Het begin van een monstertocht ZOMER 13 s l VRIJDAG Langs de Nederlandse kust l ZATERDAG Waar is dat feestje? DAG 1 LANGS DE NEDERLANDSE KUST l Belgische grens-Breskens l Aantal stappen: 18.421 l Aantal kwallen:1 l Weer: redelijk De buitenrand van de Nederlandse kust krijgt deze zomer bezoek van onze verslaggevers. In de eerste drie weken wandelt Jeroen Schmale van Zeeuws- Vlaanderen naar Bergen. Volgens Google Maps moet je een stukje zwemmen om de Belgisch-Neder landse grens op het meest westelijke puntje te passeren. Het watertje hier heet Het Zwin, maar heeft vandaag een snipperdag. Wie nu de grens passeert, houdt het droog. In de verte doemen de mon strueuze appartementencomplexen op, kenmerk van Belgische kustplaat sen, maar wij gaan de andere kant op; zes weken lang. In dit zand staan mijn eerste voetafdrukken van deze trektocht, die eindigt op het meest noordoostelijk stukje Nederlandse kust. De eerste drie weken loop ik, daarna neemt collega Bob het over. Bij een strandtent in Noord-Holland wacht hij mij dan op met een bier tje. Onderweg telt een stappenteller onze passen, monsteren we de staat van onze kust en hopen we op ont moetingen met mensen die rust vin den aan zee. Die mooie verhalen kunnen vertellen en ons aan het denken zetten. Want daar hebben we genoeg tijd voor. De telefoon gaat niet mee net als de iPad. Alles met een stekker blijft thuis. Geen punt. Ze zijn immers nog altijd goede vrienden, of beter gezegd: de aller beste vrienden. Wat is er in de tussenliggende perio de gebeurd? Vier jaar lang waren Caroli ne en Alexander onafscheidelijk. Dat hun tienerdochter met een oudere vriend thuiskwam, vonden Carolines ouders in Bergschenhoek helemaal niet erg. Hij was van harte welkom. „Al moest mijn vader heel even wennen toen Alexander tijdens een potje scha ken opeens zei: „Weet je wat, doe mij ook maar een glas whisky." In de Renault 4 van Alexanders moe der, waarmee ze het jaar erop samen op vakantie gingen, vlogen de vonken er soms vanaf. „We moeten toch naar rechts?" En: „Waarom haal je nu in? Le vensgevaarlijk!" Toen ze 's avonds laat parkeerden, in een dorpje net boven Pa rijs, en knus in de auto overnachtten, een hernia in het ziekenhuis lag, had haar getuige moeten zijn. Tijdens Alexanders bruiloft, in 1998, was de hoogzwangere Caroline op haar beurt zijn getuige. En zo zijn ze er voor elkaar, op vele belangrijke momenten in hun leven. Op Alexanders 50ste verjaardag verzorgde Caroline de catering. En twee weken ge leden, toen de as van haar overleden va der in de Maas werd verstrooid, was haar voormalige vakantieliefde erbij. 'Vanzelfsprekend', vindt Caroline dat. Ze gaat zelfs samen met haar oude vlam uit Cannes naar Ikea - en voor je het weet wordt er dan uitgebreid gekibbeld over welke spullen je daar juist wel of niet moet halen. Caroline schiet, niet voor het eerst, in de lach: „Het is maar goed dat wij geen relatie meer hebben", grinnikt ze. „Dan zou ik zijn hersens in slaan!" werden ze de volgende ochtend midden op een stampvolle markt wakker. Caroli ne: „Romantisch, toch?" Op een gegeven moment was de koek op. Caroline: „Ik was 19, keek om me heen en dacht: er zijn nog meer leuke mannen op de wereld." Alexander: „Het was gewoon klaar." Toch is het contact met Caroline en haar familie nooit doodgebloed. „Want ik hoorde erbij", zegt Alexander. „Zo voelde dat." In 1992 trouwde Caroline met een an dere man. Alexander, die geveld door Tijdens Alexanders bruiloft was de hoogzwangere Caroline zijn getuige MAANDAG 13 JULI 2015 START Na 35 jaar zijn voormalige vakantieliefdes Caroline en Alexander nog altijd goed bevriend, foto Marco Okhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13