Maarstraatplein is het Montmartre van Zierikzee geworden L SCHOUWEN-DUIVELAND 19 v. SXflJ Zeeuws kampioenschap ringlopen voor kinderen De teerling is geworpen. Lokale kunstenaars verlaten hun ateliers en zoeken het publiek op. Zierikzee ziet een verpauperde hoek helemaal opbloeien. Rugzakken Tenten Aanbieding! it moet het beetje bij beetje gaan worden", zegt Pa trick Veenendaal, terwijl hij tevre den rondkijkt. Zes tien kunstenaars hebben hun schil dersezel zaterdag opengeklapt rond de klaterende kikkerfontein. Tussen door wat brocante, fotografie, een lekker stukje muziek en een lui ter ras. Zijn alpinopetje verraadt welke dwarsverbanden zijn gezocht. Maar ver hoefje die op het Maarstraat plein niet te zoeken. Dit is gewoon het Montmartre van Zierikzee. Ruim twee jaar vormde de sterk verpauperde Maarstraat nog een smet op het monumentale karak ter van de stad. Met de drastische reconstructie ontstond een nieuw pareltje, met een bijzondere aan trekkingskracht op omwonenden en toeristen. Het heeft iets schil derachtigs, zag ook een aantal crea- tievelingen uit de buurt. De op roep aan het lokale kunstenaarsgil- de om bij mooi weer massaal de stoffige ateliers te verruilen voor een werkplek in de buitenlucht, vond gehoor. Sil van Mil en Gert Kooman hebben een lommerrijk plekje ge vonden onder de grote boom. Van Mil heeft de eerste contouren van een frontale koeienkop op het doek gekwast. „Echt super dit! Zo kom ik tenminste nog eens de deur uit." Een lang tableau met fel blauwe papegaaien en een juist weer heel klassiek geolieverfde kip in een ovale lijst vormen haar presentatie die dag. Terwijl Koo man een mix heeft uitgestald van Mick Jagger tot realistische stille vens. Een ouder stel bladert geïn teresseerd door de fotomap met stukken uit zijn collectie, die hij heeft meegenomen. Van Mil baalt. „Volgende keer niet vergeten. Ik had weinig tijd..." De vlagerige wind plaagt. Een opstelling aan de andere kant van het plein wordt gegrepen en waait om. Glasgerinkel klinkt. Ook dat is gewenning, zeggen Patrick en Moniek Veenendaal. „Op Mont- martre hebben ze alles vastgezet met grote knijpers." De Veenen- daaltjes wonen in het huis dat naar het plein voert. Hun 'voor tuin' is ingericht als openlucht huiskamer, compleet met oude hangklok en schemerlamp. Al snel een veel gefotografeerd hoek je. 'Super dit! Zo kom ik nog eens de deur uit. Ik had alleen bijna niks meer om te laten zien.' Het eerste stuk van de Maar straat zelf zou een donker steegje zijn zonder de zes uitgeklede lam penkappen die Patrick en Moniek Veenendaal hoog aan de gevel rijen hebben opgehangen. Ge kleurde peertjes zorgen voor de perfecte entree tot het kunste naarskwartier. Ook de twee hoge scheidsrechterstennisstoelen zijn van hen, een installatie voor een 'gesprek op niveau. „Geruild voor een pan gehaktballen", grinnikt Patrick. Jan-Kees van de Weghe (zwarte flaphoed, zware shag) heeft zich genesteld in één van de stoelen en kijkt hoog over de hoof den. „Schitterend. Veel beter dan die oude stinkparkeerplaats." „Voor zo'n eerste keer vind ik het geslaagd", zegt initiatiefnemer en kunstschilder Inge de Groot. „We gaan nu zo snel mogelijk eva lueren hoe de deelnemers het heb ben ervaren. En of ze kans zien met enige regelmaat hier te wer ken. Het plan is dit iedere zater dag te doen in het vakantiesei zoen en vanaf komende dinsdag ook tijdens de toeristendagen. Zie rikzee alleen al heeft kunstenaars genoeg, maar ze moeten hier na tuurlijk wel de tijd voor hebben. Ideaal zou zijn dat het uiteindelijk zo druk wordt, dat je een poule kan maken. Dan is het altijd vol. Even het goede weer afwachten voor de komende week en dan gaan we weer!" De omwonenden vinden het prima zo. „Zodra het een beetje lekker is buiten, is hier altijd wel wat te doen", zegt Sofie. „We staan te badmintonnen of leggen een puzzeltje. Dit is gewoon een heerlijk pleintje om mensen te ontmoeten." Tentenshow in Middelburg kijk op www.bdstore.com Outdoor Travel GRIJPSKERKE. Het Zeeuws kam pioenschap ringlopen wordt maandag 20 juli voor de zesde keer gehouden. Alle kinderen tot en met twaalf jaar kunnen mee doen. De Zeeuwse Ringrijders Vere niging bouwt een parcours met drie banen. In elke baan hangt de ring op een andere hoogte, zodat klein en groot mee kunnen doen. Ook zijn er grote en kleine lan sen, de sjezenlansen, om mee te lopen. Na de dertig beurten gaan de beste ringlopers over naar de kamp in de hoofdbaan, waar de eindstrijd om het Zeeuws kampioenschap wordt gestre den. De ZRV hoopt dat de be ruchte 10 mm-ring eraan te pas komt. De ringrijders van de ZRV zorgen voor coaching. Rond 26.30 uur zal de Zeeuws kampioen be kend zijn. Het begint om 13.00 uur bij Stal de Pagter, Hogeland- seweg 7, Grijpskerke. Inschrijven: coenzrv@zeelandnet.nl. MAANDAG 13 JULI 2015 De kunst van het ontmoeten door Marcel Modde D Kunst maken, kunst kijken, kunst kopen in een pittoreske omgeving tussen herbouwde pakhuisjes. foto's Marieke Mandemaker Sil van Mil, kunstschilder Patrick Veenendaal, aanwonende en mede-initiatiefnemer Gert Kooman is he lemaal in z'n element

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52