Sjeik Hitmi krabbelt voor Lestienne Clasie wordt weer herenigd met Koeman Groots onthaal SPORT 11 Van Gaal pikt 'Schweini' op VAN PERSIE IN ISTANBUL „Zo leer je telkens weer wat bij", haalde Gerbrands gistermiddag in het spelershotel van PSV in Evian-les-Bains zijn schouders op nadat hij Maxime Lestienne had begroet - een dag nadat PSV de oefenwedstrijd in Solothurn tegen de Zwitsers topclub FC Ba sel met 3-2 verloor. Kwaliteit boven snelheid was het adagium en de leiding van PSV heeft wat het wil. De 23-jari- ge linksbuiten komt voor een jaar over van Al-Arabi, met een optie tot koop. Lestienne kwam iets na de middag het verblijf van PSV bin nenwandelen. Hij stond al weken 'Ik wilde naar PSV en ervaren hoe het is om in de Champions League te spelen' te popelen om naar Eindhoven te komen, maar werd net als PSV min of meer gegijzeld door zijn eigen werkgever. Sjeik Hitmi, de eigenaar van het Qatarese Al-Ara- bi, vond zaterdagavond laat dan eindelijk de tijd om een handteke ning te zetten onder het huurcon tract met PSV. De krabbel van Hitmi was al dagenlang het enige wat nog ontbrak, alles was mon deling en van Eindhovense zijde allang in kannen en kruiken. Voor Lestienne zelf was het ook niet eenvoudig. „Ik zat maar te wachten en te wachten en had het er steeds over met mijn fami lie. We hebben er steeds vertrou wen in gehouden dat alles goed zou komen, maar het duurde in derdaad lang. Ondertussen heb ik voor mezelf getraind. Zelf was ik er allang uit. Ik wilde naar PSV en ervaren hoe het is om in de Champions League te spelen. Om elf uur op zaterdagavond liet mijn zaakwaarnemer me weten dat ik kon gaan. Daar had ik me al lang op verheugd. De interesse van PSV was al sinds juni bekend en ik was erdoor gestreeld. Het is een grote club en voor mij een kans om mezelf op hoog niveau te presenteren. Of ik vermoeid ben? Nee, ik heb goed op mezelf gepast de laatste weken." Bastian Schweinsteiger verruilt Bayern München voor Man chester United, de ploeg van trainer Louis van Gaal. De Duit se international speelde zeven tien jaar bij Bayern München, waarmee hij onder meer acht keer landskampioen werd en in 2013 de Champions League won. De 30-jarige middenvel der had in München nog een contract tot medio 2016 en te kent waarschijnlijk voor drie seizoenen bij Manchester Uni ted. Met de transfer zou een be drag van 18 tot 20 miljoen euro zijn gemoeid. 'Schweini' wordt de eerste Duitser in het shirt van Manchester United. Sterling kost City 68 miljoen euro Aanvaller Raheem Sterling ver ruilt Liverpool voor Manches ter City. De twee clubs hebben een akkoord bereikt over de af koopsom van naar verluidt 49 miljoen pond, zo'n 68 miljoen euro. De 20-jarige Engelse inter national moet zelf nog overeen stemming met Manchester Ci ty bereiken over zijn contract. Casillas in tranen na vertrek bij Real Doelman Iker Casillas heeft op emotionele wijze afscheid ge nomen van zijn club Real Ma drid. De 34-jarige Spanjaard verruilt na 16 seizoenen en 725 wedstrijden de 'Koninklijke' voor FC Porto. „Dit is de moei lijkste dag in mijn loopbaan", zei Casillas. „Real heeft me al les gegeven." ordy Clasie sjokte in het snik hete Kufstein richting de kleedkamer en supporters schreeuwden of hij nog een maal met ze op de foto wilde gaan. Voor de aanhang van de Rot terdammers was er gisteren in Oostenrijk geen enkele twijfel meer, de publiekslieveling trekt op zeer korte termijn de deur ach ter zich dicht in De Kuip. Daar lijkt ook geen enkele twij fel meer over. Toen gisteren uitlek te dat Feyenoord de speler aan de kant hield om geen onverantwoor de risico's te lopen, was het plotse ling een gekkenhuis rond Clasie. Geïnteresseerde clubs die aanvan kelijk alleen vanaf de zijlijn wens ten toe te kijken, verschenen op het toneel om naar de speler te in formeren. Alleen lijken ze alle maal te laat te komen, want Clasie wil het liefst weer onder de vleu gels van Ronald Koeman - die op het punt staat om Morgan Schnei- derlin te slijten aan Manchester United - werken. Martin van Geel heeft goede hoop rond de 12 miljoen euro te krijgen voor de speler, waar plotse ling van alle kanten jacht op wordt gemaakt. Clasie weet dat hij deze week in één klap zijn jonge gezin een onbezorgde financiële toekomst kan bieden en boven dien verhuist hij dan naar de we reldwijd zo bewierookte Premier League. Op advies van trainer Giovanni van Bronckhorst liet Feyenoord zelf gisteren via Twitter al vroeg weten waarom Clasie in Seefeld een ochtendtraining afwerkte met zeven andere spelers die niet in ac tie zouden komen tegen Fortuna Düsseldorf (2-0 zege). „Ja, er is concrete interesse. Ik had geen zin om er omheen te moeten draaien", zei Van Bronckhorst la ter. „Jordy is naar mij toe gekomen en hij vertelde dat hij liever niet wilde spelen. Hij is nog niet weg, maar de kans is wel heel groot dat Jordy vertrekt." Southampton gelooft heilig in het oordeel van trainer Ronald Koeman, onder wie Clasie uit groeide tot de beste speler van Feyenoord. Ploeggenoot Karim El Ahmadi denkt dat hij dat geld dub bel en dwars waard is. „Clasie is in Nederland van een ander niveau", zei El Ahmadi. „Ik ga er vanuit dat hij zal vertrekken, de club heeft hem natuurlijk niet voor niets bui ten de selectie gelaten tegen Fortu na Düsseldorf." MAANDAG 13 JULI 2015 ISTANBUL. Robin van Persie arriveerde gisteren in Istan bul waar hij een contract gaat tekenen bij de Turkse top club Fenerbah^e. Op het vliegveld werd de spits opge wacht door honderden uitzinnige supporters die hem toezongen en vuurwerk afstaken om zijn komst te vie ren. Zijn aankomst werd rechtstreeks uitgezonden door de televisiezender van de voetbalclub. „Ik kijk ernaar uit om zo snel mogelijk te kunnen trainen en spelen", rea geerde Van Persie direct na de landing. „Bedankt voor jullie warme welkom." foto Reuters door Rik Elfrink EVIAN-LES-BAINS. Bij AZ en PSV maakten ze de nodige pieken, da len en opmerkelijke momenten mee. Toon Gerbrands en Marcel Brands stonden als directeuren bij die clubs regelmatig voor hete vu ren. Maar zoiets als dit? Maxime Lestienne, kersvers PSV'er VOETBAL VOETBAL VOETBAL Iker Casillas in tranen als hij zijn vertrek toelicht, foto EPA door Mikos Gouka Jordy Clasie foto Jan Kok 12 Jordy Clasie verruilt Feyenoord zo goed als zeker voor Southampton. De aanvoerder zal de Rotterdamse club naar verluidt ongeveer 12 miljoen euro opleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44