1 IJzersterke rentree Dinja van Liere Van Bronckhorst wil conditioneel sterke selectie 10 SPORT Hoek en Vlissingen openen competitie met thuiswedstrijd De Bruijn treft vandaag Sanchez Destorme en Van Rumst trainen beloften van Waasland-Beveren Dirk Kuyt neemt keer op keer het voortouw. „Voor mezelf, maar zie het ook als signaal naar de andere spelers." De hoofdklassers Hoek en Vlissin gen openen het nieuwe voetbalsei zoen met een thuiswedstrijd. Hoek ontvangt op zaterdag 5 sep tember Ter Leede uit Sassenheim, terwijl Vlissingen een dag later gastheer is van Gemert. De voetbalbond KNVB maakte gis teren op de eigen website de num mering van de hoofdklassers be kend, op basis waarvan het pro gramma gemaakt wordt. De eerste vijf wedstrijden van Hoek en Vlis singen zijn de volgende: Hoofdklasse B zaterdagvoetbal. 5 september: Hoek-Ter Leede, 12 september: Jodan Boys-Hoek, 19 september: Hoek-Heinenoord, 26 september: Zwaluwen-Hoek, 3 ok tober: Hoek-ASWH. Hoofdklasse B zondagvoetbal. 6 september: Vlissingen-Gemert, 13 september: TOP-Vlissingen, 20 september: Vlissingen-EHC, 27 september: Baronie-Vlissingen, 4 oktober: Vlissingen-Blauw Geel'38. De nummering van de overige klassen wordt komende week be kendgemaakt door de KNVB, waardoor dus ook die clubs dan weten tegen wie ze de competitie beginnen en wat het volledige pro gramma voor komend seizoen is. David Destorme is komend sei zoen niet alleen speler van Waas land-Beveren; de oud-speler van Hoek wordt ook coach van de be loften van de club. Dat maakte Waasland-Beveren gisteren be kend op de eigen website. Sportief verantwoordelijke van de belofteploeg wordt Johan Van Rumst, die een verleden bij Zaam- slag en Terneuzen heeft. De 35-ja- rige Destorme behaalde in mei zijn Uefa A-trainersdiploma en wilde naast het voetbal iets extra's doen voor de club. „Ik wilde iets doen met mijn erva ring als speler en begon daarom met de trainerscursus", legde Destorme uit. „Dit is de ideale kans om mijn trainerscarrière te starten. De cursus was vorig sei zoen mijn uitlaatklep naast het voetbal. Nu wordt dat de trainers- baan. Ik ben graag met iets bezig, naast zelf op het veld staan." De in Axel woonachtige Destorme zal de functie van beloftetrainer dus combineren met zijn voetbal carrière. „We hebben daar duidelij ke afspraken over gemaakt met de technische staf', vertelt de aanval ler. „Het wordt een leuke uitda ging om samen met mijn assistent Walter Engels de jongeren bij de hand te nemen en betere voetbal lers van ze te maken." sport kort In Tirol probeert Feye- noord de pijn van een mis lukt afgelopen seizoen te vergeten. In de Alpen wordt hard getraind, nog harder gelachen en was er zelfs tijd voor een middag raften. En ondertussen bouwt Giovanni van Bronckhorst aan het nieuwe Feyenoord. De bijna 35-jarige Dirk Kuyt loopt overal voorop. „Zie dat als een signaal naar de andere spelers." Alsof er een brugklas vol krij sende pubers naar beneden kwam razen. Zoveel lawaai maak te de selectie van Feyenoord gis termorgen in Haiming. Giovanni van Bronckhorst had de trainin gen geschrapt en duwde zijn spe lers voor de verandering een keer rubberbootjes in. Feyenoord met een schaterlach vechtend tegen het klotsende water in Tirol, dat werk. Want in Oostenrijk dient de coach van Feyenoord natuur lijk niet alleen te zorgen voor een 'nieuw Feyenoord' binnen de lij nen, de Rotterdammers dienen ook rigoureus en definitief af scheid te nemen van het chagrijn dat vorig seizoen de overhand had in de Kuip. En wat dan helpt zijn suppor ters die bijna duizend kilometer hebben afgelegd om de ploeg aan het werk te zien. Zoals Nellie uit Brielle. Op het trainingsveld viel 'Voor mezelf, maar zie het ook als signaal naar de andere spelers. In welk opzicht? Dat je ook op het trainingsveld altijd volle bak moet geven' deze week de verbazing van het gezicht van Karim El Ahmadi af te lezen. De international van Ma rokko stond in de starthouding voor een pittige tempoloop toen hij plotseling Nellie gewapend met fotocamera vlak voor hem op zag doemen. Als de vrouw door de organisatie vriendelijk doch dringend verzocht wordt het speelveld als de wiedeweerga te verlaten, zucht ze eens diep. „Ik vermoord toch niemand?" zegt ze, intussen kijkend of de fo to een beetje is gelukt. „Ik ben verdomme bijna met mijn poten in de Kuip geboren?" Okselfris Van een afstand ziet Van Bronckhorst het tafereel aan. De manier waarop het elftal vorig sei zoen in de slotfase van de compe titie mentaal en fysiek door de hoeven zakte, was meer dan pijn lijk. Dat nooit meer, is de gedach te van de coach. In de Oostenrijk se Alpen moet hij een elftal kne den dat okselfris is, dat conditio neel in orde is. En daar hoort vol gens de coach af en toe best een schaterlach bij. „We moeten er op 8 augustus tegen FC Utrecht staan, dan moet Feyenoord scherp zijn" trapt de 106-voudig international een open deur