Loof slikt nederlaag met Oranje onder 19 Van Vossen geeft clinic voor de BAS Stichting Reijnhout moet zege in Ronde van Heinkenszand aan De Vree laten 147 Fans eisen dat spelers het iedere week laten zien SPORT 11 het ook als signaal naar de andere spelers. In welk opzicht? Dat je ook op het trainingsveld altijd vol le bak moet geven." Winnaarsfoto Dat komt nog niet bij iedereen aan. Een veld verder kijkt Lex Im mers boos en dat is terecht. De Hagenaar heeft net een partijtje tennisvoetbal verloren en dat zit hem dwars. Maar zijn ploegge noot van het partijtje Elvis Manu is er minder ziek van. De kersver se international van Ghana is on danks de nederlaag bij de win nende ploeg gaan staan en schreeuwt tegen de aanwezige fo tografen dat de traditionele win naarsfoto kan worden gemaakt. Immers schudt mistroostig zijn hoofd. „Door zijn fouten verlie zen we en nou staat hij daar ge woon tussen de winnende spe lers", moppert hij terwijl het pu bliek meeluistert. Het zijn kleine dingetjes, de tails misschien. Maar als Feye noord nu eens echt het gat wil dichten met Ajax en PSV zal van af dag één alles moeten kloppen. Dat ligt vooralsnog niet aan Kuyt overigens. De Katwijker sjouwt verplaatsbare doelen van het veld, zet handtekeningen en springt als eerste in de boot bij het raften. In het Alpenhotel in hartje Seefeld, waar het door het ontbreken van airconditioning soms aanvoelt als een sauna, praat hij honderduit met ploegge noten. Klagen over het warme 'Kijk, ik krijg er nu weer een vraag over en dan ga ik in gedachten toch weer terug naar die laatste vijf wedstrijden. Dan baal ik er meteen weer van' spelershotel? Daar is helemaal nie mand bij gebaat. En als Jordy Cla sie tijdens een rondootje van dichtbij een bal vol in zijn ge zicht krijgt, schreeuwt de Katwij ker dat er moet worden doorge voetbald. „Die dingen kunnen we in de wedstrijd ook tegenko men", gilt Kuyt. Van Bronckhorst knikt tevre den. Maar het gapende gat dich ten met Ajax en PSV, daar is na tuurlijk veel meer voor nodig dan alleen Kuyt en Vejinovic. Dat we ten de meegereisde fans ook. Als fysieke trainer Arno Philips zijn ploeg weer conditioneel afknijpt, stapt een supporter naar de rand van het veld. „Laat het verdomme elke week weer zien. Wij zijn Feyenoord." In het eerste duel met Rusland, dat Oranje onder 19 met 1-0 won, was Loof dinsdag nog invaller. Vrijdagavond kreeg hij wel een ba sisplaats van bondscoach Aron Winter, die zag hoe zijn ploeg het in de openingsfase moeilijk had. Oranje onder 19 ontsnapte een paar keer aan een achterstand, me de door een redding op de doellijn van Ajacied Lartey Sanniez. De Duitsers kregen daarna nog meer mogelijkheden maar scoorden niet. Dat deed Oranje onder 19 ook niet, hoewel Heerenveen- spits Pelle van Amersfoort er met het hoofd wel dichtbij was. Het duel golfde na rust wat meer op en neer maar leek on danks enkele kansen doelpuntloos te eindigen. Tot invaller Michel Vlap in de slotfase bij zijn eerste balcontact een grote kans kreeg. De middenvelder van Heerenveen zag zijn schot geblokt worden, waarna Duitsland in de tegen stoot wel de score opende. De te genstander van Loof glipte bij een ééntweetje achter hem langs en mocht doorgaan, omdat buiten spel werd opgeheven door aan voerder Damon Mirani (Ajax). Twente-doelman Joel Drommel redde nog op de eerste inzet, maar was kansloos op de rebound van Rizzo: 1-0. Voor de Duitsers was het de eerste overwinning