Kwallen en wind teisteren zeezwemmers Bossenburghers aan de slag tegen vuulte m WALCHEREN 19 dfelll Nog Vlissingers nodig voor sportonderzoek Zeeuws kampioenschap ringlopen voor alle kinderen Rugzakken Tenten Aanbieding! SXSÜ SUJlAi mm De zee was weliswaar warm, 18 graden Celcius, maar woelig en vooral na de ronding van het Nol- lehoofd werd het zwaar en kon den de zwemmers zich lastig oriënteren, vertelde Carla van Usen uit Middelburg, die als tweede vrouw finiste in 47 minu ten rond. „Het was een pittige tocht", vertelde ze uitblazend bij Piet Hein. „Door de wind had je weinig aan de tijstroom. De bran ding bij het Badstrand ging wel, maar rond het Nollehoofd was het heel zwaar. Wel leuk dat er mensen stonden te kijken bij het windorgel. Gehoord heb ik ze niet, je hoort alleen je eigen ge hijg! Wel gaaf, rond het Nolle hoofd. Dat mag anders nooit! Al leen die kwallen... van die bruine met lange tentakels. Die zie je niet aankomen." Ze toonde de ro de plekken op handen en polsen. De tocht was bedoeld voor er varen zeezwemmers, maar niette min overwoog de organisatie Zee land Sport Leisure gistermor gen om het zeezwemmen af te blazen, aldus Monica van der Meer van Zwemmen Langs Wal- cheren. „In deze omstandighe den moet je een zeer ervaren zee zwemmer zijn. We hebben goed naar de deelnemerslijst gekeken en we kenden ze vrijwel alle maal. En we hebben goede volg boten." Vijf zwemmers vielen gisteren uit. Twee deelnemers die zonder wetsuit te water waren gegaan, werden te erg door de kwallen 'Pittige tocht, maar wel gaaf, rond het Nollehoofd. Dat mag anders nooit!' belaagd. Voor drie deelnemers bleek de tocht van 3,5 kilometer te zwaar. Aan de finish was even verwarring toen één deelnemer een paalhoofd te ver leek te zwemmen. Maar dat bleek een Westduiner van de strandhuis jes. Het City2Beach evenement in het kader van Vlissingen 700 jaar stad bestond uit verschillende on derdelen, waarvan de zeezwem tocht de meeste deelnemers trok, 36. De triathlon over 8,5 kilome ter met een zwemstart in de Tweede Binnenhaven, trok 10 sporters, met topatleten Remy Vasseur en Lindy van Anrooy als de nummers 1 en 2. De lichtere duoloop 7 kilometer vanaf het Dokje van Perry, had 20 deelne mers. VLISSINGEN. Het serviceteam van de gemeente Vlissingen en vrijwil ligers van de Wijkvereniging Bos- senburgh houden zaterdag een grote opschoondag in de Vlissing- se wijk. Kinderen trekken zonnig gestemd rond met vuilgrijpers, de wijkverenigingsleden pakken met kruiwagens en handschoenen overgroeide voortuinen aan - na even aangebeld te hebben. „Wie woont hier?", informeert Angelique Paulusse bij de buur man van nummer 42. Zelfheeft buurman een fraaie rozenboog, nummer 42 heeft enkel een kliko en manshoge ruigte. „Woont hier wel iemand?" „Een man alleen", weet buur man. Weliswaar geen hulpeloos oud vrouwtje, maar het opschoon- team valt toch aan. Binnen vijf mi nuten kunnen drie kruiwagens vol naar de container. Een verkla rend briefje in de bus volgt later. Groot vuil wordt ook ingezameld. Serviceteammedewerker Abdilleh Zenaqui heeft een oude koelkast ingeladen. Van hem had de op komst uit de wijk groter mogen zijn. Al zijn vijf kinderen doen mee en zelf pakt hij ook aan, na zijn opruimdienst in de binnen stad vanaf zes uur zaterdagmor gen. Hij ziet met lede ogen hoe sommige Bossenburghers hun vuilzakken en rommel achteloos in hun achtertuin en op de stoep kieperen. „Ik erger me eraan. Pas als l'Escaut dreigt met boetes vol doen mensen aan hun plicht om heg en schutting op orde te hou den." Voor de lente heeft de wijkvere niging een schuttingenproject op stapel staan. Dan worden wrakki ge schuttingen die Blikkenburg het aanzien van een ghetto geven, vervangen met trespaplaten uit een renovatieproject van L'Escaut. VLISSINGEN. Nog zeker dertig men sen dienen een sportenquête van de gemeente Vlissingen in te vul len om die representatief voor de bevolking te laten zijn. Op de oproep van de gemeente om vragen te beantwoorden over sportiviteit en lidmaatschap van verenigingen hebben tot nu toe 373 Vlissingers gereageerd. Dat is het totaal aantal reacties op zowel de openbare enquête, die op de website van de gemeente staat bij Vlissingen in Beweging, en de 1900 naar willekeurige inwoners verzonden vragenlijsten. De en quête voor verenigingen leverde volgens de gemeente een hoge respons op: 70 inzendingen, tegen circa 35 normaal. De gemeente wil met het sportonderzoek de in vloed van de bezuinigingen op de sportdeelname meten. GRIJPSKERKE. Het Zeeuws kam pioenschap ringlopen wordt maandag 20 juli voor de zesde keer verricht. Alle kinderen tot en met twaalf jaar kunnen mee doen. De Zeeuwse Ringrijders Vere niging bouwt een parcours met drie banen. In elke baan hangt de ring op een andere hoogte, zodat klein en groot mee kunnen doen. Ook zijn er grote en kleine lan sen, de sjezenlansen, om mee te lopen. Na de dertig beurten gaan de beste ringlopers over naar de kamp in de hoofdbaan, waar de eindstrijd om het Zeeuws kampioenschap wordt gestre den. De ZRV hoopt dat de be ruchte 10 mm-ring er aan te pas komt. De ringrijders van de ZRV zorgen voor coaching. Rond 16.30 uur zal de Zeeuws kampioen be kend zijn. Het begint om 13.00 uur bij Stal de Pagter, Hogeland- seweg 7, Grijpskerke. Inschrijven: coenzrv@zeelandnet.nl. Tentenshow in Middelburg kijk op www.bdstore.com MAANDAG 13 JULI 2015 door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Harde wind, hoge gol ven en heel veel kwallen maakten gisteren de City2Beach- zeezwem tocht van de Gevangentoren naar strandpaviljoen Piet Hein niet ge makkelijk. Niettemin kwam de eer ste zwemmer iets minder dan 33 minuten na de start het water uit lopen: Wietse Beerens uit Tilburg, de houder van de Scheldebeker 2014. De openwaterzwemmer was in topvorm, zaterdag won Beerens ook de Oosterschelde Zwemover- tocht. Jan Brink, zaterdag de beste Zeeuw in het deelnemersveld, werd gisteren tweede, 16 secon den na Beerens. De zeezwemmers gaan bij de Gevangentoren in Vlissingen het water in voor de 3,5 kilometer lange City2Beach-zwemtocht naar strandpaviljoen Piet Hein. Harde wind en met name veel kwallen speelden de deelnemers parten, foto Ruben Oreel Carla van Usen, zeezwemster door Claudia Sondervan Diego Pieters (10 jaar, links) en Nasredinne Zenaqui (8) dag hard om tuinen onkruidvrij te maken, foto Ruben Oreel werken zater Outdoor Travel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20