Onkruid bestrijden wordt veel duurder SGP-CU Goes beticht collega's van populisme 4 ZEELAND Rennen voor Make A Wish Het verbod op alle chemische bestrijdingsmiddelen zorgt voor onduidelijkheid over de kosten na 1 januari. In de regio Buurtbus voor route Kattendijke-Goes Verkeersonderzoek Lidl na de zomer Familie toont kunst Ben Zonnenberg Gemeente in top-10 zonnepanelen Muziekvereniging De Echo 125 jaar Directeur neemt na 26 jaar afscheid Mijn dorp, mijn stad door Melita Lanting HEINKENSZANDOnkruidbestrij- ding gaat vanaf 1 januari waar schijnlijk nog duurder worden dan verwacht. Dat blijkt uit de beant woording van vragen van raadslid Peter van 't Westeinde (CDA). Van 't Westeinde wilde weten of de wethouder bekend is met de nieuwste brief van staatssecretaris Mansveld. „Daaruit blijkt dat na 1 januari geen glyfosaat (Roundup, red.) en geen laag-risico middelen meer gebruikt mogen worden. Zelfs biologische middelen zijn niet meer toegestaan", aldus Van 't Westeinde. „Wat betekent dat voor onze gemeente?" „Er wordt steeds meer duide lijk", zegt wethouder Kees West- strate. „Wat mag er wel en wat mag er niet. In eerste instantie gin gen we er vanuit dat we nog wel laag-risico middelen mochten ge bruiken." Borsele zou dan moeten werken volgens het principe eerst preven tieve maatregelen, dan eventueel niet-chemische onkruidbestrijding en pas in laatste instantie laag-risi co middelen gebruiken. Maar uit de nieuwste brief van de staatsse cretaris blijkt dat er geen criteria zijn vast te stellen wat nu wel en wat niet een laag-risico bestrij dingsmiddel is en daarom wordt al les verboden. „Dat betekent dat er twee din gen over zijn. Preventie en niet che mische onkruidbestrijding zoals hete lucht, heet water of branden. We hebben al rekening gehouden met een kostenstijging, van 40.000 euro naar 93.000 euro, maar of dat voldoende is, weet ik niet. Gebruik van Roundup kost 4,5 cent per vier kante meter, laag-risicomiddelen kosten 10 cent per vierkante meter en de schatting is dat niet-chemi- sche onkruidbestrijding ergens uit komt tussen de acht en dertig cent. wij zullen op zoek moeten naar een zo goedkoop mogelijke ma nier", aldus Weststrate. door Luc Oggel GOES. SP en Partij voor Goes (PvG) hebben een gezamenlijke motie over een voorschot voor chronisch zieken en gehandicapten weer inge trokken. En dat is SGP-CU-raads- lid Johnny Lukasse donderdag tij dens de raadsvergadering com pleet in het verkeerde keelgat ge schoten. Hij betichtte beide opposi tiepartijen van populisme. Omdat de regeling voor de tege moetkoming ziektekosten voor de ze doelgroep op zich laat wachten, wilden SP en PvG dat die met on- middelijke ingang een voorschot van 100 euro krijgt totdat de rege ling dit najaar definitief wordt. Wethouder André van der Reest raadde de motie af, onder meer omdat de toekenningscriteria en doelgroepvoorwaarden nog niet helemaal gereed zijn. „Door be- voorschotting is er een risico op te rugvordering. Bovendien verbiedt de Participatiewet het ook. Er komt op korte termijn duidelijk heid; schrijnende gevallen helpen we." Na de omstandige uitleg van Van der Reest trokken SP en PvG de motie in, tot ergernis van Lukas se van de SGP-CU. „U had dit kun nen weten, met emotie heeft u maximaal resultaat in de media be reikt. Dat moet u niet doen, het is populistisch en dat vind ik jam mer." Henk Hoogerland (PvG) was niet onder de indruk. „U en ik be drijven politiek en dat blijven we doen." Bermweg 21 Oost-Souburg 10 JAAR linnifc» Halfvrijstaand Luxe open keuken Tuin op het zuiden 3 slaapkamers Doorzon woonkamer Garage Vraagprijs 159.000,- k.k. GOES Tussen Kattendijke en het station in Goes gaat een buurtbus rijden. Dat meldde wethouder Loes Meeuwisse donderdag tijdens de raadsvergadering. Die komt ook langs Goes-Oost,waar sinds de nieuwe dienstregeling geen bus haltes meer zijn. Mogelijk zal de buurtbus ook 's-Heer Hendriks kinderen en 's-Heer Arendskerke aandoen. De gemeente moet nog in overleg met de provincie en Connexxion om vrijwilligers voor de buurtbus te werven. HEINKENSZAND Na de zomer wordt gestart met een verkeerskundig onderzoek rond de Stenevate in Heinkens- zand. Uit dit onderzoek moet blij ken of de vestiging van super markt Lidl naast de bestaande Em- té voor onoverkomelijke verkeers problemen gaat zorgen. Duidelijk heid daarover is van belang voor de gemeenteraad die uiteindelijk de bestemmingsplanwijziging moet goedkeuren. Verwacht wordt dat het onder zoek eind september klaar is. KAMPERLAND Dit weekend vindt in Land Zee zicht te Kamperland een over zichtstentoonstelling plaats met werk