van dit EK, na de eerdere 3-0-nederlaag tegen Spanje. Die ploeg verloor vrijdag zelf weer van Rusland (1-3), waar door alle vier de landen in poule B nu drie punten hebben. De be slissing valt maandag, als Oranje onder 19 het in Veria opneemt te gen Spanje. In het andere duel tref fen Duitsland en Rusland elkaar. De nummers één en twee van de poule stromen door naar de halve finales. In poule A hebben Frank rijk (zes punten) en gastland Grie kenland (vier) de beste papieren om de laatste vier te bereiken. Zijn ouders Annita en Rob richtten op 9 mei 2011 de BAS Stichting op. Die zamelt geld in om onderzoeken naar deze ziekte financieel te ondersteunen. Van Vossen, trainer van Fortuna Sit- tard, geeft op 2 september tussen 13.00 en 17.00 uur training aan kin deren tussen vier en twaalf jaar oud. Sinds gisteren kan ingeschre ven worden voor de clinic. Deelna me kost 10 euro. Dat bedrag wordt doorgestort naar de BAS Stichting. Vooral bij de amateurs werd er voor behoorlijk vuurwerk gezorgd door onder anderen de Belg Günther Sterck, Stefan Laurijssen en Peter de Winter. Toch moest een massaspurt uiteindelijk de be slissing brengen. Rik de Vree uit Rijen (eerder winnaar in Colijns- plaat) was de snelste, voor Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk) en Hulstenaar Eric Vereecken. Bij de amateurs 40+ reed Ruud Haver- mans (Nieuw-Vossemeer) solo naar de eerste plaats, voor Rinie van Zundert (Sint-Willebrord) en Peter van Wijgerden (Woudri- chem). In de D-categorie ging de zege naar de Belg Dieter Vercauter uit Assenede, voor Dick Hoogstraate (Yerseke) en Reinier van der Does (Colijnsplaat). Dimitri Nijs uit Axel won de S/P-klasse, voor Edwin Talen (Heinkenszand) en Marvin Runhaar (Kapelle). ZATERDAG 11 JULI 2015 nieuwe Feyenoord Jordy Clasie KATERINI. Augustine Loof slikte gis teravond met Oranje onder 19 een zure nederlaag op het EK in Grie kenland. Het duel met Duitsland eindigde in een 1-O-nederlaag, door een doelpunt van Gianluca Rizzo één minuut voor het verstrij ken van de officiële speeltijd. De uit Koewacht afkomstige Loof speelde de hele wedstrijd, als rechtsback. ZIERIKZEE. Peter van Vossen ver zorgt op woensdag 2 september een voetbalclinic bij voetbalvereni ging MZC'11 in zijn geboorteplaats Zierikzee. De opbrengst komt ten goede aan de BAS Stichting, die geld inzamelt voor onderzoek naar juveniele dermatomyositis (JDM). Aan deze chronische ontstekings ziekte overleed de pas negen jaar oude Bas van den Ouden uit Zierik zee op 5 juli 2010. Meer informatie over de clinic van Peter van Vossen is te vinden op www.facebook.com/ pages/Peter- van-Vossen-voetbal-clinic/ 1012449408 789066?fref=photo door Wim de Vos HEINKENSZAND. Kees Reijnhout leek gisteravond voor een grote verrassing te gaan zorgen in de Ronde van Heinkenszand. Bij het in gaan van de laatste ronde ging de coureur uit Wolphaartsdijk aan de haal en bouwde een kleine voor sprong op. Die bleek uiteindelijk niet voldoende om alleen vooruit te blijven. Het draaide uit op een sprint en daarin toonde Rik de Vree zich de snelste. In Heinkenszand verschenen gisteren maar liefst 147 wielrenners aan de start. De winnende ploeg geniet tijdens het raften in de Oostenrijkse Alpen. Geheel links Dirk Kuyt, met achter hem Jordy Clasie en Jean-Paul Boëtius. Rechts voor Sven van Beek, in zijn rug Tonny Vilhena en Bilal Basacikoglu. foto Jan Kok/Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63