Djokovic: grootst mogelijke uitdaging Roger Federer gaat op voor achtste Wimbledon-titel Graskoning Roger Federer laat tegen Andy Murray zien nog niet klaar te zijn op Wimbledon. SPORT 9 Tighadouini vijf jaar naar Malaga Albanië krijgt zege 'droneduel' Nog meer dan voldoende werk aan de winkel voor Ajax-coach De Boer Brand slaat weer toe in Giro Rosa LONDEN. Overal op centercourt hoor je rond vieren de kurken van de champagne ploppen. Bij het 'ready?, play!' van de scheidsrech ter luiden de Britten het weekend in met een toost op hun held An dy Murray: kling, op naar de fina le! Ah, daar is zijn geniale lob al weer. Wat lijkt Roger Federer oud en traag zeg, zo vanaf de tribune. Een winner met de backhand, meteen een breakpoint in de aller eerste game. Onze Andy gaat de koning van het gras hier definitief Andy Murray speelde een bijzonder goede pot tennis, maar kon deze Roger Federer simpelweg niet verslaan van zijn troon stoten. Bye, bye. De eerste fan van de Zwitser die het na een paar games waagt om 'come on, Roger' te roepen, wordt overruled door een heel le ger Andy-sympathisanten. Met een 'I am Murray' heeft de BBC de hele dag de toon gezet. Het center court moet vol achter de Brit gaan staan, ook al treft hij God Zelf. Die is immers drie jaar geleden al afgetreden, met zijn zevende en laatste titel op Wimbledon. Nu is het weer onze beurt. Er is geen leeg stoeltje te beken nen, geen grassprietje ongebruikt op Murray Mountain. Waar ieder een rekent op een lange, zwoele tennisavond, is het twee uur later al gepiept. Alleen met de verkeer de uitslag. Deze Roger Federer was name lijk niet te verslaan, al hadden ze de hele nacht door getennist. Bij het ene breakpoint van Murray in de allereerste game zou het blij ven. Met 7-5, 7-5 en 6-4 liet Fede rer de Schot kansloos. In alle be spiegelingen vooraf had niemand op dit scenario gerekend. Maar Fe derer blijkt gewoon nog niet klaar te zijn op Wimbledon. Wie gisteravond geen kans had gezien om de wedstrijd te volgen, kon bij het zien van de uitslag de indruk krijgen dat Murray onder de druk van het thuispubliek ten onder was gegaan. Dat hij niet tot zijn beste spel kwam. Misschien was die stijve schouder gaan op spelen. Maar dat was het allemaal niet. Murray trof simpelweg zijn meerdere. De sleutel voor de partij lag aan het einde van de tweede set. Al leen al met het verhaal van die tiende game had deze krantenpa gina in zijn geheel gevuld kunnen worden. Federer kwam, op 5-4 voor, op de service van Murray op 0-40. Drie setpoints. Met een ace op zijn tweede opslag gaf de Schot echter het startsein voor een bizarre game, met oogstrelen de rally's en een momentum dat per punt wisselde. Vijf setpoints kreeg Federer in totaal, virtuele matchpoints eigenlijk. Dat voelde iedereen op de tribune. De staan de ovatie kwam Murray toe, toen hij na bijna een kwartier de game had gewonnen. Kalm Federer had een paar enorme kan sen laten liggen. Negen van de tien spelers zou op dat moment, gedesillusioneerd, in de proble men zijn gekomen op eigen ser vice. Niet Roger Federer. Met een snelle lovegame gaf hij aan niet in de war te zijn. Wéér was het Mur ray die onder druk kwam. Het zes de matchpoint was hem te mach tig. Zijn vertwijfelde blik ging naar zijn coaches. Wat moest hij hier nou tegen beginnen? Hij deed toch prima mee in deze par tij? Hoe kon er dan in hemels naam twee keer 7-5 op het bord staan? Het publiek had Federer niet van de wijs kunnen brengen, ook al was het ge-ooh en ge-aah tij dens de rally's soms niet van de lucht. De tot vier keer toe blunde rende scheids- en lijnrechters ook niet, want Federer bleek ineens een kei in hawk-eye. Bijzonder kalm deed Federer zijn racket in de tas en dook de catacomben in. Hij wilde het rou wende Britse publiek niet ver moeien met gespring en gejuich. Maar veel belangrijker: met win nen van Murray is zijn missie nog niet geslaagd. Morgen wacht No- vak Djokovic. Dan moet het gebeu ren. Richard Gasquet wist het van tevoren: als hij kans had willen maken tegen Novak Djokovic, dan móest hij de eerste set winnen. De Frans man had daar ook zeker kansen toe. Hij bleef tot 6-6 keurig bij, maar speelde een slappe tie break met diverse slordi ge fouten. Djokovic was wakker. In zowel de tweede als der de set was één