Met Ultiem en Zethar zet De Zowel bij de mannen als de vrouwen levert de 12 SPORT Josimar Pattinama door blessure aan hiel niet in actie bij FC Oss Van Schoonhoven zestiende Sterke ronde van Minnaard Geen revanche voor De Bruijn Sommige zwemmers hebben moeite met navigeren tijdens de oversteek van Strijenham naar Yerseke. Ook winnaar Wietse Beerens is de weg even kwijt. Het is nog onduidelijk of de toe komst van Josimar Pattinama bij FC Oss ligt. De topscorer van Vlis- singen zou zaterdag in actie ko men tijdens het oefenduel met Ex celsior (1-1) maar moest de wed strijd aan zich voorbij laten gaan. Pattinama kampt nog altijd met een ontsteking aan zijn hiel, die hij opliep tijdens zijn eerdere sta ge bij Sparta. Pattinama werd na een sterk sei zoen bij Vlissingen door de Rotter damse club uitgenodigd om mee te trainen. Tijdens één van die ses sies liep de aanvaller de blessure aan zijn hiel op. Enkele dagen la ter besloot Pattinama de stage bij Sparta af te breken, waarna enkele clubs uit Nederland en ook België zich direct meldden. Pattinama ging voor zijn kans bij FC Oss, waar ook Vlissinger Istvan Bakx onder contract staat. De hielblessu- re gooide echter opnieuw roet in het eten voor Pattinama. De over schrijvingstermijn voor amateurs die over willen stappen naar het betaald voetbal sluit aanstaande woensdag, 15 juli. Marco Minnaard kan tevreden te rugkijken op de Ronde van Oos tenrijk. De wielrenner uit Wemel- dinge (Team Wanty-Groupe Go- bert) werd in de laatste etappe 21e, in dezelfde tijd als ritwinnaar Mo reno Moser. Johnny Hoogerland uit Langeweegje moest in Bregenz 16.21 minuten toegeven op Moser en werd 88e. De Ronde van Oos tenrijk werd gewonnen door de Victor de la Parte. In het algemeen klassement eindigde Minnaard eveneens als 21e, op 7.35 minuten van de Spaanse winnaar. Hooger land moest genoegen nemen met plaats 94. De renner van Team Roompot deed er 1.09,52 uur lan ger over dan De la Parte. Jean Paul de Bruijn kwam in de wereldbeker driebanden in Portu gal niet verder dan de achtste fina le. Daarin was de Spanjaard Da niel Sanchez te sterk. De Bruijn startte sterk en had zes beurten nodig om halverwege met 20-9 te leiden. In het tweede deel van de partij maakte de Hulstenaar ech ter nog slechts drie caramboles. Sanchez kreeg vleugels, met series van tien en elf, en finishte na vijf tien beurten: 40-23. In 2005 ver loor De Bruijn ook de WK-fmale van Sanchez. Het toernooi in Por to werd gewonnen door de Zweed Torbjörn Blomdahl, die in de fina le te sterk was voor de Koreaan Hwang Hyung-bum (40-13). Mobach boekt tweede zege van het seizoen Wielrenner Jarno Mo bach (16) heeft zater dag in het Belgische Menen zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De coureur uit Philippi ne toonde zich de sterkste bij de heuvel achtige 1.1 klassieker Menen-Kemmel-Me- nen. De renner van Willebrord Wil Voor uit, die de afgelopen twee weken grossier de in het behalen van derde plaatsen, kwam na 124,7 kilometer so lo over de finish. Wielrenner De Jong wint in Oostkerke Wielrenner Timo de Jong (16) uit Goes schreef gisteren een wedstrijd in het Bel gische Oostkerke op zijn naam. De Jong was de sterkste in de massasprint. Jochem Kerckhaert (Schoon- dijke) werd zesde, Ezra Tolhoek uit Zie- rikzee werd elfde. Za terdag reed De Jong ook al een sterke Ron de van Twente, waar 186 nieuwelingen aan de start verschenen. Na 78 kilometer werd De Jong vijfde. De Nooijer matchwinnaar voor Levski Jeremy de Nooijer gaf zaterdagmiddag zijn visitekaartje afbij zijn nieuwe club Lev ski Sofia. In het oefen duel met Lokomotiv Plovdiv nam de mid denvelder uit Vlissin gen de enige treffer voor zijn rekening. De Nooijer scoorde al in de vierde minuut. Hij veroverde zelf de bal, speelde Atanas Kurdov aan en kreeg de bal terug (1-0). De competitie in Bul garije gaat komend weekend van start. Op het strandje van Yerseke be kende Wietse Beerens, de win naar van de eer ste Oosterschel de Zwemoversteek, dat hij onder weg gedesoriënteerd was ge raakt. „Ik heb veel aan hém ge had", zei de 28-jarige Tilburger, wijzend op Roland Klein-Böl- ting. „Jaja, ik was zijn TomTom", stelde de veteraan uit het Duitse Bocholtz trots. „Maar hij heeft vandaag verder wel weer heel goed gezwommen, hoor." Het was niet voor het eerst dat Beerens en Klein-Bölting om een hoofdprijs vochten. Bij de Scheldebeker van 2014, de wed strijd over 5,5 kilometer van Vlis singen naar Breskens, werden ze ook eerste en tweede. „Toen was het een stuk makkelijker navige ren", zei Beerens. „Het was naar Breskens één recht stuk en je moest alleen kijken of je nog wel op koers lag." Tussen Strijenham, het Thool- se