Geersdijk zet 'n punt achter 91 jaar christelijk onderwijr Sloeweg bezorgt gasten Stelleplas slapeloze nachten na kappen groen F 18 BEVELANDEN en THOLEN 24 uur lang muziek in Tholen Recreanten en bewoners op de Stelleplas willen aandacht voor de toegenomen geluidsoverlast In de regio Mijn dorp, mijn stad door Joeri Wisse De negentien overge bleven leerlingen na men vrijdag na hun laatste schooldag met hun ouders al af scheid van christelijke basisschool De Dubbele Punt. Zaterdag was het de beurt aan de oud-leerlingen. Die kwamen in groten getale, het schooltje was met ruim tweehonderd mensen in de leeftijd van 12 tot 94 jaar af geladen vol. „Waarschijnlijk is het hier nog nooit zo druk geweest", zegt Kevin Moll (25), één van de organisatoren en initiatiefnemers van de reünie. Samen met Wesley de Haze bedacht hij in de kroeg het plan om met iedereen die op de school heeft gezeten op feeste lijk wijze afscheid te nemen. Juf Rachel Will, die al 43 jaar les geeft op De Dubbele Punt vond het een goed idee. „Die jon gen vroegen of we zoiets van plan waren, maar met alles wat we al moesten regelen, hadden we daar helemaal geen tijd voor. Gelukkig hebben zij het heel goed opge pakt." Van alle aanwezigen woont nog maar een klein deel in Geers dijk. „Sommige oud-leerlingen zijn helemaal uit Drenthe of de Noord-Oostpolder hier naar toe gekomen", zegt Will. Zowel de leerkracht als de leer lingen vinden het jammer dat De Dubbele Punt moet sluiten. Ze vinden dat een kleine school gro te voordelen heeft. Wesley: „Het klinkt een beetje raar, maar op zo'n kleine school kun je geen vrienden kiezen, je moet het doen met wie er in de klas zitten. Dat maakt het tot een hele hechte groep." Rachel Will vertelt dat ze 1913 Vanaf dat jaar is geijverd voor een christelijk basisschool op Geersdijk. De school opende in 1926. alle leerlingen heel goed leerde kennen, omdat ze drie jaar achter elkaar bij haar in de klas zaten. „Al raakten we ook wel eens op elkaar uitgekeken, maar dat hoort erbij", lacht ze. Ze vreest dat de 'spilfunc tie' die de school had, verloren gaat. „Maar ik denk dat hier wel ge zinnen blijven wonen. Ouders zijn tegenwoordig veel mobieler dan vroeger." De overgebleven leerlingen gaan naar verschillende scholen. Kevin Moll: „Kortgene is het dichtstbij, maar als Wesley en ik op school hadden gezeten, zouden we naar Kamperland gaan waar we allebei op voetbal zitten." Met het afscheid, wordt een tijdperk afgesloten dat in 1926 be gon. In dat jaar opende De School met de Bijbel aan de Hoofdstraat, waar al vanaf 1913 voor werd geij verd. In 1979 werd de nieuwe school in gebruik genomen en ver ander de naam in De Dubbele Punt. „Vanwege de twee puntdak jes", legt Will uit. „En symbolisch, omdat er na een dubbele punt nog iets komt." door Joeri Wisse HEINKENSZAND. De provincie Zee land moet zo snel mogelijke maat regelen treffen om de recreanten en bewoners van vakantiepark Stel leplas in Heinkenszand te bescher men tegen het lawaai van de Sloe weg, ook als dit meer geld kost. De vereniging van eigenaren (WE) dringt daar in een brief aan de provincie en de gemeente Borse- le op aan. Stelleplas ligt in de 'ok sel' van de A58 en de Sloeweg, de N62. Voordat het de verbreding van de Sloeweg begon, lagen de huisjes aan de rand zo'n 200 meter verwijderd van de weg. De op- en afritten waren boven dien 'ingepakt' in een groenstrook met bomen en bosjes. „Die hebben gedurende decennia gezorgd voor een aanzienlijke beperking van de geluidshinderdruk op ons mooie recreatiegebied", schrijft de WE. Nog voor de verbreding begon, zijn 'hectares' aan groenstroken verwijderd. Vanaf dat moment is de overlast op een 'onacceptabel ni veau' gekomen. In eerste instantie klaagden de eigenaren niet, omdat ze vonden dat de aannemer z'n werk moest kunnen doen. Dat veranderde toen ze hoorden dat de provincie 'het open