Area-0111 wordt een vast podium voor dance-fans Stelleplas heeft na kappen groen veel last van lawaai Sloeweg Bijen zoemen loom langs op landelijke open dag van de imkerij 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Bonte mix op Brouwsedag De aftrap voor dat nieuwe concept wordt 5 september gegeven in het vernieuwde Grand Café Tavenu in Burgh-Haamstede. Initiatiefnemers achter Area om zijn Beachboom-organisator Jeroen Botty en dj Michel Verhoe ven. Botty: „We zijn begonnen vanuit het idee dat er in de buurt best veel grotere en kleine dance- feesten worden gehouden. Maar er is hier op dit gebied weinig structureels. En als je dan weet hoeveel goede dj's alleen Schou wen-Duiveland al te bieden heeft en hoeveel mensen graag op die muziek een beetje los willen gaan, dan moet je daar iets mee doen. Locals with passion, zeg maar." Vooralsnog wordt Tavernu de vaste stek van Area-om. Maar nog mooier zou zijn, zegt Botty, als het podium op andere plekken op Schouwen-Duiveland kan worden opgebouwd. Botty benadrukt wel dat het kleinschalig moet blijven. Hij mikt op zo'n tweehonderd 'pu re liefhebbers'. „We hebben geen intentie door te groeien. Het pri maire doel is het jaar rond iets te bieden voor de echte dance-lief- hebbers in de regio. Dat moet kwa litatief hoogwaardig worden. Zo danig dat, als we drie jaar verder zijn, Area-0111 een begrip is gewor den dat iedereen kent." Het feest op 5 september be gint met een sterke line-up met dj's Morriz, Mitchel Verhoeven, Overtracked, Benjamin Scott, Leo nardo del Mar en Seconds (het nieuwe alter ego van Santos Sua- rez). „Al deze jongens draaien zeer frequent op Schouwen-Dui veland, maar bij mijn weten heb ben ze nog nooit allemaal samen gedraaid. Uniek dus"zegt Verhoe ven. Botty: „Het zijn stuk voor stuk dj's die een enorme passie en dri ve voor muziek hebben. Ik ben heel nieuwsgierig hoe deze zes mannen er samen een muzikaal feest van gaan maken. Kortom, een mooie locatie, goede dj's, een gave setting, dat wordt een memo rabele avond." Die avond begint om negen uur en duurt tot drie uur 's nachts. Het feest valt volgens Botty onder de lopende vergun ning en geluidsbelasting van zijn Grand Café. De toegang is gratis. Meer informatie staat op de Face- bookpagina van Area-0111. De vereniging van eigenaren (WE) dringt daar in een brief aan de provincie en de gemeente Bor- sele op aan. Stelleplas ligt in de 'oksel' van de A58 en de Sloeweg, de N62. Voordat het de verbreding van de Sloeweg begon, lagen de huisjes aan de rand zo'n 200 me ter verwijderd van de weg. De op- en afritten waren boven dien 'ingepakt' in een groenstrook met bomen en bosjes. „Die heb ben gedurende decennia gezorgd voor een aanzienlijke beperking van de geluidshinderdruk op ons mooie recreatiegebied", schrijft de WE. Nog voor de verbreding be gon, zijn 'hectares' aan groenstro ken verwijderd. Vanaf dat mo ment is de overlast op een 'onac ceptabel niveau' gekomen. In eerste instantie klaagden de eigenaren niet, omdat ze vonden dat de aannemer z'n werk moest kunnen doen. Dat veranderde toen ze hoorden dat de provincie 'het open karakter van het Zeeuw se landschap' wenst te behouden. Volgens de WE is van behouden geen sprake, immers voor de werk zaamheden was het groen er wel. Ze vermoeden dat vanwege de enorm uit de hand lopende kos ten op groen wordt bezuinigd. Zeker wanneer de nieuwe op en afritten af zijn, voorspelt de WE dat het op het park 'gedaan is met de nachtrust'. De belangstellende be zoeker drukt z'n neus praktisch tegen het glas. Zo goed kun je een bijenvolk anders nooit van dichtbij aan het werk zien. De ko ningin is duidelijk herkenbaar aan een wit gemerkte vleugel. „Tip- pex, een handigheidje", legt imker Wim Bil uit. „Als je goed kijkt, zie je dat de bijenkoningin een langer achterlijf heeft. Maar zo is ze altijd makkelijker te vinden." De Nederlandse Bijenhouders Vereniging hield zaterdag open dag. Schouwen-Duiveland telt vijf imkerijen. Bil heeft zes kasten staan in Kerkwerve Ouwerkerk. „Niet in de vliegroute gaan staan, waarschuwt Bil. Dan is er niks aan de hand." In iedere kast woont een volk van zo'n 30.000 tot 40.000 bijen. Bij elkaar runt hij zo dus een flinke stad. In de regio Mijn dorp, mijn