gehucht waar de zwemmers het water in doken voor de Oos terschelde Zwemoversteek van liefst 8,5 kilometer, en Yerseke moest echter gezigzagd worden. Eerst zetten ze koers richting Krabbendijke, om vervolgens langs de Bevelandse 'kust' west waarts te trekken naar Yerseke. De deelnemers moesten ver schillende boeien - in de vorm van schepen - ronden om niet over zandplaten te hoeven gaan en optimaal te kunnen profite ren van de stroming. Beerens: „Eén van die boten heb ik niet eens gezien. Kun je nagaan hoe slecht ik wist waar ik precies was." De Brabander - van tevoren aangemerkt als favoriet - had het op de gladde Oosterschelde zwaarder dan op de iets woestere Westerschelde. „Ik heb last van 'Qua navigatie was dit een stuk lastiger dan de Scheldebeker' mijn schouder", vertelde hij. „Vo rige week heb ik 9,5 kilometer ge zwommen in Sluis, verdeeld over vier wedstrijden. Daarmee is-ie een beetje overbelast ge raakt. Misschien was dat wel iets te veel van het goede." Maar Klein-Bölting sleepte hem er deels doorheen. Zijn kom pas werkte lange tijd uitstekend. Alleen op het laatst pakte Bee rens een slimmere route dan de Duitser. Hij koos voor een weg dicht bij de wal. „Het was af gaand tij. Ik trof het enorm met de stroming." Verder op de Oos terschelde, waar Klein-Bölting de laatste honderden meters zat, was die geringer. „Ik heb me daarop verkeken", gaf de Duitser, die goed Nederlands spreekt, toe. Hij moest een minuutje toege ven op Beerens, die na 1.51.05 uur finishte. Beste Zeeuw Vlissinger Jan Brink werd op de vierde plaats de beste Zeeuw. Hij had nog even uitzicht op de derde plek, maar kwam tekort. „Qua navigatie was dit een stuk lastiger dan de Scheldebeker", zei hij. „Bij de start zag je nog niet precies waar je moest uitko men. Maar we werden wel gehol pen door de vele bootjes die voor ons uit voeren. En ook ging het laatste stuk ontzettend snel, om- De Frel liep met de in de piaffe en passage veel veer en afdruk tonende hengst VMF Zethar met 66,95 procent naar de over winning. Met de zeer elegant en krachtig bewegende VMF Ul tiem eindigde De Frel op de tweede plaats. Met de op Grand Prix-niveau debuterende ruin zette ze een score van 65,55 pro cent neer. „Stephanie stelde haar paarden heel mooi voor", zei jury voorzitter Matty Boomaars. „De overgangen vanuit de passage en piaffe naar de galop waren perfect. Het mooie opwaartse beeld bleef, net als de harmonie, tijdens de ge hele proef bewaard." De Frel vertelde dat het twee fij ne maar wel totaal verschillende paarden zijn. „Ultiem is heel bij zonder", zei de amazone van de VMF Dressage Stable uit Ellemeet. „Ik kan er alles mee, maar zet er geen ander op want dan gaat het mis. Zethar is sterk, wil altijd voor 'In eerste instantie vond ik Vip te klein. Nu ben ik blij dat ik van gedachten ben veranderd' je werken en kan geweldig piaffe- ren. Maar hij is te veel hengst. Zet har ziet alles en laat zich heel ge makkelijk afleiden." Met een elfde plaats in de eer ste proef leek de overstap naar ZZ-Zwaar voor Vincent Bol en zijn vosruin De Kroo's Vip nog te hoog gegrepen. Maar met de eer ste plaats in de tweede proef be wees de combinatie uit Nieuw en Sint Joosland dat het weldege lijk klaar is voor dit niveau. Bol stuurde de fraaie wissels springen de en in de uitgestrekte gangen een mooi beeld vormende Gribal- di-zoon in de tweede proef naar 63,14 procent. Goed voor een ge deelde overwinning, met Segalle Christ (Mierden) en de merrie Burberry. „Door een storing bij de start van de eerste proef verkramp te Vip volledig", aldus Bol. „In de loop van de proef kon ik de span- OSS HOHENSTEIN Max van Schoonhoven pakte tijdens het Duits IDM KTM-kampioenschap op de Sachsenring net geen punten. In een sterk deelnemersveld startte de motorcoureur uit Kamperland vanaf plek twintig en werd hij uiteindelijk zestiende. De jonge coureurs kregen in Duitsland ook nog bezoek van een aantal toppers, onder wie Valentino Rossi. Cato (rechts), de jongere zus van Max van Schoonhoven, maakte van de gelegenheid gebruik om op de foto te gaan met de Italiaan. BREGENZ PORTO MENEN OOSTKERKE SOFIA over gladde Oosterschelde door Roeland van Vliet Jan Brink, met zijn vierde plaats de beste Zeeuw door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Ste phanie de Frel stak er zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met kop en schouders bovenuit. De amazone uit Koewacht was tij dens de Grand Prix op Zeeland Outdoor Dressage oppermach tig. Ook in de klasse ZZ-Zwaar eisten Zeeuwen de hoofdrol op, met overwinningen van Jessica Nijpjes en Vincent Bol. Vincent Bol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56