break ver volgens voldoende voor de Servische nummer één van de wereld: 7-6, 6-4,6-4. Vooral op zijn eigen service haalde hij een erg goed niveau. Djokovic krijgt morgen de kans zijn titel te pro longeren. „De finale van Wimbledon is wereld wijd de best bekeken tenniswedstrijd van het jaar", zei Djokovic. „Als je kijkt welke legendes die wedstrijd hebben ge speeld, dan is het een eer om er weer te staan." Dat Djokovic zich in de tweede set even kort liet behandelen aan zijn lin kerschouder, baart hem geen zorgen. „Geen pro bleem voor de finale." Daarin speelt hij voor de veertigste keer tegen Ro ger Federer. „Hij is de grootste tennisser ooit. Door hem ben ik beter gaan spelen. En het is zijn baan, hij houdt hier van. Voor mij is dit de grootst mogelijk uitda ging op dit moment." Adnane Tighadouini verhuist van NAC Breda naar het Spaanse Mala ga, waar de 22-jarige aanvaller een contract voor vijf seizoenen teken de. NAC-directeur Justin Goetzee is blij dat er duidelijkheid is. NAC kan nu verder met het samenstellen van de selectie voor komend seizoen. Prioriteit heeft het aantrekken van een rechtsback. Goetzee wilde geen mededeling doen over de vergoe dingssom die NAC heeft ontvan gen. In de Spaanse media werd ge meld dat Malaga één miljoen euro zou hebben betaald. Daarvan gaat negentig procent naar de Bredase club. Vitesse, de vorige werkgever van Tighadouini, ontvangt de overi ge tien procent. Albanië krijgt alsnog de reglemen taire 3-0 zege toegekend van het EK-kwalificatieduel met Servië. De internationale sportrechtbank CAS vindt dat het niet aan de Albanezen, maar aan de Serviërs is te wijten dat de wedstrijd in oktober vorig jaar werd gestaakt. Bij een stand van 0-0 landde een drone met een provoce rende Albanese vlag op het veld. Daarna bestormden Servische fans het veld. Zij vielen de spelers van Al banië aan, die bovendien werden be kogeld vanaf de tribunes. De UEFA kende de zege toe aan de Serviërs, omdat de Albanezen niet verder durfden te spelen. Servië kreeg wel drie punten in de mindering. Die straf is door het CAS aangehouden. Een kleine drie weken voor de be langrijke kwalificatiewedstrijden voor de Champions League was gis teren te zien dat het Ajax van trai ner Frank de Boer nog flink wat werk heeft te verrichten. In het oos ten van het land speelde de club twee wedstrijden tegen twee ver schillende tegenstander. Ajax won de meest interessante, die in Epe te gen Panathinaikos (2-0, goals van Arkadiusz Milik en Anwar El Gha- zi) een mogelijke opponent in die kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Eerder op de dag verliep het in Hardenberg tegen het Deense FC Nordsjaelland heel wat minder soepel. De Denen - al weken verder in de voorbereiding dan Ajax - waren veel effectiever en benutten alle kansen die ze kregen. Ze wonnen met 3-1. Ruim twee we ken voor de eerste wedstrijd in de derde voorronde van de Champions League speelt De Boer nog niet met één vaste ploeg. Hij wil zoveel mo gelijk spelers met elkaar aan het werk zien. Opvallend was dat Ajax tegen Nordsjaelland met een ervaren de fensie liefst drie treffers incasseer de. De nummer twee van vorig sei zoen startte met doelman Jasper Cil- lessen en de verdedigers Ricardo van Rhijn, Joël Veltman, John Hei- tinga en Nick Viergever. Danny Bak ker tekende tegen de Denen voor de treffer van Ajax. Lucinda Brand heeft na de derde ook de zevende etappe gewonnen in de Giro Rosa. De wielrenster van Rabo-Liv rondde in de koninginnen- rit naar het Italiaanse Loano een in drukwekkende solo af. Achter haar werd de Amerikaanse klassements leidster Megan Guarnier tweede op 2 minuten en 41 seconden. Brand maakte met haar overwinning een slechte zesde etappe goed. Donder dag verloor de 26- jarige renster uit Oud-Beijerland negen minuten op onder meer Guarnier van Boels-Dol- mans en daardoor kon ze een top- klassering in het algemeen klasse ment vergeten. Guarnier blijft klas sementleider; Anna van der Breg- gen is derde op zeventien seconden. ZATERDAG 11 JULI 2015 Masterclass in grastennis Waar iedereen rekende op een lange, zwoele tennisavond, had Roger Federer de klus tegen Andy Murray in twee uur geklaard: 7-5, 7-5 en 6-4. foto Alastair Grant/AP door Rik Spekenbrink VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61