in. Maar er is geen speld tussen te krijgen. Raften, met een rubberboot door wild water, de spelers genie ten met volle teugen. „Gio is heel relaxed", zegt aanvoerder Jordy Clasie over zijn trainer. „Dat vind ik wel prettig hoor." Nee, de opvolger van Fred Rut ten regeert absoluut nog niet met ijzeren hand. Clasie is blij dat de trainer niet meer over vorig sei zoen praat. „Op een gegeven mo ment moet je ook weer vooruit kijken toch?", zegt Clasie. „Kijk, ik krijg er nu weer een vraag over en dan ga ik in gedachten toch weer terug naar die laatste vijf wedstrijden. Dan baal ik er met een weer van. Maar dit is een nieuw seizoen, met nieuwe kan sen. En met nieuwe jongens." Met dat laatste valt het alle maal nog wel mee natuurlijk. Na tuurlijk heeft Van Bronckhorst WÊÈSk' - een heel contingent jeugdige ta lenten mee laten reizen naar See- feld, maar die jongens zullen de basiself (nog) niet halen. Verder is Marko Vejinovic nieuw. En ui teraard Dirk Kuyt, die in de afge lopen dagen zo'n beetje met heel Seefeld op de foto is gegaan. Ook zijn medespelers zoeken hem graag op. „Dirk, Dirk, zullen we straks even FIFA 15 spelen?" roept Bilal Basacikoglu na weer een pittige training. Kuyt grinnikt en vraagt met een knipoog of zijn ploegge noot wel genoeg geld heeft mee genomen naar Tirol. De routinier wil iedereen helpen. Hij praat met zijn ploeggenoten, wijst ze voortdurend op kleine dingetjes. En, niet onbelangrijk, hij loopt bij elke oefening letterlijk voor op. „Zo heb ik het altijd gedaan", zegt hij. „Voor mezelf, maar zie Van Liere liep in de eerste proef met Esprit, een paard met heel veel kwaliteiten in de beweging gekoppeld aan een enorme dosis elegantie, naar een score van 68,82 procent. Ruim vier procent meer dan de op gelijke hoogte eindigende Bianca Gorter uit Krabbendijke (met de merrie Zonnaleona) en Zoe de Booij uit Axel, met schimmelruin Ziezo. In het beslissende onderdeel - het rechtgerichte, ontspannen en in de aanleuning gaande paard - was Gorter de beste. In de tweede proef stuurde Van Liere de zesjarige Johnson- zoon naar een score van 68,24 procent. Arnemuidenaar Peter Klaasse eiste met Dj de tweede plaats op (66,76procent). Dinja van Liere was heel geluk kig met deze sterke herstart. „Ik rijd Esprit voor Henk van Dijk", vertelde ze. „Het is een heel gaaf paard. Ik vind hem heel speciaal. Hij heeft een mooie techniek in het bewegen, een stabiel karakter en is werkwillig. Buiten enkele wedstrijden in de competitie van de Subli Cup voor jonge paarden heeft hij nog geen proeven gelo pen. Je moet hem dan ook goed bij de les houden. We moeten nog meer kilometers maken om elkaar beter te leren kennen, zo dat hij zich helemaal op mij fo cust." Met een score van 67,74 procent schreef Van Liere ook nog de slotrubriek op haar naam. VLISSINGEN PORTO Jean Paul de Bruijn is het wereldbekertoernooi in Porto goed begonnen. De Hulstenaar versloeg in het hoofdtoernooi de Spanjaard Carlos Crespo met 40-38. In een groot deel van de partij speelde De Bruijn boven 2.000 gemiddeld, maar de taaie Spanjaard gaf zich niet zo maar gewonnen. Bij een gelijke stand van 38-38 tikte De Bruijn het ver volgens koeltjes uit met twee caramboles. Vandaag treft hij in de acht ste finales Spaans kampioen Daniël Sanchez. Die rekende op indruk wekkende wijze af met de Turk Adnan Yüksel: 40-15 in slechts twaalf beurten. De Belgen Caudron, Merckx en Forthomme werden gisteren uitgeschakeld in Portugal, archieffoto Izaak Verkeste BEVEREN KITZBUHEL Minnaard 19e Ook tijdens de zware bergetappe richting de Kitzbüheler Horn wist Marco Minnaard (foto) zich in de top 25 te handhaven. De wielrenner uit Wemel- dinge finishte tijdens de zesde etappe in de Ronde van Oostenrijk na 165 kilometer op 4.01 minuten van rit winnaar Victor de la Parte. Johnny Hooger- land kwam pas 15.44 minuten na de Spaan se winnaar binnen en werd 74e. In het alge meen klassement zak te Minnaard één plek je, naar de 22e plaats. Zijn achterstand op De la Parte, die door zijn zege in de berg etappe de nieuwe lei der is, bedraagt 7.35 minuten. Hoogerland is de nummer 102 van het algemeen klas sement, met 55.31 mi nuten achterstand. Vandaag staat de ze vende etappe naar Innsbruck op het pro gramma. De Ronde van Oostenrijk wordt morgen afgesloten met een etappe van Innsbruck naar Bre- genz. Kneden aan het door Mikos Gouka Dirk Kuyt -f -1 V v. jr' <t±- - - door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Dinja van Liere kwam voor het eerst weer op Zeeuwse bodem in actie, sinds de verkoop van haar top- paard Duval's Caprie Sonne. In Nieuwland maakte ze een succes volle rentree. Met een fraaie rit lie pen Van Liere en haar ruin Esprit in de eerste Z2-proef van de jubi leumeditie Van Zeeland Outdoor Dressage naar een afgetekende overwinning. Ook in de tweede proef was de combinatie uit Kapel- Ie de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72