Tips 1 2 3 4 5 Thuis kookt zij, op de camping is 't teamwork Piet Dieleman en Ellen Goeseije vinden alles 20 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk op Spanje. En in Zeeland kun je ook een heel mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Een museum bezoe ken, zoals de Vleeshal of het Zeeuws Museum Mossels zoeken bij laagwater en die dan 's avonds opeten Een bootje huren bij Oranjeplaat in Arnemuiden Oesterputten bij Yerseke bezoeken 's Ochtends of 's avonds een kust- wandeling maken DOMBURG. Hij schilt de aardap pels, zij snijdt de bloemkool. Het is een huiselijk tafereel voor de tent van Piet en Anneke van der Veen uit Oosterwijtwerd. Piet geeft gelijk toe dat hij dit thuis niet vaak doet. „Maar nu is het va kantie en doen we allebei wat. Ko ken is in de vakantie teamwork." Het Groningse stel kwam vori ge week aan op camping Westho- ve in Domburg. Er woont familie van hen in Zeeland, die kunnen ze nu vaak bezoeken. Goed eten is belangrijk voor hen, ook tijdens de vakantie. Anneke: „We hebben zoveel mogelijk eten uit de groentetuin bij ons huis meegenomen. We houden van groente. Onze kinde ren verbazen zich daar wel eens over, als ze langskomen. Als wij winterpeen eten, halen we een ki lo. Die eten we in een keer op." Voor morgen staan aardappels en kipfdet op het programma. „Meestal eten we aardappels en vlees", zegt Piet. „Dat vind ik het lekkerst. Met pasta maak je me niet blij. Bijvoorbeeld macaroni, dat lijken net holle wormen." Naar de snackbar gaan ze niet vaak, dan bakt Anneke liever zelf aardappeltjes. Helaas heeft ze in de caravan maar drie kookpitten, in plaats van de vijf die ze er thuis tot haar beschikking heeft. „Dus ik kook met beleid. Een koeken- en braadpan tegelijk op het vuur, dat kan niet. Dus vaak doe ik eerst het ene, daarna het an dere. Dan moet ik het gedeelte waar ik mee begon uiteindelijk wel weer even opwarmen voor we kunnen beginnen met eten." De maaltijden die ze op de cam ping nuttigen, schelen bijna niets met die van thuis, zegt Anneke. Maar een beetje makkelijk maakt ze het zichzelf toch wel. „Thuis zou ik ook een sausje voor de bloemkool maken. Nu hou ik het bij een beetje nootmuskaat." Als wij op vakantie zouden gaan, heb ben we overal het gevoel dat we iets moeten inleve ren", zeggen Piet Dieleman en Ellen Goeseije uit Middelburg. Zij bewonen een groot, monu mentaal pand in de binnenstad en gaan deze zomer niet op va kantie. „Het is hier gewoon zo mooi. We hebben een heerlijke tuin en de stranden zijn prach tig", verzucht Goeseije. „En ik hou niet van bergen en ben snel wagenziek. Als we op va kantie zouden gaan, zou dat bij voorbeeld aan de kust van Nor- mandië zijn. Een soort Zeeland in het buitenland, dus." Dieleman is beeldend kunste naar, Goeseije werkt in het onder wijs. Hun twee kinderen zijn al een tijd het huis uit. Vroeger gin gen moeder Goeseije en de kinde ren vaak op fietsvakantie. Vader Dieleman ging dan niet mee. „Het liefst ben ik in mijn atelier, dat is mijn universum. Georgani seerde vakanties zijn niet zo mijn ding. Maar ik vind het wel leuk om hier te barbecueën, vrienden uit te nodigen of naar ons strandhuisje bij Breezand te gaan." Het stel volgt in de vakantie een vast patroon. Ze staan vroeg op en klussen aan hun huis. Rond vier uur vertrekken ze naar hun strandhuisje. Goeseije: „Rond die tijd stroomt het strand vaak leeg en wordt het lekker rus tig. Daar maken we eten, drinken we een glas wijn en lezen een goed boek. Als het laag water is, zoeken we mossels en krukeltjes. Die eten we dan 's avonds op." Een andere reden waarom ze thuisblijven, is de moestuin die ze nu tien