'Verschillende ketens azen op Hotel Britannia' Technisch tekenaars ontgroeien DOK41 I Middelburgse fractie wil meer grip op beleid 18 WALCHEREN Fractie legt bommetje onder Walcherse samenwerking in Gemeenschappelijke Regeling voor sociale dienst. Rowan is een echte Hoogvlieger MIDDELBURG. Eén Walcherse socia le dienst zou zorgen voor lagere kosten voor de gemeenten en min der werklozen. Het tegendeel is waar. Voor het CDA in Middel burg is de maat vol. „Als het niet beter wordt, stap pen we er maar uit", oppert Krij- nie Hoek-van Dijke. Uit de Ge meenschappelijke Regeling Orio nis Walcheren bedoelt ze. Daar mee legt ze een bommetje onder de samenwerking met Vlissingen en Veere. „Dat is wel een heel gro te stap, en het kost heel veel geld. Maar ja, Orionis kost ons nu ook heel veel geld, en we krijgen er als politiek heel weinig invloed voor terug." Vanavond praat de gemeente raad van Middelburg over extra be zuinigingen bij Orionis Walche ren. Die zijn nodig na nieuwe te genvallers. Die tegenvallers zijn nieuw; dat er tegenvallers zijn is in het geheel niet nieuw, die zijn er voortdurend, al jaren. En steeds moet de politiek ze oplossen. Orionis moet tien procent be zuinigen op de bedrijfsvoering. Dat is een eis die de gemeente Vlissingen stelt en Middelburg en Veere moeten daar nu mee instem men. In Middelburg wordt betwij feld of dit een goede oplossing is. Zou dat niet ten koste gaan van het doel om meer werklozen aan een baan te helpen? Maar de Middelburgse raad heeft geen directe zeggenschap 'Nog één tegenvaller en we laten onderzoek doen naar het opheffen van de GR' meer over het beleid, het bestuur en de bezuinigingen bij de sociale dienst en de werkvoorziening, stelt Krijnie Hoek-van Dijke. Dat komt door die Walcherse samen werking. De raden hebben be voegdheden overgedragen aan hun colleges, die op hun beurt zit ting hebben in het bestuur van Orionis. „We krijgen steeds een VLISSINGEN. Er lijkt rond Hotel Bri tannia niets te gebeuren, maar niets is minder waar, aldus Jorgen Geurts van ontwikkelaar AW Be heer. „Brit staat elke week op onze agenda", zegt hij. „We zijn nog steeds in gesprek met een mogelij ke exploitant, die inmiddels al heel wat tekeningen heeft laten maken." Er is interesse van verschillen de hotelketens, zegt Geurts. „Er is een grote partij die een van de grootste architecten van de wereld naar Britannia wil laten kijken. Zo een die hier met een privévlieg- tuig naartoe wil komen. Zulke kansen laten we niet schieten." Geurts bemerkt een gunstig tij in de economie. „De recreatie- markt doet het goed. De locatie aan de boulevard hoeven we niet te verkopen. De vraag die men zich stelt, is of ze naar Zeeland en met name naar Vlissingen willen komen. Een Amerikaanse onder nemer kiest eerder voor Amster dam. Bij een buitenlandse partij ligt het voor de hand dat we in zee gaan met iemand die de Ne derlandse markt kent. Maar ik sluit een lokale uitbater niet uit." optimistisch beeld over de begro ting voorgeschoteld. En steeds blij ken de tekorten niet te dalen maar te stijgen. En de oplossing wordt steeds een jaar opgeschoven. Als raadsleden hebben we daar amper invloed op", klaagt Hoek-van Dij ke. „We worden altijd voor het blok gezet." Tijdens een commissievergade ring, anderhalve week geleden, verraste ze politieke vriend en vij and met een oproep om desnoods maar als Middelburg uit Orionis te stappen en weer een eigen so ciale dienst op te richten. Of de problemen dan voorbij zijn, is maar de vraag. „Maar dan hebben we als raad tenminste wel weer grip op het beleid." Het was koren op de molen van de SP. Verder bleven de reac ties uit. Alleen Anje Bareman van D66 wilde nog even helderheid hebben: „Dus uittreden uit de Ge meenschappelijke Regeling? Zeg maar: een GRexit?" Het was een 'schot voor de boeg', zegt Krijnie Hoek-van Dij ke nu. „Om te peilen hoe dit bij andere partijen ligt." Reacties heeft ze er nog niet op gehad. Ze heeft ook geen haast, maar is wel serieus. „Het is wat ons betreft de laatste kans voor Orionis. In 2019 zou het financieel op orde moeten zijn. Nou, nog één tegenvaller en we laten echt onderzoek doen naar het opheffen van de GR. VLISSINGEN. Aan de Prins Hen- drikweg in Vlissingen wordt een nieuw onderkomen voor Multi Engineering gebouwd. Het bedrijf zit nu nog op het Edisonpark. Aan de Prins Hendrikweg hebben de scheepstekenaars