Wat is het beheerplan voor de Deltawateren? Kanen of tennissen op de Goese Poort iMli'.WJJliiH3aSS Ook volgens Belgen is Rilland een surfspot van wereldtopniveau Kitesurfspot bij Rilland moet sluiten ten gunste van de natuur. Surfleraar Mare Gorter verzet zich. U Gratis springkussen en suikerspin Mark Gorter be grijpt er hele maal niks van. De kiteboard- instructeur uit Krabbendijke geeft al jaren les aan de surfspot aan de Rillandse Zimmermanweg. En nu moet die dicht volgens het Ontwerpbeheerplan Deltawateren 2015-2011. „Wij worden op een stukje van 200 meter aangevallen, terwijl bo ten op stookolie nog wel gewoon de Westerschelde op mogen. Hoe objectiefis zo'n rapport dan eigen lijk. Wij mogen niet meer kitesur- fen, maar jet-ski's vliegen straks nog wel door de vaargeul. En dan heb ik het nog niet eens over de vliegtuigen van Woensdrecht die hier laag overvliegen." Op de spot zijn op een rustige doordeweekse dag zo'n dertig ki- ters bezig. Voor het merendeel Bel gen, zo te zien aan de kentekenpla ten op de auto's onder aan de dijk. „Dat klopt", vertelt Gorter. „Die komen na hun werk naar hier als de wind zuidwest is. Dan is dit voor hen de dichtsbijzijnde plek. Als zij straks uit moeten wijken naar andere spots wordt dat veel te ver voor ze." Volgens de Krabbendijker is er ook veel te weinig rekening gehou den met de veiligheid. „Hier ligt de spot ingebed tussen de zand banken. Voor beginnende surfers is dit een ideale plek. Het water is ondiep en als een beginneling af drijft, blijft ie hangen op één van de zandbanken en komt hij zo doende niet in gevaar." Als alternatief zouden bij slui ting de spots bij Baarland, Krab bendijke en de Oesterdam moe ten dienen. Maar deze sport is af hankelijk van de windrichting. „Bij zuidwestenwind is dit dé kitespot", legt Gorter uit. „Dan kan je niet naar Krabbendijke. En bij Baarland kom je om de hoek 'leder redelijk mens ziet hier toch dat het allemaal nergens over gaat' uit de wind. Daar gaat de KNRM het nog druk mee krijgen." Gorter krijgt bijval van zijn Bel gische concullega Quint Goevae- rts, een instructeur uit Antwer pen „Wij zijn ook natuurliefheb bers en proberen de boel hier kuis te houden. Daarnaast is dit een spot van wereldtopniveau. Zowel voor leerlingen als voor gevorder den. De Oesterdam is veel gevaar lijker met de muur, de stenen en de oesters. Hier is nog nooit wat gebeurd, terwijl op de Oesterdam al heel erge dingen gepasseerd zijn. Als deze spot dicht gaat is dat echt een ramp voor ons. Voor Gorter is het plan onbe grijpelijk. „We willen Zeeland naar buiten toe als surfprovincie uitdragen en dan sluiten we de beste kitesurfspot. Je gaat als win tersportgebied toch ook niet je mooiste piste sluiten?" Er rest Gorter nog een mogelijk heid tot bezwaar. Dan moet hij een 'zienswijze' indienen. „Zoals het er nu uitziet ga ik dat samen doen met camping Scheldeoord, de Hiswa en de horeca. Want ie der redelijk mens ziet toch dat het hier nergens over gaat." VLISSINGEN. Het ontwerpbeheer plan Deltawateren moet duide lijkheid scheppen voor gebrui kers en beheerders van die ge bieden. Bedoeling is om plan ten, vogels en andere dieren waar mogelijk bescherming te bieden en tegelijk de recreant gelegenheid te bieden zoveel mogelijk gebruik te maken van de Natura 2000-gebieden. Jarenlang is onderzocht welke gebieden of dieren bescher ming nodig hebben en waar er maatregelen nodig zijn om dat te bewerkstelligen. Dat heeft geleid tot het plan dat nu tot 30 juli ter inzage ligt op diverse lo caties. Tot die tijd kunnen er zienswijzen worden inge diend, die in augustus ver werkt worden. In september komt vervolgens het definitie ve plan uit, met een mogelijk heid (van zes weken) tot be roep. Een van de maatregelen in het plan is de sluiting van de kite surfspot bij Rilland. Daar zou den de vogels volgens het plan mogelijk last hebben van de ki tes. Die zouden het fourageren en broeden in de weg kunnen zitten. GOES. Op het verkommerde be- drijventerreintje Goese Poort bij rotonde Tiendenplein is ruimte voor een elektrische kartbaan. Dat zei inmiddels oud-wet houder Jo-Annes de Bat donder dag tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van vragen van de SGP-CU. Raadslid Johnny Lu- kasse zei zich zorgen te maken over de toekomst van de meubel boulevard (Marconistraat). Daar dreigt volgens hem nog meer leegstand als de Gamma naar de Goese Poort vertrekt. De bouw markt wil daar nieuwbouw ple gen. De Renault-garage staat te koop en ook het pand van Seats and Sofas wacht al twee jaar op herinvulling. Volgens De Bat is het echter niet de bedoeling om op de Goese Poort een tweede woonboulevard te creëren. „We zijn in gesprek over een elektrische kartbaan, er zijn mo gelijkheden voor een tennishal en er is ruimte voor een tuincen trum." Wat betreft de Marconist raat zei De Bat dat Goes daar in derdaad 'bovenop moet zitten'. „Voor je het weet loop je achter de feiten aan." vandaag Hubo 's-Gravenpolder (voorheen Fixet) Spoorstraat 51 4431 NK 's-Gravenpolder Tel. 0113-312413 www.hubosgravenpolder.nl ARNEMUIDEN. De historische scheepswerf C.A. Meerman in Ar- nemuiden houdt vandaag van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Bij goed weer kan op een hoog aars worden gevaren. water*,. t specialist Waterontharders 'Sluiting zou ramp zijn' door Willem Adriaansens Mark Gorter kitesurfinstructeur Mark Gorter: „Er vliegt hier echt geen vogel weg voor een kitesurfer." foto Mechteld Jansen door Luc Oggel STANLEY UNIVERSELE HANDZAAG Lengte 50 cm. ■H AA mrnSww Enjog iMatari m www.water-speciatist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75