Jongen overlijdt na D66 wil opheldering conflict met ongeluk met pick-up Venezuela over drugssmokkelaar :1 r 6 NIEUWS Turbozwemlessen zijn hot. Deze vrije weken dobberen duizenden kinderen dagen in het water om zo snel mogelijk de zwem kunst onder de knie te krijgen. Sommige ouders halen de zwemle- raar zelfs naar hun vakantieadres. Binnen een week een waterrat je „Kijk, daar gaat ze!", brengt de Amsterdamse moeder Kimm den Daas trots uit. Haar 6-jarige doch ter Lisa springt in het diepe en gaat kopje onder. Zodra ze weer bovenkomt, draait ze haar gezicht je meteen richting het 'balkon', naar haar moeder. Die steekt haar duimen op. Lisa lacht terug en zwemt naar de andere kant van het bad. „Ze wilde steeds niet met haar hoofd onder water. Eindelijk doet ze het", zegt moeder Kimm. Het meisje is niet zo'n water rat. Om haar watervrees te vermin deren en haar zo snel mogelijk zwemdiploma B te bezorgen, volgt Lisa nu voor de tweede keer een turbocursus. Ze is elf dagen lang, vier uur per dag in het Ro nald McDonald Centre in Amster dam-Noord voor zwemlessen bij SwimBee. Alleen de zondag is vrij om even bij te komen. „Je merkt dat ze behoorlijk moe aan het wor den is", erkent moeder Kimm. „Maar ze gaat met sprongen voor uit." Ideaal voor ouders die allebei onregelmatig werken, zegt ze. „We hopen dat ze nu haar B haalt, zodat ze straks niet meer naar de gewone lessen hoeft. Met een jong gezin steeds voor drie kwartier naar een zwemles is een heel ge doe." Precies daarom is de turbo cursus razend populair. In steeds meer zwembaden kunnen de ouders hun kinderen naar zo'n spoedcursus sturen. Voor het A- diploma is gemiddeld 42 uur zwemles nodig. Met turbolessen pikken de zwemmers in korte tijd een groot deel van die uren mee. De Amsterdamse zwemschool SwimBee biedt de cursus nu voor de tweede keer in de zomervakan tie aan. Wat blijkt? De interesse onder ouders is zo groot dat kinde ren uit de wijde omgeving naar het Ronald McDonald Centre af reizen. „Het is echt een hype aan het worden", merkt zwemschool houder Mike de Bruijn. Want een turbocursus scheelt niet alleen drie a vier maanden les sen, de ouders vinden het ook een prettig idee dat hun kinderen al enigszins kunnen zwemmen voor dat ze op vakantie gaan. Boven dien pikken de kleintjes de lesstof sneller op als ze meerdere dagen achter elkaar in het water liggen. Ouders zijn zo enthousiast dat ze zelfs op hun vakantieadres Ne derlandse zwemleraren inhuren om hun kinderen bij te spijkeren. Een aantal zweminstructeurs van 'Met een jong gezin steeds voor drie kwartier naar een zwemles is een heel gedoe. Dit is ideaal' SwimBee vertrekt binnenkort naar Ibiza. Zwemschool Jumpi23 zit met instructeurs in vakantie oorden, zoals het Italiaanse Garda- meer en het Spaanse Alicante. „In 6 dagen tijd krijgen de kinderen 27 uur zwemles", vertelt eigenaar Joost Krechting. Bij SwimBee krij gen de kinderen dagelijks zo'n 1,5 uur les. De rest van de tijd gaan ze in groepjes andere leuke dingen doen, zoals knutselen. De turbocursus geeft geen garan tie op een diploma. De zwemmers hebben allemaal een eigen niveau. Sommigen halen een diploma, an deren moeten na de vakantie met de gewone lessen verder. Moeder Kimm hoopt intussen vurig dat dochter Lisa deze week nog haar B-diploma binnensleept. OUDDORP/DE LIER. Een jongen van 19 uit De Lier, die zaterdag zwaar gewond raakte bij een ongeluk in Ouddorp, is aan zijn verwondin gen overleden. Dat heeft de poli tie gisteren gemeld. Het slachtoffer en een jongen uit De Lier lagen in de nacht van vrijdag op zaterdag samen te sla pen in de bak van een pick-uptruck, op de zandplaat Kabbelaarsbank. Zij waren dorps genoten in Port Zélande komen opzoeken. Bij gebrek aan slaap plaatsen kropen ze 's nachts op een parkeerterrein even buiten het vakantiepark in de auto's waar mee ze waren gekomen, een ge leende pick-up en nog een wagen. Een vriend die terugkeerde van een avondje stappen, wist dat niet en begon met de pick-up over het terrein te crossen. De twee jon gens vielen daarbij uit de bak en liepen zware verwondingen op. Het ene slachtoffer, een jongen van 18, werd naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Hij was al snel weer aanspreekbaar. Hij is in tussen uit het ziekenhuis ontsla gen, liet zijn familie gisteren we ten aan de lokale omroep WOS. De 19-jarige werd in kritieke toe stand naar het Erasmus MC in Rotterdam gebracht. Daar over leed hij aan zijn verwondingen. De 19-jarige jongen die met de auto croste, is aangehouden. DEN HAAG. Oppositiepartij D66 wil opheldering van het kabinet over het conflict met Venezuela, kort na de MHi7-ramp. Dat zegt D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma naar aanleiding van de reconstructie die zaterdag in deze krant stond. Terwijl het kabinet vorig jaar zo mer druk was met de nasleep van de MHi7-ramp, stoomden Venezo laanse marineschepen op naar Aruba vanwege de arrestatie van de hooggeplaatste Venezolaan Hu- go Carvajal. Hij wordt door Ameri ka verdacht van drugssmokkel, maar Nederland heeft hem laten gaan omdat hij onschendbaar zou zijn. „Óp mijn eerdere vragen hierover zei de regering dat er geen militai re dreiging was, maar het lijkt er nu sterk op dat die er wel was en dat Nederland naar een excuus heeft gezocht om Carvajal te laten gaan", zegt Sjoerdsma. „Dan heeft Nederland justitie getorpedeerd. Ik vraag me dus ernstig af of het kabinet deze crisis op de juiste manier heeft bezworen." Sjoerdsma dient vandaag vragen over de kwestie in bij minister Bert Koenders van Buitenlandse Zaken. Ook Kamerlid Louis Bontes (VNL) is kritisch. 'Rutte liet ge woon een drugssmokkelaar lo pen. Slappe hap', twittert hij. Het ministerie van Buitenlandse Zaken blijft desgevraagd bij de le zing die het vorig jaar zomer op gaf: Hugo Carvajal zou uitsluitend op juridische gronden zijn vrijge laten. Een meerderheid van de Tweede Kamer maakt zich al langer zor gen om de dreigende houding van Venezuela, het buurland van Aruba waar het omstreden regi me van Maduro aan de macht is. Alle partijen behalve de PW heb ben minister Koenders onlangs opgeroepen met een plan te ko men om die dreiging het hoofd te bieden. r door Ellen van Gaaien Kimm moeder van Lisa die turbolest door Deborah Jongejan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6