Grote en kleine wasjes stop je nu bij tankstation in de wasmasjien Graauw blij dat eigen pinautomaat terug is Roompot móet hal openhouden PvdA: Financiële positie Sluis helemaal niet goed Fors minder inbraken ZEELAND 5 les met daarin een kleine (acht ki lo) en een grote (achttien kilo) wastrommel en een wasdroger voor was tot achttien kilo. De wasserettes hebben geen muren, maar zijn wel overdekt, dus weer en wind kunnen versgedroogd wasgoed niet verpesten. Thuis duurt een wasbeurt al gauw meer dan een uur. Bij het tankstation ben je in een halfuurtje klaar Duurt een gemiddeld waspro gramma thuis toch wel minimaal een uur, bij de wasserettes bij Texaco is de was in een halfuur gepiept. Wil je'm ook droog, dan duurt dat tien minuutjes extra. Bianca: „Terwijl er een wasje draait, kunnen klanten hun auto wassen, een broodje eten of even koffie nemen." Het is niet no dig de wasmachine te be waken - om te voorkomen dat iemand er van door gaat met delicate lingerie - want de machines blokkeren tij dens de wasbeurt. Eigen wasmid del meenemen, hoeft niet; de wasprogramma's draaien inclu sief een hypoallergeen wasmid del. Een grote was kost acht euro, een kleine vier euro en voor dro gen komt er een euro bij. Bij Texaco in Terneuzen wor den de wasserettes al goed ge bruikt. „Mensen uit de jachtha ven zijn hier al geweest", zegt René van den Eeckhout, mana ger van het station aan de Kenne- dylaan. De wasserettes zijn han dig voor toeristen en vrachtwa genchauffeurs, maar ook voor par ticulieren die thuis het lits-ju- meaux dekbed niet in de veel kleinere trommel gepropt krij gen. En ja: ook voor mannen. Naast de machine hangt name lijk een uitgebreide gebruiksaan wijzing. Een kind kan de was doen. Het bezoek van Van Passel aan de in ere herstelde geldautomaat werd door het gezelschap met ge juich begroet. Het bewees dat ver tegenwoordigers van banken, de Betaalvereniging Nederland en het Maatschappelijk Overleg Beta lingsverkeer de automaat niet voor niets hebben laten terughan- gen. Inwoners van Graauw waar deren de mogelijkheid om geld in eigen dorp te halen, bevestigde Van Passel. Hij maaide overigens wat gras voor de voeten weg van de Hulster burgemeester Jan Frans Mulder. Want Mulder mocht, hoewel de flappentap al twee weken in functie is, het ap paraat officieel in gebruik nemen. „Ik heb mijn vrouw gevraagd of er genoeg geld op de rekening stond, want het zou een beetje gê nant zijn als m'n pasje wordt ge weigerd." Mulder bracht de bankdirec teuren wel op een idee, toen hij over Pio, de vereniging van grote plattelandsgemeenten begon. Bankiers geven toe dat de banken de afgelopen jaren een aantal automaten misschien te snel hebben afgestoten. Want Pio kan de in de Betaalvere niging Nederland verenigde ban ken adviseren in welke dorpen geldautomaten onmisbaar zijn voor de leefbaarheid, zei voorzit ter Gijs Schreuder van de advies raad van de vereniging. Schreu der en collega-bankiers gaven toe dat banken de afgelopen jaren een aantal geldautomaten mis schien te snel hebben afgestoten. In Zeeuws-Vlaanderen worden, als proef voor de rest van Neder land, mogelijkheden voor het op nemen van geld gezocht. Zo kun nen mensen in Vogelwaarde bij Attent geld opnemen en in Bier vliet bij 't Winckeltje. Schreuder: „We kijken naar omstandigheden ter plaatse om voorzieningen op maat te leveren. Maar we blijven erop hameren dat mensen zoveel mogelijk met hun pas betalen." Sportwethouder De Bruijn deed die belofte afgelopen week aan le den van de Sluise gemeenteraad. Die drongen aan op actie, nadat voorzitter Han Verduijn van korf balclub BKC de angst had uitge sproken na de vakantie geen ge bruik meer te kunnen maken van de sporthal. Eigenaar Roompot wil de hal af breken en op die plek een nieuw hoofdgebouw voor het omringen de vakantiepark bouwen. Verduijn wees erop dat Roompot het groot ste deel van de hal nu gebruikt voor de opslag van materiaal. „De vloer is inmiddels ook beschadigd. Ik kan me niet voorstellen dat we daar na de zomer kunnen spor ten." Het overleg met Roompot schiet niet erg op, zegt Verduijn. „Daarmee kunnen we al sinds een jaar geen fatsoenlijk gesprek mee voeren." Eerder al trok de Stichting Sporthal Breskens bij de gemeente raad aan de bel. Dat is een koepel van de vier Breskense clubs die ge bruikmaken van de sporthal: BKC (korfbal), De Boskreek (tennis), DIO (gymnastiek) en HSP (volley bal). De gymnasten en volleybal lers kunnen nog wel uitwijken naar de gymzaal van het plaatselij ke mfc, maar voor tennis- en korf balwedstrijden is die te klein. Ver duijn: „Als we komend najaar niet in de sporthal kunnen, weet ik niet of we blijven bestaan." Gebruikers én raadsleden wij zen erop dat er bij de bouw van de hal afspraken zijn