'Misschien over twee jaar weer' Frel grote stappen oversteek dezelfde nummers één en twee op als bij de Scheldebeker SPORT 13 Twee op een rij voor Stolliwood dat ik de goede stroming te pak ken had." Het was voor Brink zijn verste zwemafstand ooit. Maar hij had goed getraind voor de prestatie tocht. „In Sluis heb ik vorige week in totaal 7,5 kilometer gezwom men." Vrouwen Bij de vrouwen waren de num mers één en twee zaterdag, net als bij de mannen, dezelfde als bij de Scheldebeker. Amy van Lier uit Kaatsheuvel won, Simone de Rijcke uit Hulst was de run- ner-up. Ze finishten samen na iets meer dan twee uur zwem men. „De tijd zegt me niet zo veel", zei De Rijcke, „maar met mijn positie ben ik wel heel tevre den. Vorig jaar was ik op de Wes- terschelde de elfde overall, nu de zesde. En het verschil met Amy was vrij klein." De Zeeuws-Vlaamse had on derweg genoten. Ze had „lekker gezwommen". De Rijcke had wel veel gehad aan de vele bootjes die voor haar voeren en de richting aangaven. „Ik heb geen moment gehad dat ik het niet meer zag zit ten." En de afstand van 8,5 kilome ter kon De Rijcke makkelijk verte ren. „Och, het was gewoon een lange oversteek", zei ze brood nuchter. „Ik heb ook wel eens wedstrijden gehad van 10 kilome ter. Je moet er alleen wel goed voor trainen." YERSEKE. Jan Boonman, de initiatiefnemer van de Oosterschelde Zwem- oversteek, keek zaterdag middag tevreden terug op de eerste editie. Van velen kreeg hij de vraag of er een vervolg komt. „Ik zeg niet 'nee', maar dan misschien over twee jaar", antwoordde hij. „Ik moet even gaan kijken hoe ik het voor mezelf beter kan organi seren. Er ging voor mij nu wel heel veel tijd in zitten." Boonman werd vorig jaar geïnspireerd door de Scheldebeker van 2014, de zwemtocht van Vlissingen naar Bres- kens. Kort daarna, bij de Ganzetrek in Wilhelmi- nadorp, kwam hij met het idee van een lange zwemtocht op de Ooster schelde. Voor hij het wist, stond het op Face- book en kon hij niet meer terug. „Ik weet ook dat er vraag is naar dit soort aparte tochten. Zwemmers wllen ook wel eens iets niet-tradio- neels." De Oosterschelde Zwem- oversteek was met 8,5 ki lometer zo'n 3 kilometer langer dan de Scheldebe ker, maar minder groots aangepakt. „We hebben gewerkt met een kleine organisatie en een klein budget", vertelde Boon man. „Ik heb het aantal deelnemers laten afhan gen van de hoeveelheid vrijwilligers die ik kon optrommelen en het aan tal boten dat ik kon la ten meevaren. Het was: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Een kwa lificatiewedstrijd zoals bij de Scheldebeker wil de ik niet." Boonman kwam tot 164 inschrijvers. Zo'n vijf tien zwemmers meld den zich af. Een enke ling kwam niet opdagen. „En we hadden er een paar die in Yerseke ston den voor de start.... Tja, dan kun je ook niet mee doen." De zwemmers die ook wilden finishen, moes ten wel enig niveau heb ben. Ze behoorden op ge zette tijden voorbij be paalde punten op de rou te te zijn. Tientallen deel nemers kregen dat niet voor elkaar en werden uit het water gehaald door de organisatie. ning er nog afrijden en kwamen we toch nog tot een percentage van 61 procent. In de tweede proef was Vip ontspannen, liet zich fijn bewerken en zette zich voor hon derd procent in. Daar ben ik erg blij mee, want het is toch een paard met een apart verhaal." De Kroo's Vip werd drie jaar ge leden gekocht als manegepaard. „Toen ik mijn vriend Martin de Kroo er een proefje mee zag rij den, vond ik dat hij hem wedstrij den moest laten rijden. Martin had er geen tijd voor. In eerste in stantie vond ik Vip te klein voor mij. Maar nu ben ik blij dat ik van gedachten ben veranderd. Hij groeit in de wedstrijd en zit abso luut nog niet aan zijn top." Jessica Nijpjes en de ruin Balo rig Z bewezen dat ze klaar zijn voor het NK, dat volgend wee kend plaatsvindt in Ermelo. De amazone uit Sint Laurens liep in de warmloopronde van het ZZ-Zwaar met de Balougran Z-zoon naar de overwinning (67,14 procent). De combinatie bleef Geert Hofland uit Bodegra ven met de Jazz-zoon Oswin an derhalf procent voor. Nijpjes: „Ba lorig Z kwam drie jaar geleden als een staker bij ons op stal. Ik ben toen in het M met hem begonnen. Via selectiewedstrijden hebben we ons nu geplaatst voor het NK. Ik ben dik tevreden." Nijpjes won met de vosmerrie Edeem ook het overall klassement in Zi. BROUWERSDAM. Het Kantje la Vantje Beachsoccertoernooi op de Brouwersdam is zaterdag voor het tweede jaar op rij gewonnen door het team van Stolliwood/La- walata. De ploeg, bestaande uit Alfaro Pentury (VC Vlissingen), Yannik Taniwel (Jong Ambon), Vincenzo Lorello, Robin Dek, Milan Tevel, Jordy Sinay, Sjoerd Wijkhuijs en Michiel Brouwer (allen De Meeu wen) was in de finale met 4-3 te sterk voor Bruse Boys. Makkelijk ging het niet voor de ti telverdedigers. Tot tweemal toe kwam Bruse Boys op voorsprong, maar de titelverdediger trok als nog aan het langste eind. Door treffers van Dek (3X) en Taniwel ging de beker - en deelname aan de landelijke beachsoccerfinale in Scheveningen - opnieuw naar Stolliwood/Lawalata. MAANDAG 13 JULI 2015 Na een prestatietocht van 8,5 kilo meter over de Oosterschelde komt Tilburger Wietse Beerens als eerste aan op het strandje van Yerseke. foto Johan van der Heijden door Roeland van Vliet In vijf dagen tijd vielen bij Zeeland Outdoor Dressage bijna duizend starts te noteren. Stephanie de Frel in actie met VMF Zethar. Ze won met dit paard de Grand Prix en werd met VMF Ultiem ook nog tweede, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57