jaar huren. Goeseije maakt vaak jam en legt in een kast een wintervoorraad aan: er staan al heel wat geweckte groen ten op de planken. „Het is nu oogsttijd. Ik ga er bijna elke dag heen, om te kijken wat er opgegeten moet worden. Dat kost ook best wat tijd. Als je een zakje voorgewassen en -ge sneden sla bij de AH koopt, ben je sneller klaar dan wanneer je het uit de groentetuin haalt, wast, snijdt en klaarmaakt. Dat is een ander proces." Goed eten is iets waar het stel erg van houdt. Goeseije kookt graag en ze zijn dan ook kieskeurig wat eten bui ten de deur betreft. „Vaak eet ik thuis beter dan in een restaurant. Behalve in de Timmerfabriek in Vlissingen, dat willen we ieder een aanraden. Wat je daar krijgt, is echt heel goed." Af en toe besluiten ze een dag je weg te gaan. Vaak is dat iets wat met het werk van Dieleman Agenda door Joanne Karkdijk Piet van der Veen schilt de aardappels en Anneke snijdt de bloemkool. foto Lex de Meester Vakantie is je door Joanne Karkdijk Wemeldinge Zeilen met een kajuitzeiljacht. Ervaring is niet vereist. Tijdsduur 2 uur. Iedere werk dag van 13.30 tot 16.00 uur. Locatie: Sluisplateau 30. Wemeldinge Volleyballen. Elke maandagavond wordt er recreatief gevolleybald in de tuin van Schoudee. Locatie: Schoudeeweg 1, van 20.00 tot 22.00 uur. Wemeldinge Vaartocht Wemeldinge - Hansweert - Hoedekenskerke en met de stoomtrein naar Goes. Daarna op de fiets terug naar Wemeldinge of dezelfde reis in omge keerde volgorde. Verzamelen onderaan het havenkantoor in Wemeldinge, Sluis plateau. Reserveren via de website www.wemeldinge.info/zomerprogramma. Locatie: Haven, van 9.00 tot 18.00 uur. Wemeldinge Workshop krans met schelpen.Reserve ren via de site www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Locatie: Dorpsplein 2, van 13.00 tot 14.30 uur. Noord-Beveland Amusefietstocht. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner, als de toerist op een leuke en sportieve manier kennis ma ken met natuur en horecabedrijven. De routes zijn zelf te bepalen dmv de fietsknooppuntenkaart. Kosten: 19,50 pp. Diverse startlocaties, van 10.00 tot 18.00 uur. Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij v.o.f. Afvaart zowel overdag als 's avonds met groepen of individueel. Reserveren gewenst, via de website www.zoete- wey.nl oftelnr. 0113-695462. Locatie: Visserijweg 1 Colijnsplaat Zelf zomerfruit plukken bij De Zelfplukke- rij. Meer informatie www.zelfplukkerij.nl oftelnr. 06 23167389. Locatie: Molen weg 3, van 13.00 tot 17.00 uur. Zierikzee, Schouwen-Duiveland Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren). Naast de beklimming van de toren met het mooie uitzicht van de Vanuit Wemeldinge kun je een vaartocht combineren met de stoomtrein naar Goes, archieffoto Marcelle Davidse omgeving een film "silhouetten tegen het licht' ook maquettes en een stadsont- dekkingtocht door Zierikzee. Locatie: Kerkplein, van 10.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Zomerweekmarkt. Er rijdt ook een boe- meltrein van Park Port Greve in Den Osse naar Brouwershaven en terug. Voor de kinderen is er zweefmolen. Locatie: De Markt, van 10.00 tot 17.00 uur. Burghsluis Mini-cruise tussen Burghsluis, Colijns plaat en Zierikzee. is een unieke vaar- en fietsbeleving. Vertrek Burghsluis 13.45 uur, terug in Zierikzee om 17.45 uur. Lo catie: Nieuwe Havenweg. Burghsluis Natuurrondvaart met passagiersschip On rust. Locatie: Nieuwe Havenweg, van 18.30 tot 21.00 uur. Burghsluis Familierondvaart door Nationaal Park de Oosterschelde met passagiersschip de Onrust. Aan boord geeft een gids uitleg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21