijn", vindt Karim El Ahmadi. „Vorig jaar was er vaak kritiek om de selectie op kwalitatief gebied te smal zou zijn. Nu is dat anders. Wat mezelf betreft, kan ik als linker- of rech termiddenvelder spelen." Dat laatste klopt, maar er is na tuurlijk nog altijd concrete inte resse uit het Midden-Oosten voor de international van Marokko. „Daar kan ik weinig over zeggen, het ligt nu niet aan mij, maar bij de club", zegt El Ahmadi, die de deur voor een vertrek dus open wenst te houden. Strijd Als na Clasie ook Immers ver trekt, is er voor Feyenoord weinig reden om El Ahmadi te verkopen. Al zal hij dan de strijd in de Kuip moeten aangaan. Jens Toornstra is na het vertrek van Fred Rutten ook weer middenvelder. Hij kan net zoals El Ahmadi aan de rech ter- en linkerkant spelen. En dan is er nog probleemkind Tonny Vilhena. Technisch direc teur Martin van Geel polste hem vorige week in Seefeld tevergeefs of er nog over contractverlenging te praten valt. De Maassluizer is begonnen aan zijn laatste con tract jaar, maar heeft het idee dat er bij de club geen grenzeloos ver trouwen meer in hem is. Het feit dat zijn moeder ern stig ziek is, maakt dat hij niet eens staat te trappelen om te ver kassen. Al zal Feyenoord daar na de nieuwe weigering om te ver trekken anders over denken. „Ik praat met Martin van Geel over het aan- en verkoopbeleid", zegt Van Bronckhorst. „Op dit mo ment heb ik nog volop keuze op het middenveld. Dat zorgt voor veel dynamiek. Maar het is half juli, we hebben nog zes weken voor we echt zien welke midden velders ik daadwerkelijk tot mijn beschikking heb." Gisteravond liep hij al het hotel van PSV in Évian-les-Bains bin nen. Zo moeizaam als de transfers van de andere PSV-nieuwelingen verliepen, zo makkelijk ging die van Pröpper. „Zo gaat dat in het voetbal soms, ja." Hij grinnikt: „Ik zat nog maar net in Oostenrijk toen ik het belletje kreeg dat ik weer kon vertrekken. Het was geen grote verrassing omdat ik wist dat PSV zou kunnen schake len op het moment dat Georginio Wijnaldum zou vertrekken." PSV had bij de zaakwaarnemer van Pröpper, Louis Laros, maan den geleden al aangegeven interes se te hebben. De persoonlijke ei sen waren duidelijk en vormden geen beletsel en ook met Vitesse was er ook snel overeenstemming. Zijn entree werd gisteren enigs zins overschaduwd door de om standigheden die PSV ontmoette bij de overgang van Gaston Perei- ro. Diens zaakwaarnemer kwam met nieuwe geldeisen, ondanks een eerder bereikt akkoord. PSV weigerde daarop in te gaan en wil de de deal afblazen, terwijl Perei- ro in Eindhoven klaar zat het con tract te ondertekenen. Uiteinde lijk raakten de partijen weer in ge sprek en is de uitkomst onzeker. Bewijzen De problemen gingen aan de twin tiger voorbij. „Ik rekende na afgelo pen weekend wel op iets", zei Pröpper over de grootste binnen landse transfer van dit transfersei zoen. „Dit is de stap die ik nu wil de maken. Na leerzame jaren in Arnhem wil ik mezelf op een ho ger niveau bewijzen. Het is mooi dat de club voor mij een goede transfersom heeft gekregen, dat gun ik Vitesse van harte. Vanaf de D-jeugd heb ik er gespeeld." Pröpper zei in Frankrijk de din gen die een voetballer bij een ver trek hoort te zeggen. Van een club die bij wijze van spreken vierde mag worden, gaat hij naar een team dat alleen bij een landstitel van een geslaagd seizoen spreekt. „Bij PSV ligt de lat hoger en moet ik het waarmaken", vertelde hij. „De verschillen tussen mij en Georginio Wijnaldum? Ik heb res pect voor hem, maar ben een an dere speler en heb mijn eigen kwa liteiten." WOENSDAG 15 JULI 2015 door Nik Kok Feyenoord is plots een soort handelshuis door Mikos Gouka Na Jordy Clasie (r) lijkt ook de toekomst van 'buurman' Lex Immers in Engeland te liggen, foto Jan Kok/Pro Shots Giovanni van Bronckhorst Amin Younes speelt komend sei zoen voor Ajax. foto Peter Powell/EPA door Rik Elfrink ÉVIAN-LES-BAINS. Van het ene trai ningskamp naar het andere. Davy Pröpper zat maandag nog maar een paar uur in Oostenrijk met Vitesse en kreeg te horen dat hij met PSV mocht onderhandelen. Hij vloog van hot naar her, voor en na de formele verplichtingen in Eind hoven. Davy Pröpper arriveerde giste ren in Frankrijk, waar hij aansloot bij het trainings kamp van PSV. Vanavond speelt de Eindhovense ploeg een oefen duel met Olympi- que Lyon. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23