hun voorbeelden voor de deur liggen, in de Eerste Binnenha ven. Dat maakt de locatie zo in teressant, aldus Adrie Cijsouw van Multi Engineering. „Maar het werd ook wel eens tijd voor zichtlocatie. Tussen de hoge school en het station kunnen we mooi studenten werven." Het bedrijf zit al een paar jaar 'weggestopt' in een boven verdieping van het pand van DOK41. Eerst onder de noemer Pharos en sinds een fusie als Multi Engineering. Cijsouw: „Bij ons werken dertig tech nisch tekenaars. Met name in scheepsbouw, maar ook indus trie. We tekenen alle soorten schepen en de indeling ervan. Als ons pand eind december klaar is, kijken we op ons eigen werk bij Amels en Damen." In de regio ringrijden Mijn dorp, mijn stad vliet weg 6, CDA heeft buik vol van Orionis door Maurits Sep Krijnie Hoek-van Dijke raadslid CDA door Wendy Wagenmakers door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN Orionis levert leerling-schilders Vakcentrum Schilde ren Zuid-West en Orionis Walcheren gaan samenwerken om meer jonge schil ders het vak in te hel pen. Orionis Walche ren leidt mensen op tot schilder niveau 1. Zij die capaciteit heb ben om door te stro men naar niveau 2, worden voortaan in dienst van het Vakcen trum verder opgeleid en als leerling schilder gedetacheerd bij een van de 45 aangesloten schildersbedrijven. VEERE Sharon en opa Bram winnen sjezenrijden De jongste deelneem ster aan de jaarlijkse sjezenwedstrijd in Veere, Sharon Kauff- man, won zaterdag de Bronzen Boogzweep. Zij stak, met opa Bram Francke op de bok, als enige alle 38 mm ringen en mocht zich zo winnares noe- men van deze prijs. Opa en kleindochter werden ook dagwin naar; zij staken 76 rin gen. Bij het Open Weskappels Kam pioenschap ringrijden in Westkapelle waren de hoofdprijzen voor Koen Minderhoud van de thuisvereniging en Roel Willemse van de afdeling Domburg die alle 25 ringen staken. DOMBURG AED's in Walcherse strandpaviljoens Binnenkort hangen er automatische externe defibrillators (AED) in bijna alle strandpavil joens langs de Wal cherse kust. De strandpaviljoen houders, Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) en de ge meente Veere betalen elk een derde van de aanschafprijs. De tien strandposten van SSV hebben al een AED. Er zijn er ook bij de slaaphuisjes op het strand Dis hoek-Westduin. VROUWENPOLDER Jorrit Woudt geeft concert op orgel In de kerk van Vrou wenpolder aan de Schoolstraat 9 is van avond een orgelcon cert. Organist Jorrit Woudt speelt liederen voor kinderen en vol wassenen, variërend van Bach tot Jenkins. Woudt was hij als or ganist en pianist te zien bij het bekende EO-tv-programma 'Ne derland Zingt'. Verder is hij actief als dirigent van een gemengd koor, een mannen koor en een kinder koor. De avond begint om 20.00 uur. De en tree bedraagt 5 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen. ARNEMUIDEN. Rowan de Hulster (10) uit Waterlandkerkje moest er een jaar op wachten, maar sinds zaterdag is hij officieel Hoog vlieger: hij bestuurde zelf het Cessna-sportvliegtuig waarin pi loot Fred Hahndiek uit Friesland hem vanaf vliegveld Midden-Zee land zijn luchtdoop gaf. Het enige dat Rowan niet leuk vond: „Om laag gaan!" Vorig jaar werd de jaar lijkse grote vliegdag voor ernstig zieke en gehandicapte kinderen af- geblazen wegens slecht weer. Za terdag maakten 16 vliegtuigen met 57 Zeeuwse kinderen een vlucht over de Walcherse kust of Zuid-Beveland. Op het vliegveld zorgden de brandweer Goes, Wolphaartsdijk en Vliegbasis Woensdrecht met de Marechaus see en een stoet stoere trucks voor spektakel. Kiwani's Zeeland zamelde geld in voor het feest van stichting Hoogvliegers, foto Ruben Oreel DOMBURG. West straat, Markt, Oost straat, 12.00-21.00 uur - Markt MIDDELBURG. Markt, 11.00-17.00 uur - Boe ken en verzamel- markt; Cinema Middelburg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film 'Frank' OOSTKAPELLE. Duin- k ai SI 85 «1 ia iL 11.00-11.30 uur-Acti viteit 'Ukkepukpad' voor peuters en kleu ters met hun grootou ders, bij Terra Maris VLISSINGEN. Hellebardierstraat 2, 09.00-16.30 uur-Ten- toonstelling 'De Fles' in het Gemeentear chief; Ter Reede, 13.30 uur - Thema middag 'manteling voor mantelzorger en hulpvrager' OOSTKAPELLE. Terra Maris, 11.00-11.30 uur - Natuur halfuur tje 'Ukkepukpad' voor peuters en kleuters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19