stad Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; Dorpshuis de Schut- se, Harmoniet- leer lingenorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Handwerkcafé; Kerk in Burgh, 13.30- 16.30 uur: Expositie Henc Smit; Excursie- schuur Westen- schouwen, 20.30 uur: Vleermuizen speu ren; Trampolinecen trum Westerschou- wen, tussen 11.00 en 18.00 uur: Steltloper- skeltertocht; Passagiersschip De Onrust, 11.00 uur: Fa- milierondvaart; 18.30 uur: Natuurrond- vaart; 13.45 uur: Mini cruise naar Colijns- plaat en Zierikzee; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet en Textielwerken van Els Lemkes; Tref punt de Dorsvloer, 15.00 uur: Trommel- les Crescendo; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; 14.00 uur: Kaarten maken; 20.00 uur: Country line dance; Ons Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Ont moeting, koffie/65+; 19.30: Muziek; Dorpshuis, 19.30-22.00 uur: Koor Rodonis; Centrum, 10.30-12.00 uur: Kids- club in de Zomer- bus; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: ten toonstelling Vloedla- gen in de zeereep. door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE. Dance-liefheb- bers krijgen hun eigen podium op Schouwen-Duiveland. Onder de naam Area-0111 wordt voorlopig zes keer per jaar het beste wat de regio te bieden heeft op housege- bied bij elkaar gebracht. Dj Leonardo del Mar tijdens een eerder feest in Tavernu. door Joeri Wisse HEINKENSZAND. De provincie Zee land moet zo snel mogelijke maat regelen treffen om de recreanten en bewoners van vakantiepark Stel leplas in Heinkenszand te bescher men tegen het lawaai van de Sloe weg, ook als dit meer geld kost. Wim Bil (I) geeft uitleg bij zijn demonstratiekast, waar veilig naar de bouw nijverheid van het bijenvolk kan worden gespiekt, foto Marieke Mandemaker BURCH-HAAMSTEDE - Dronken op scooter Dankzij een opletten de getuige heeft de politie zaterdaga vond rond half elf een 59-jarige man uit Burgh-Haamstede aangehouden. Hij was kort daarvoor in de Scheepswerf straat met zijn snor fiets tegen een ver keersbord gereden. De scooter raakte hierdoor zwaar be schadigd. De man was daarna naar huis gegaan, waar agen ten hem en zijn be schadigde tweewie- Ier aantroffen. Hij ver klaarde van geen aan rijding te weten, maar scherven ble ken exact te passen in de kapotte scoo ter. De man is daar op aangehouden voor het verlaten van een plaats van onge val. Uit een ademana lyse bleek dat hij 6 keer de toegestane hoeveelheid alcohol (655 ugl/l) op had. Zijn rijbewijs is inge nomen en hij kreeg een proces-verbaal. ZIERIKZEE Nieuwe dominee De Christelijk Gere formeerde Kerk (CGK) in Zierikzee heeft een nieuwe pre dikant. De in Goes opgegroeide Jan van Langevelde is tijdens een speciale dienst bevestigd. Van Langevelde vult het gat dat bijna drie jaar geleden ont stond met het ver trek van Gert Jan Vo gel. De nieuwe domi nee was sinds januari 2008 predikant in Zwolle. Van Langevel de kwam de afgelo pen jaren regelmatig in het nieuws door dat de kerkenraad van zijn gemeente in Zwolle ruimhartig omging met het toe laten van homosek suelen tot het Heilig Avondmaal. De syno de van de CGK wees die houding af. De ge meente in Zierikzee is met 829 (1 janua ri) leden de grootste van de CGK in Zee land. BROUWERSHAVEN. Terwijl zo'n 300 muzikanten zaterdag in bijna perfecte harmonie een puik concert neerzetten bij de traditionele play-in op de Brouwsedag, graast de veestapel op Berts Farm een tiental meters verderop onverstoord verder. Het draait vooral om de aaibaarheidsfactor van de 70 dieren op de rondrijzende boerde rij. „En stukje educatie voor stadse kinderen, al is dat hier niet echt nodig", zegt boer Bert Roelofs uit Appeltern. Ondertussen toont dirigent Jaap Everwijn zich tevreden over het re petitieproces van 'zijn' muzikanten. „Ik heb dit jaar voor de wat mak kelijker in het gehoor liggende stukken gekozen. Mijn collega-diri gent Ad van Nieuwenhuijze doet het ingewikkelde werk. Dus repe teert hij een paar keer extra. De play-in werd voor de 36e keer ge houden. Everwijn staat al 18 jaar voor de gelegenheidsformatie, foto Marieke Mandemaker BROUWERSHAVEN Markt, 10.00-17.00 uur: Zomermarkt; BRUINISSE BURCH-HAAMSTEDE BURCHSLUIS DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51