Strand Natuur wat ze zoeken in Zeeland ZOMER 21 te maken heeft. Dieleman: „De Vleeshal in Middelburg en het Zeeuws Museum zijn aanraders. In het buitenland ga je bijna al tijd naar plaatselijke museums, maar in je eigen provincie ben je geneigd dat te vergeten. Als wij naar een museum gaan, doen we dat op een warme dag. Dan is het lekker rustig, want als het regent, gaat iedereen." Andere mooie plekken zijn Neeltje Jans, de oesterputten bij Yerseke en de Plompe Toren bij Burgh-Haamstede. Dieleman: „Wat we ook heel leuk vinden, is zo'n zeehonden- tocht. Dat gaan we deze vakantie misschien nog wel doen." Goeseije: „Het hoeft niet altijd spectaculair te zijn om te genie ten. Een dagje uittrekken om in de zee te zwemmen, mossels en krukels te zoeken, die te koken en vervolgens op te eten, dat kan ook een sensatie zijn." Het is geen financiële overwe ging van het stel om niet op va kantie te gaan. Goeseije: „Het is waarschijnlijk goedkoper om all-inclusive naar Turkije te gaan. Maar dat is helemaal niks voor ons. We doen wel eens spontaan in een weekend een stedentrip. En we kijken wel eens naar dat reisprogramma met Floortje Des- sing. Dan zien we ook wel dat bij voorbeeld Groenland prachtig is. Dat zeggen we dan tegen elkaar met onze voeten omhoog en een kop thee in de hand." Over een paar dagen begint de vakantie van Goeseije. „Het eer ste wat ik doe als ik vakantie heb, is mijn horloge voor zes weken af doen. Geen vast schema, nergens op tijd hoeven zijn. Dat is voor mij het ultieme vakantiegevoel." Pierre Dhooge en Nicole Daelemans hebben net hun plekje ingericht, de camping verkend en zit ten nu in de zon voor de camper. Sterre (3) rijdt rond met haar step- je. Ze hebben de ruimte, op het veldje van camping Westhove in Domburg staan verder nog maar twee caravans. „We zijn speciaal voor de kleinkinderen naar deze camping gegaan", vertelt Daele mans. „Voor het animatieteam en het zwembad. Ze kunnen zich hier lekker uitleven." Dhooge, Daelemans en kleinkin deren Niels, Sterre en Lander zijn hier vandaag aangekomen vanuit Schoten, een plaats in de buurt van Antwerpen. Hun ouders wer ken, dus mochten ze met opa en oma mee op vakantie. Vrijdag gaan ze weer terug. Voor Daele mans en Dhooge is Zeeland een geliefde vakantiebestemming. „We zijn hier vaak op fietsvakan tie geweest. Het is hier schoon en rustig, en we houden allemaal van het strand." Ze zijn dan ook van plan om veel tijd aan de kust door te brengen. „Ook als de zon niet schijnt, gaan we naar erheen. Zo lang het maar niet regent." 'We zijn naar Zeeland gegaan voor het strand. Het hoeft nog niet eens mooi weer te zijn om er heen te gaan' Wandelen langs het strand voelde als thuiskomen, ver zucht Ineke Sinke uit Amsterdam. Ze heeft twee we ken vakantie gehouden en ver bleef in een huisje in Dishoek. Vanavond gaat ze weer naar huis. „Ik wilde naar Zeeland op vakan tie, want ik ben hier opgegroeid. Het lijkt wel of het nog mooier is als je een tijd bent weggeweest", zegt ze. „Ik heb gefietst, gewan deld en aan het strand gezeten. Het was geweldig, ik heb genoten van de natuur." De laatste twee da gen zijn haar vrienden Wilmy Kippers en Frans Goossens uit Haarlem op bezoek geweest. Ook zij hebben het naar hun zin ge had. Kippers: „Wij wonen in Haar lem ook aan de kust, maar hier heb je die prachtige combinatie van duinen en strand. Je hebt echt een vakantiegevoel." De drie zijn net van Dishoek naar Vlissingen gefietst, nu gaan ze weer terug. Over een paar uurtjes zit de vakan tie erop. Sinke: „We gaan straks de fietsen inleveren, daarna gaan we naar het strand om mossels te eten. Dat vind ik een mooie afslui ting van een vakantie in Zeeland." 