De Leeuw wint na tips Stroosnijder Van Cassen-toemooi feestelijk geopend 14 SPORT Boot klasse apart in België De Kraker doorbreekt Belgische heerschappij met overwinning Schoenen in alle kleuren Vijf titels voor atleet Louter bij Zeeuws atletiekkampioenschap Na afloop van de wedstrijd, dit maal met start en finish in Vogel waarde, stond De Leeuw uitge breid na te genieten. „Aan de tips van Michel heb ik vandaag veel ge had. In de polders stond behoor lijk wat wind, die we voor een groot deel schuin tegen hadden. Ik kon daardoor een juist moment uitkiezen om te trachten de rest te verschalken", vertelde de winnaar van de Zeeuws-Vlaamse koers, die eerder dit jaar onder meer vier de werd in de Wim Hendriks Tro fee en ook een tweede plaats wist te behalen in het districtskam pioenschap van Zuid-Holland. De Leeuw komt uit voor DRC De Mol uit Dordrecht en hij maak te met enkele clubgenoten, onder wie Ramon Vleugel uit Kapelle, deel uit van de voorste groep van het deelnemersveld. „Omdat we met z'n drieën waren, konden we een plannetje uitwerken. Door die harde wind was het met name in de eerste kilometers moeilijk en kwam ik op de kant te zitten", al dus De Leeuw, die in de slotfase samen met de Belg Renaath De- meter vooruit kwam te zitten. „Ik heb toen moeten gokken, want ik had al snel in de gaten dat die jongen ook behoorlijk sterk was. Maar ik moest hem wel zien kwijt te raken. Meteen na mijn eerste demarrage merkte ik dat hij niet kon volgen en toen was het al leen maar zaak om die voorsprong vast te houden", vatte de dolgeluk kige De Leeuw na afloop het slot van de koers samen. Demeter werd daarna tweede en de win naar van vorige week in Klooster- zande, Isaac Bultynck, finishte op de derde plaats. Onwel Eén van de voorwedstrijden van de Ronde van Hengstdijk werd ontsierd door een valpartij. Louis Moens uit het Belgische Ert- velde raakte hierbij zwaargewond. Moens, die uitkomt in de D-cate- gorie, werd onwel en ging op de Kamperdijk onderuit. Er werden drie ambulances heen gestuurd en ook de trauma helikopter werd opgeroepen. Het personeel daarvan durfde het, ge let op de ernst van de situatie, niet aan om hem te vervoeren. Een ambulance bracht de ongeluk kige renner vervolgens naar een ziekenhuis in Gent. Burgemeester Mulder, die gezond heid in zijn burgemeestersporte feuille heeft, legde tijdens zijn toe spraak de nadruk op het belang van bewegen. Daaraan dragen de sportverenigingen in zijn gemeen te een aardig steentje bij. Wethou der Hageman, met sport en econo mische zaken in zijn portefeuille, roemde de zelfwerkzaamheid bij TC Hontenisse. De politicus werd geplaagd door jicht, maar dat weerhield hem er niet van om het samen met de burgemeester in een dub- belpartij op te nemen tegen enke le Kloosterse jeugdtennissers. Het Van Gassen Dubbeltoer- nooi start vandaag officieel met een parij in de hoogste categorie. Daarin treffen voorzitter Sponse- lee en Bas Dingenouts het duo De Bakker/Van Eenennaam van TC Hulster Ambacht. De finales wor den op zondag 19 juli afgewerkt. Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede is in het Bel gische Hasselt winnaar geworden bij de Inters in de klasse MX 2. In beide manches wist de 23-jarige KTM-rijder het gehele veld achter zich te houden. De wedstrijd telde mee voor de Challenge Cup van de Belgische Motorrijders Bond, waarin Boot het algemeen klasse ment aanvoert. Door deze over winning deed hij dus goede za ken. Ook Stefan Hage uit Goes ver scheen aan de start in Hasselt. Hij reed mee in de MX i-klasse. Hage miste echter nog wedstrijdritme. In de manches noteerde hij een achtste en dertiende stek. Hage werd daarmee elfde overall. Succesvol weekend Zeeuwse menners Danielle Westrate (enkelspan po ny Z), Willeke Goudswaard (dres suur L) en Perry Boogaard (dres suur M) zijn dit weekend als eer ste geëindigd tijdens het districts kampioenschap dressuur en vaar digheid in het mendistrict West. In datzelfde kampioenschap ein digden Tatjana Duine (paarden B) en Wendy Boekhout (pony B) bei den als tweede. FM Sranang niet meer in hoofdklasse De zaalvoetballers van FM Sra nang keren komend seizoen niet terug in de hoofdklasse. Het Goe- se team stapte in oktober vanwege een gebrek aan spelers uit de com petitie, kreeg van de KNVB het aanbod om terug te keren in de hoofdklasse, maar ziet daar vanaf. FM Sranang blijft wel bestaan en zal komend seizoen op recreatief niveau in Goes acteren. LTC Zierikzee opent beachtennisveld Op het sportpark van tennisvereni ging LTC Zierikzee is het eerste beachtennisveld van Zeeland geo pend. Voorzitter Ton Roggeband knipte het lint bij het net door, waarna oud-Zierikzeeënaar Pieter Boot en Ronald van Slooten uit Zonnemaire een demonstratie wedstrijd speelden. Het duo komt in oktober samen in actie tijdens het EK in Israël. De springwedstrijd van PSV Hulst werd dit weekeinde gedomi neerd door de Belgische deelne mers. Met liefst drie overwinnin gen eisten de zuiderburen een do minante rol op. De Axelse Ellen de Kraker wist de Belgische hege monie echter te doorbreken. Zij werd eerste in de B-klasse. Parkoersbouwer Bram Wattel had een fair, maar selectief parkoers uit de hoge hoed getoverd. Tien combinaties, waarvan maar liefst acht Belgische, wisten zich in de B-klasse voor de barrage te plaat sen. Met een foutloze rit leek Koen Cerpentier met Kadanz van d'Adeldreef de Belgische overheer sing te onderstrepen. Maar het laatste woord was aan Ellen de Kraker met de merrie Kraker's Di vine. De Belg Daan de Cleene stuurde in de beslissende ronde van de M-klasse de merrie Jolie Fleur in 33.22 seconden foutloos naar de fi nish en gooide daarmee de deur voor zijn Zeeuws-Vlaamse rivalen in het slot. lose de Vetter (Hei kant) was met de Toulon-afstam- meling Jupiler een fractie sneller, maar trok in de haast twee palen naar de bodem. Bionda de Rooze uit Kloosterzand hield met de merrie Irriëte du Chache Pot het strafblad blank, maar kwam vijf seconden tekort voor de overwinning. S*/ Ruud Louter van RKHAV uit Hulst heeft bij de Zeeuwse kam pioenschappen atletiek in Vlissin- gen vijf titels in de wacht ge sleept. Hij deed dit op de onderde len in de C-klasse bij de jongens. Louter behaalde zijn ereplaatsen op de onderdelen 100 meter sprint, discuswerpen, kogelstoten, speerwerpen en verspringen. De titel op de 800 meter hardlopen ging naar Rutger Berger van Delta Sport en de winst bij het hoogspringen ging naar Sven Kolk (Spado). Noa Reynierse (Dynamica) won de serie en de finale van de 80 me ter sprint meisjes C. Ruchama Houtzager (Delta Sport) pakte de winst bij de meisjes D op de 60 meter sprint, het kogelstoten en werd tweede op de 600 meter. De zege ging hierbij naar Emma van Acker (RKHAV). Anique van Klinken (Delta Sport) pakte de dubbel bij de meisjes D (hoogspringen en 60 meter hor- den).Yoram Vriezen (GAC Hilver sum) won het hoogspringen bij de jongens D-junioren met 1 me ter en 35 centimeter, dezelfde hoogte als Scheldesporter Daniel Anceneaux, die meer foutspron- gen noteerde. Voor Zeeuws succes zorgde Raphale Zerbib (Dynami ca) die de 80 meter sprint en het verspringen won. Stef Kapteijn (AV'56) heerste op de 600 meter. sport kort De renners in actie tijdens de Ronde van Hengstdijk. De overwinning ging naar David de Leeuw uit Rhoon. foto Ronald den Dekker door Wim de Vos VOGELWAARDE. Met de aanwijzin gen van begeleider Michel Stroo snijder op zak stond David de Leeuw zaterdag aan de start van de vijfde editie van de Ronde van Hengstdijk. Stroosnijder won de wedstrijd twee jaar geleden en wist dus wat de renners ongeveer konden verwachten. De Leeuw, een 21-jarige belofte uit het Zuid-Hollandse Rhoon, deed er zijn voordeel mee en verraste in de slotkilometers al zijn opponenten met een korte solo. door Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE. Het Van Gassen Dubbeltennistoernooi in Klooster- zande werd zaterdag feestelijk inge luid door burgemeester Jan Frans Mulder en wethouder Jean-Paul Ha- geman van de gemeente Hulst. De kick-off van het evenement viel sa men met de officiële opening van het gerenoveerde tennispark in Kloosterzande. HASSELT MIDDEN BEEMSTER GOES ZIERIKZEE HULST ZOUTELANDE. De Kustmarathon, die is toch 'pas' over twaalf weken? Inderdaad, maar iedereen wil goed getraind aan de start verschijnen. Daarom verzamelden zo'n honderd deelnemers zich gisterochtend in Zoutelande, op schoenen in allerlei kleuren. Samen trainden ze voor dat ene doel. Op 3 oktober finishen, na een zware tocht van 42 kilome ter en 195 meter, foto Ruben Oreel VLISSINGEN ALZINGEN Vijf podiumplekken De Zeeuwse delegatie die in actie kwam tijdens de vijfde wedstrijd om de Beneluxcup mountainbi ke, was in het Luxemburg se Alzingen goed voor vijf podiumplekken. Bij de nieuwelingen jon gens waren de broers Tim en Mick van Dijke uit Wissenkerke weer heer en meester. Ze kregen wel tegenstand van Carlo van den Berg uit De Lier, maar die kon Tim van Dij ke (foto links) niet van de overwinning afhouden. Zijn broer Mick (foto rechts) werd derde. Bij de nieuwelingen meis jes ging Zoe Mulder uit Heinkenszand er met de winst vandoor. Mulder profiteerde van het feit dat Nederlands kam pioen Julia Boschker vier keer was gevallen en ge- blesserd uitviel. Ze kon daardoor moeiteloos naar de hoogste plek op het podium rijden. Bij de junioren-vrouwen was Didi de Vries uit Wil- helminadorp opnieuw de sterkste en won met overmacht. Aimee Schoe uit Vrouwenpolder moest in Alzingen tot het uiterste gaan, maar zag haar inspanningen be loond met een fraaie der de plaats. De wedstrijd stond voor de mountainbikers in het teken van het NK, dat ko mend weekend wordt verreden in Zoetermeer. RETRANCHEMENT Tweede Zomerloop De serie Zomerlopen van AV De Wielingen ging vo rige week van start in IJ- zendijke. Morgen staat de tweede wedstrijd in de reeks op het program ma, in Retranchement. Daar kunnen opnieuw punten worden gescoord voor het klassement. Om 19.30 uur beginnen de at leten aan hun loop, waar bij ze kunnen kiezen uit 3600, 7200 en 10800 meter. De jeugd begint al om 19.00 uur en de in schrijving is in het Dorps huis van Retranchement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47