MIJN ZOMER FAVORIET r Kajakken in een groen paradijs ZOMER 13 in Belgie Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen. Vandaag Frans Boogaard Locatie Rochehaut-sur-Semois Grootste attractie Burcht van Bouillon Ligging 49 50 NB, 5 0 OL Wat je er moet eten Zalmforel Belgen zelf spreken van het meest goddelijke uitzicht van het land, en daar kunnen ze best eens gelijk in heb ben. Een oceaan van groen zo ver het oog reikt en helemaal bene den, in een meander van de Se- mois, het nog geen honderd in woners tellende bloemendorpje Frahan. Rochehaut-sur-Semois, zelf ook maar een stip op de kaart, is een gezegende plek en niet voor niks een destination pha- re, ook voor veel Vlamingen. Is het niet om het uitzicht, dan wel om de vermaarde keuken van de Auberge de la ferme, een familiebedrijf dat zijn zelfge kweekte vis en vlees op tafel zet en inmiddels ook gites, een wijn proefkelder, seminarzalen, een ta verne, Ardense winkel, dieren park en landbouwmuseum ex ploiteert. Toch steken tv-kok Mi chel Boreux en zijn Patricia in de keuken en aan de receptie nog el ke dag zelf de handen uit de mou wen. De hele streek van de Semois, door Nederlanders nog maar spo radisch ontdekt, is één groot wan del- en kajakparadijs. Kajakken betekent wel de spierballen laten rollen, want anders dan op de Lesse, Ourthe of Amblève is er nauwelijks stroming. Daar staat in elke bocht - en dat zijn er nog al wat - oneindig veel natuur schoon tegenover. De overdaad aan algen die momenteel de Se mois groen kleurt en het pedde len nog extra lijkt te bemoeilij ken, is over maximaal twee we ken weg, weet Martine Dinant van La Vanne, één van de vier ka jakverhuurbedrijven in Vresse. Je kunt bij haar kiezen uit afstan den van 7,12 of 20 kilometer. Wandelen is een prima alterna tief. Slingerpaadjes door het groen met flinke hoogteverschil len, eindeloze loof- en naaldwou den, slechts hier en daar onder broken door schilderachtige dorp- De rust is zo overweldigend dat verre besognes er niet doordringen jes als Gros-Fays en vooral Laföret. Daar verdrinken de schaarse inwoners bijna in bloe menzeeën. Enkel de natuurste nen huizen met leistenen daken verraden dat de temperatuur er niet het hele jaar boven de 20 gra den ligt. De halfopen droogschu ren herinneren aan een rijk ta baksverleden. De rust is zo over weldigend dat verre besognes als Griekenland, Donetsk en Islamiti sche Staat niet door te lijken drin gen. Tussen de dorpjes en bossen een verdwaald weiland vol scha pen, een paar imposante paarden of de nog imposantere Blanc Bleu Beige, met bilpartijen waar zelfs de Kardashians niet tegen op kunnen. „Zeer mals, maar wei nig smaak", luidt het kennersoor deel van Boreux, die zelf de ook alom tegenwoordige Boeuf Li mousin prefereert: „Roder en smaakvoller, vergelijkbaar met Angus beef." Voor wie na al het groen behoef te heeft aan iets anders is het ge zellige stadje Bouillon met zijn indrukwekkende burcht een aan rader. Wij zelf sluiten ons bezoek 's avonds afin de bergerie van Acremont, waar Bruno Blankaert nog druk bezig is de melkstallen schoon te spuiten. De bergerie verkoopt wol, worst, gerookte ham, yoghurt, ijs en kaas en je kunt er, te midden van zwangere schapen, ook fonduen. WOENSDAG 15 JULI 2015 zo MEI Werken in de zinderende hit te, een lekker ijsje eten, bak ken op het strand. Onze foto grafen leggen de zomer in Nederland vast. Koen Ver- heijden passeerde de fietsen de familie Van Eijck in Die ren. Weer of geen weer, Peter van Eijck (52) en zijn kinderen Thijs (16) en Aniek (13) zitten deze week elke dag op de fiets. Ze zijn op fietsvakantie en rijden van Groningen naar Veldhoven. Dus zijn ze bepakt en bezakt 'en route'. De finish is bij oma Ynske. „Het is weer eens wat anders dan naar het buitenland", vertelt vader Peter. „Ik wilde rust met de kinderen. Geen mobieltjes, rustig praten tijdens het fiet sen." Het gezin fietst elke dag tussen de 50 en 70 kilometer en slaapt 's nachts op natuur- campings.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13