van de vorig jaar overleden kunstenaar Ben Zonnenberg. De tentoonstelling is samenge steld door zijn weduwe Karin en zijn zonen Jeroen en Bart. Die wa ren de afgelopen weken druk in de weer met inlijsten van de vele werken die nog in de familie zijn. „De expositie houden we bewust een paar dagen voordat Ben 70 jaar zou zijn geworden", zegt Bart Zonnenberg. Kunst van Zonnen berg siert al jaren de muren van het gemeentehuis in Wissenker- ke. Hij was drijvende kracht ach ter Kunstpoor. Zowel vandaag als morgen zijn in Land Zeezicht aan de Sint Felixweg 3 zo'n negen tig kunstwerken van hem te zien in olieverf, acryl, gouache, hout en metaal. Op beide dagen gratis toe- gangelijk van 11 tot 17 uur. NOORD-BEVELAND Op het gebied van energie-opwek king behoort Noord-Beveland tot de zonnigste gemeenten in Neder land. Er zijn nog maar negen ge meenten waar, per inwoner, meer zonnepanelen zijn aangebracht. Noord-Beveland was hiermee de afgelopen jaren de hardstgroeien- de gemeente op drie na. Dat blijkt uit onderzoek door de Stichting Natuur en Milieu. Noord-Beve land dankt dit aan stimulerings maatregelen van gemeente, ener giecoöperaties, ZLTO en anderen. WILHELMINADORP Muziekvereniging De Echo be staat dit jaar 125 jaar. Om dat te vieren, geeft de vereniging zater dag een feest in het Wilhelmina- huis aan de Westhavendijk 52 in Wilhelminadorp. Vier muziekver enigingen uit de omgeving treden op. Aan het einde van de middag is er een receptie voor oud-leden. De viering begint om 10.30 uur. Vanaf 17.00 uur is het feest beslo ten voor mensen die zich hebben aangemeld bij Jan Hoogerland via telefoonnummer 0113-228525. KORTGENE Openbare basisschool De Zuid- vliet in Kortgene heeft vrijdag feestelijk afscheid genomen van di recteur John Lohnstein. Hij was 26 jaar directeur van de school. 'Zijn' leerlingen, allemaal opge tuigd met een clownsneus, verras ten Lohnstein 's ochtends vroeg bij zijn voordeur. De leerkrachten hadden een middag vol activitei ten georganiseerd met het thema 'circus'. Aan het einde van de vie ring zongen de kinderen een lied dat ze speciaal voor de directeur hadden geschreven en ingestu deerd. John Lohnstein werkt al veertig jaar in het onderwijs. Hij gaat vanaf de zomervakantie van zijn pensioen genieten, hoewel hij eigenlijk niet wil stoppen met zijn werk. Door collega's wordt hij geroemd om zijn veelzijdigheid. Hij stond bijvoorbeeld regelmatig zelf de vloer te dweilen. BIEZELINGE Leerlingen van christelijke basisschool De Linge in Bieze- linge hebben 3660 euro opgehaald met een sponsorloop voor stich ting Make A Wish Foundation. De stichting verwezenlijkt dromen van ernstig zieke kinderen. Dat kan van alles zijn: een ontmoeting met een bekend persoon of bijvoorbeeld vliegen in een helikopter. Groep 8 van De Linge organiseert elk jaar een inzamelingsactie voor een goed doel, met behulp van de activiteitencommissie. De leerlingen kiezen zelf een goed doel uit waar ze zich voor willen inzetten. Na de sponsorloop hield de school ook nog een fancy fair, om extra geld op te halen. Kinderen maakten cadeautjes die ze verkochten aan het pu bliek. Verder was er op de braderie een demonstratie van de brand weer, gaf muziekvereniging Ons Genoegen een concert en was er een loterij, foto Marcelle Davidse Zaterdag 11 juli DRIEWEGEN Van Tilburghstraat 17,10.30-15.30 uur - Wandelen met Franciscus ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Elles- diek, 13.30-16.00 uur - Kerk is open en er is een zomer- tentoonstelling van Diana Stevens GOES Beukenhof 2, 09.30 - 21.00 uur - Open dag Dansstudio Shirley in verband met het 15-jarig be staan; Boekhandel De Ko peren Tuin, Keizers- dijk 16,13.30 uur - Schrijver Ernest van der Kwast ver telt over zijn nieu we boek 'De ijsma- kers' S-HEER ABTSKERKE Zuidweg 30,10.00 uur - Rondleiding bij Hoeve Van er Meulen met au thentiek Zuid-Beve- lands interieur HEINKENSZAND Dorpsstraat, Sta tionsweg en Molen De Vijf Gebreo- ders, 09.30-17.00 uur - Langste bra derie van het land en Kermis met in de tuin van de kerk aan de Dorpsstraat - Kindervrijmarkt KAMPERLAND Land Zeezicht, 11.00-17.00 uur - Postume expositie Ben Zonnenberg NISSE Dorpsplein, 14.30 uur - Gratis Mu ziekfestival WOLPHAARTSDIJK Veereweg 5, Hoofd straat 61 en de Grif fioen, 10.00-17.00 uur - Vijfde edite van de Kunst Crearoute; Bouwensputseweg 1,15.00-17.00 uur - Open podium met optredens van Veer- le Jansen, Melis van der Hoek en Jan Versluijs en Marga de Pundert Middelburgsestraat 20 4461 EH Goes T. (0113) 227 283 F. (0113) 233 977 E. p.melse@hetnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74