gemaakt met de toenmalige eigenaren van Schelde- veste. De sporthal zou altijd ge bruikt kunnen worden door clubs uit Breskens. „Vreemd genoeg is er nooit een einddatum ge noemd", gaf De Bruijn aan. „In theorie zouden we Roompot daar dus voor altijd aan kunnen hou den. In de praktijk gaat dat natuur lijk niet, maar Roompot zal toch eerst met goede plannen moeten komen voordat we aan de huidige afspraken gaan tornen. Die liggen vast bij de notaris: daar kan Room pot niet eenzijdig van afwijken." Roompotmanager David Hanne- wijk wilde niet reageren. Fractievoorzitter Robert Evers schreef deze week een brief vol vra gen aan B en W. Die gaan concreet over zaken uit het WMO-beleid van de gemeente. Achterliggende gedachte is echter ontevredenheid over de financiële positie van Sluis, en over de manier waarop B en W daarover communiceren. „In de pe riode 2010-2014 hebben we een ge degen financieel beleid gevoerd", licht Evers de brief verder toe. „We waren op de goede weg, nadat we eerder op het randje van de finan ciële afgrond stonden. En nu gaan we weer de verkeerde kant op." B en W presenteerden vorige maand met enige trots de jaarreke ning over 2014. Het jaar werd afge sloten met een positief resultaat van 1,4 miljoen euro, liet het colle ge weten. Het is maar hoe je het be kijkt, vindt de PvdA. Evers wijst erop dat het eigen vermogen slinkt, en dat de schul den stijgen. „En dan zijn er richting de toekomst ook nog flinke finan ciële onzekerheden, onder meer in het sociaal domein." Evers vindt verder dat de gemeenteraad niet goed genoeg op de hoogte wordt ge houden van de financiële status van de gemeente. „Het lijkt erop dat u de gemeenteraad bewust zo weinig mogelijk hierbij wil betrek ken." De PvdA komt daarom na de zomer met een voorstel over een an dere manier van rapporteren. TERNEUZEN. Het aantal woningin braken in Terneuzen, Hulst en Sluis is sinds 2010 in de eerste zes maan den van het jaar niet zo laag ge weest. Met name in Hulst en Ter neuzen is sprake van een opmerke lijke daling. Hulst kende het eerste halfjaar van 2014 nog 52 woninginbraken en dezelfde periode in 2015 'slechts' 23. Terneuzen zag het aantal afnemen van 78 naar 54. In de eerste zes maanden van 2013 waren dat er zelfs nog honderd. De afname in Sluis is minder opzienbarend. Van 23 het eerste halfjaar van 2014 naar 18 hetzelfde tijdvak dit jaar. Zeeuws-Vlaanderen valt niet uit de toon. In zeven van de dertien Zeeuwse gemeenten was sprake van een daling. Alleen in Middel burg, Vlissingen en Reimerswaal groeide het aantal, in Middelburg zelfs tot 118; 33 meer dan de eerste helft van 2014. Niet alleen het aantal woningin braken is afgenomen, ook het aan tal straatroven. Vorig jaar noteerde de politie in het eerste halfjaar 22 ge vallen in Zeeland. Dit jaar zijn het er tot nu toe tien. Het aantal over vallen is gelijk gebleven, op zeven. Grote wasjes, kleine was jes, stop ze bij Texaco in de wasmasjien... Bij drie tankstations van De Pooter Olie, in Terneuzen, Oostburg en Serooskerke (op Walcheren) kunnen klanten nu, behalve hun auto, ook hun kle ren wassen. Sinds woensdag zijn ze vol in bedrijf, de wasserettes bij de Texaco-tankstations aan de Ken- nedylaan in Terneuzen, de Brede- straat in Oostburg en aan de N57 in Serooskerke. Voor Zeeuws- Vlaanderen zijn de wasserettes bij de tankstations een primeur. Volgens Bianca Vermeirsch van De Pooter Olie is het geen kwes tie van 'schoenmaker blijf bij je leest'. „We willen de service aan onze klanten steeds verbeteren. Uit onderzoek bleek dat er be hoefte bestond aan een wasse rette bij de tankstations." De wasserettes be staan uit roestvrij stalen modu- ZATERDAG 11 JULI 2015 door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN Bianca Vermeirsch van De Pooter Olie neemt de proef op de som bij het tankstation in Terneuzen: „Terwijl er een wasje draait, kunnen klanten hun auto wassen, een broodje eten of even koffie nemen." foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst GRAAUW. Willy van Passel schrok vrijdagmiddag van het grote aan tal mannen in pak voor galerie Ter ra Groda. Zijn vraag 'goedemid dag, kan ik nog wel pinnen?' werd meer dan tienvoudig beantwoord met: „Natuurlijk, ga uw gang." door Martijn de Koning BRESKENS. Wethouder Albert de Bruijn kan het niet duidelijker zeg gen: Roompot móet sporthal Schel- deveste voorlopig beschikbaar hou den voor clubs uit Breskens. „En doen ze dat niet, dan zullen we zór gen dat het wél gebeurt." door Martijn de Koning OOSTBURG. Het gaat op financieel vlak niet goed met de gemeente Sluis en het college steekt de kop in het zand. Dat vindt de PvdA-frac- tie in de Sluise gemeenteraad. Wethouder De Bruijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81