Fietser rijdt auto aan Ook in Sas van Gent en Cling voorschoolse opvang voor kinderen van 2 tot 4 Gewonde bij vechtpartij in Hulst 15 Hoewel het ministerie geen bijdrage levert, kunnen meer Zeeuws-Vlaamse peuters naar een voorschoolse opvang. MAANDAG 13 JULI 2015 Zomer in Zeeland is voor Ellen samen met Piet mosselen zoeken en die 's avonds opeten in hun strandhuisje PAGINA 20 EN 21 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst SAS VAN GENT. Ook in Sas van Gent en Clinge kunnen kinderen van twee tot vier jaar na de vakan tie al naar de voorschoolse op vang. De Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en onderwijs groep Perspecto intensiveren de strijd tegen de krimp en het weg trekken van leerlingen naar Bel gië. Om ouders over de streep te trekken, bieden opvang en basis scholen grote korting. Van de vijf dagdelen die twee- tot vierjarige peuters naar 'school' gaan, hoeven de ouders er maar twee te betalen. Hoeveel ze precies betalen hangt af van hun inkomen, maar het be drag kan niet langer een struikel blok zijn. De kwaliteit van de voor schoolse opvang is namelijk de af gelopen jaren bewezen op basis scholen in Nieuw Namen en Koe wacht, benadrukken directeur Ria Vons van de Stichting Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen en voor zitter Peter de Jong van het colle ge van bestuur van Perspecto. Kinderen die voor hun vierde jaar op speelse wijze al wat leren, kunnen onder meer eerder en be ter lezen. Net als in Nieuw-Na- men en Koewacht, waar de proe ven na gebleken resultaat worden voortgezet, krijgen peuters begelei ding van een pedagogisch mede werker van Kinderopvang én een leerkracht van Perspecto. De kin deren worden opgevangen in peu terspeelzalen, soms in combinatie met het lokaal van groep 1/2 (Nieuw-Namen). Ondanks goede resultaten in Koewacht krijgt Per specto geen extra subsidie van het ministerie. De onderwijsgroep ge bruikt een deel van haar fusiecom- pensatiemiddelen (extra geld dat ze een aantal jaren krijgt als scho len fuseren) om de voorschoolse opvang te betalen. Peter de Jong: „Dat is geen oneigenlijk gebruik van die middelen, omdat we niet Vlaamse ouders uit Assenede en Zelzate overwegen ook om hun kinderen van 2 tot 4 in Sas van Gent op school te doen alleen meer leerlingen in de regio houden, maar ook leerkrachten aan het werk houden en de lees- en taalontwikkeling van jonge kin deren stimuleren." Na de vakantie beginnen tus sen de acht en zestien peuters in Clinge en Sas van Gent in de voor schoolse opvang. In Sas start waar schijnlijk snel daarna een tweede groep van zestien leerlingen. Ouders uit Assenede en Zelzate hebben tonen al interesse om hun kinderen in Sas naar de voor schoolse opvang te laten komen. Als de proeven goed verlopen, kunnen peuters in Westdorpe en Philippine in 2016 ook eerder naar school. KRUISPOLDERHAVEN. Een 23-jari- ge fietser uit Kloosterzande is zaterdagavond rond 18.00 uur gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Duiven- hoekseweg-Lange Nieuwstraat bij buurtschap Kruispolderha ven. De man gaf op de kruising geen voorrang aan een 45-jari ge automobiliste uit Hengst dijk en reed tegen haar auto. Hij kwam ten val en raakte gewond aan zijn kin en mond. In het ziekenhuis werd een bloedproef afgenomen, omdat agenten vermoedden dat de man onder invloed van alcohol was. De uitslag van die bloed proef is nog niet bekendge maakt. De auto van de vrouw raakte licht beschadigd. HULST. Een 20-jarige Terneuzen zit vast, omdat hij zaterdagmor gen vroeg bij een vechtpartij op de Grote Markt in Hulst een 29-jarige man uit Sint Jansteen zou hebben verwond. De politie trof omstreeks 4.00 uur een man aan, die op de grond lag met een fikse hoofdwond. Hij was niet aan spreekbaar en werd naar een ziekenhuis gebracht. De Ter- neuzenaar gaf zichzelf bij agen ten aan als verdachte. De poli tie roept getuigen op zich te melden. SLUIS. Napoleon liet er de Damse Vaart tweehonderd jaar geleden niet voor aanleggen, voor 'Stand Up Paddling', beter bekend als suppen. Maar na zwemmers, roeiers, kanovaarders en (heel af en toe) schaatsers namen gistermiddag enkele tientallen suppers bezit van de Damse Vaart. De nieuwe watersport is in Nederland en België hard op weg om een rage te worden. Zo'n veertig suppers deden mee aan een wedstrijd van Sluis naar Brugge. Zeeland Meer peuters vroeg naar school Suppers staand over de Vaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16