'Langs het strand wandelen voelde als thuiskomen. Het lijkt mooier te worden als je lang bent weggeweest' MAANDAG 13 JULI 2015 0iN ©UiT horloge afdoen Opa, oma en hun 3 kleinkinderen komen voor het strand naar Zeeland. Ineke Sinke, Wilmy Kippers en Frans Goossens fietsen naar Dishoek. Piet Dieleman en Ellen Goeseije met hun kleinkinderen in de tuin in Middelburg, foto Lex de Meester Meer agendanieuws op onze website over het Nationaal park Oosterschelde. U ziet een stukje van het onderwaterleven, de Deltawerken, de Schelphoek, de Zee wierboerderij, de Plompetoren, de Zee- landbrug, de mosselcultuur en veel ver schillende soorten vogels. Steeds vaker treffen we bruinvissen aanILocatie: Nieu we Havenweg, van 11.00 tot 12.30 uur. Westenschouwen Steltloper skeltertocht langs vogelrijke ge bieden op Schouwen-Duiveland. Natuur- informatiepunt/trampolinecentrum Wes- terschouwen. Locatie: Steenweg 13a, op het grote P-terrein bij de rotonde te, van 11.00 tot 18.00 uur. Terneuzen Koers is Kunst: expositie over wielrennen van kunstschilder Erik Nagels in de Biblio theek Terneuzen. Locatie: Oostkant 1, van 13.00 tot 19.00 uur. Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard. In de Passerelle van het stadhuis vindt ook de jaarlijkse 'binnenexpositie' plaats. Locatie: Scheldeboulevard, hele dag Terra Maris houdt vandaag een peuterhalfuurtje, archieffoto Ruben Oreel Breskens Krabbenvaart. Speciale vaartocht voor kinderen. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens. Deelname: Kinderen t/m 12 jaar 9 euro pp, vanaf 13 jaar 12 euro pp. Aanmelden en info via www.defestijn.nl, e-mailadres info@defestijn.nl oftelnr. 06-53225401. Locatie: Handels-/westhaven, Keerdam 1, van 9.30 tot 11.00 uur. Cadzand-Bad Informatiecentrum Cadzand-Maritiem. Bezoekers kunnen het ontwerp, plannin gen en de film van het project te bekij ken. Er ligt foldermateriaal, er staan ma quettes en een medewerker van Combi natie Cadzand-Bad is aanwezig om vra gen te beantwoorden. Locatie: bouwkeet, op het duin bij strandovergang 4, ooste lijk van het gemaal in Cadzand-Bad, van 9.00 tot 16.00 uur. Cadzand-Bad Colfsurfen en Stand Up Paddling (kosten: 20 euro pp per uur) en Skim- en Body- boarden (15 euro pp per uur). Start van de activiteiten om 13.00 uur, 14.15 uur en 15.30 uur. Meer informatie op de website: www.moio.nl. Locatie: Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9). Domburg Seizoensmarkt. Locatie: Weststraat, Markt, Ooststraat, Stationsstraat, van 10.00 tot 21.00 uur. Domburg Beach Yoga op het strand in Domburg op het strand bij Watertoren Oost. Ma t/m za van 9.30 tot 10.30 uur. Deelname: 8 euro pp. Middelburg Boeken en Verzamelmarkt. Locatie: Markt, van 11.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle Natuurhalfuurtje voor peuters bij mu seum Terra Maris. Deelname: entreeprijs museum. Locatie: Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 11.30 uur. Kijk voor meer informatie over activi teiten op www.vwzeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22