karakter van het Zeeuwse landschap' wenst te behouden. Vol gens de WE is van behouden geen sprake, immers vóór de werkzaam heden was het groen er wel. Ze ver moeden dat vanwege de enorm uit de hand lopende kosten op groen wordt bezuinigd. Zeker wanneer de nieuwe op en afritten - die veel dichter bij het park komen te liggen- af zijn, voor spelt de WE dat het voor de recre anten en vijftien gezinnen op het park 'gedaan is met de nachtrust'. KAMPERLAND Mishandeling in horeca Roompot Een 47-jarige man uit Sint Willebrord is vrij dagavond aangehou den op verdenking van mishandeling en bedreiging. Hij zou in een horeca gelegenheid bij de Roompot Kamper land een medewer ker hebben geslagen. Die hield daar een ka potte lip aan over. Toen beveiligers wil den verhinderen dat de man weer binnen zou gaan, bedreigde hij hen met de dood. KRUININGEN Gemeente betaalt mee aan kerkpad Het pad naar de mo numentale Johannes- kerk in Kruiningen wordt opnieuw be straat. Ook de door gang in de muur om de kerktuin wordt breder, zodat rouw- auto's dichterbij de kerk kunnen komen. Voor het werk trekt de gemeente Rei- merswaal op verzoek van het kerkbestuur 5000 euro uit. De werkzaamheden val len onder de restau ratie van de kerk. Dat gebeurt grotendeels met provinciale subsi die. GOES Zoon mishandelt en bedreigt moeder Een 38-jarige man uit Goes is vrijdag aange houden op verden king van mishande ling en huiselijk ge weld. Hij zou die dag zijn 59-jarige moeder hebben mishandeld en bedreigd. Ook zou hij spullen van haar hebben ver nield. De vrouw waar schuwde de politie. Agenten hielden de man korte tijd later aan. Hij is meegeno men naar het politie bureau en voor na der onderzoek en verhoor ingesloten. Hij zit nog vast. A. JACOBAPOLDER Natuurfilm in premiere In de Eendenkooi van Stichting Het Zeeuwse Landschap bij de zeedijk van An na Jacobapolder gaat vandaag de nieuwe natuurfilm 'Natuur lijk' in première. De Stichting Platform Leefbaar Platteland Tholen heeft de film over delta-natuur op Tholen en Sint Philipsland financieel gesteund om cultuur educatie te onder steunen. De eenden kooi krijgt geregeld schoolklassen op be zoek. THOLEN. Als inwoner van Tho- len-stad moest je zaterdag nog bijna je best doen om niets mee te krijgen van de muzikale 24-uurs marathon van Concor dia. Het festijn begon vrijdaga vond al met een openingscon cert aan de Kaaij en aansluitend een rondgang door het stadje. In de nachtelijke uurtjes vonden workshops plaats in het clubge bouw aan de Zoekweg. Zater- dag verrasten de jeugdige leden in opleiding hun plaatsgenoten met een 'pyjamaconcert' bij de nieuwe supermarkt in VesteTuin (foto). De rest van de zaterdag stond ook in het teken van muzi kale rondgangen met als kers op de taart het slotconcert op de Markt. Met de 24-uurs actie heeft Concordia geld opgehaald voor een nieuw onderkomen, foto Johan van der Heijden MAANDAG 13 JULI COLIJNSPLAAT Visserijweg, 10.00 - 20.00 uur - Openstel ling Nehalenniatem- pel; Molenweg 3, 13.00-17.00 uur - Zelf- plukkerij, zelf fruit plukken GOES Scalda, Bessestraat, 17.00-19.00 uur - Workshop voor laag- geletterden 'S-HEERENHOEK Theresiahof, 19.30 uur - Optreden Mu ziekvereniging St. Caecila HEINKENSZAND Centrum, overdag - Kermis; Brasserie Stelleplas, 19.30-20.30 uur - Op treden Muziekvereni ging Euterpe o.l.v. Bart van der Vaart NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Uit-Straling' SINT ANNALAND Haven, 18.00 uur tot 20.30 uur, Zeehon densafari WEMELDINGE Schoudeeweg 1, 20.00-22.00 uur - Re creatief Volleybal YERSEKE Prinses Beatrixha- ven, 14.00-16.00 uur - Rondvaart mossel visserij Dubbele Finn Koole, juf Rachel Will, Kevin Moll, Krista Wisse en Wesley de Haze zorgden ervoor dat iedereen die ooit op de Dubbele Punt heeft gezeten zaterdag voor de laatste keer bijeen kon komen, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61