ids weer miljoenen voor PSV ïrd raakten bij Manchester United SPORT 7 ctie Aan r United het definitieve vertrek van Robin van Persie ging méér vooraf dan een middelmatig seizoen op Old Trafford. LONDEN Zijn honger en nederigheid wor den niet beloond. Integendeel. Op 2 mei staat Van Persie eindelijk weer eens in de basis tegen West Bromwich Albion, maar een week later volgt een doffe dreun. Voor het uitduel met Crystal Palace wordt de spits buiten de selectie gelaten. Van Persie is woedend, voelt zich vernederd door Van Gaal, juist in het licht van de we ken hiervoor, waarin de voetballer er alles aan deed om beslissend te kunnen zijn in de slotweken van het seizoen. De trainer zelf bekijkt het zake lijk en ziet het bovenal als een veelzeggend signaal over de status van de spits. In de slotwedstrijd te gen Huil City zit de fitte Van Per sie opnieuw niet bij de selectie. De coach geeft er eens te meer mee aan dat de toekomst van de Nederlander elders ligt. Van Per sie houdt zich in de media op de vlakte. Hij erkent dat zijn toe komst bij United 'ingewikkeld' is, maar manoeuvreert soepel om zijn problemen met Van Gaal heen. CARRINCTON Van Persie meldt zich maandag 6 juli met frisse moed voor de eer ste training van het seizoen. De spits is niet gek - hij weet ook wel hoe het er voorstaat, maar Van Per sie besluit zijn vete met Van Gaal opzij te zetten, in de hoop weer 'op nul' te kunnen beginnen. Als de spits goed presteert, met de oefenstage in de VS van komen de week in het verschiet, zou het zomaar kunnen dat het tij lang zaam keert. United heeft immers nog geen opvolger gehaald, terwijl Falcao naar Chelsea is vertrokken. In zijn hart zou Van Persie het liefst nog minimaal een jaar bij United blijven, ook omdat zijn vrouw en kinderen zich thuis voe len in Engeland. Het blijkt ijdele hoop. Als Van Gaal op dinsdag in een grote par- tijvorm wil trainen, met elf tegen elf, volgt vooraf een korte medede ling. Van de selectie mogen er een aantal niet meedoen van de mana ger, onder wie de Braziliaanse wis selspeler Rafael da Silva én Van Persie. Zij moeten voor zichzelf trainen. De Nederlander hoort het ver bijsterd aan en weet genoeg. De breuk met Van Gaal is, een jaar na het WK, definitief en onherstel baar. trainer steeds meer afstand van hem neemt. Hij staat daarin be paald niet alleen, overigens. Latijn se spelers zoals Radamel Falcao, Angel di Maria en David de Gea hebben nog veel meer moeite met de werkwijze van de extravagante Van Gaal. De meeste Engelse spe lers staan er dubbel in, maar accep teren het gezag van de manager stilzwijgend. Van Persie besluit zich zo opgewekt en dienstbaar mogelijk op te stellen. MANCHESTER Robin van Persie loopt een enkelblessure op, kort voor de beslissende fase van het sei zoen. De spits staat zo'n zes we ken buitenspel. Contact met Van Gaal is er in die periode niet of nauwelijks. De relatie tussen voetballer en coach begint steeds meer te lij ken op die tussen Van Gaal en Mark van Bommel, in het seizoen 2010-2011 bij Bayern München. Ook die Nederlander werkte lan ge tijd succesvol en close met Van Gaal, eveneens als aanvoerder, tot dat de twee eind 2010 volkomen gebrouilleerd raakten. Ook in Van Bommel zag Van Gaal het destijds als voetballer steeds minder zit ten, waarna het ook op menselijk vlak helemaal misging. Bij Van Persie lijkt dat nu dezelfde kant op te gaan. LONDEN Van Persie is dolblij dat hij op tijd fit is voor de kraker tegen Chelsea, na weken in het krachthonk en op het trainingsveld. Bij winst heeft United zowaar nog een kans op de landstitel, maar Van Gaal houdt de Nederlander negentig minuten op de bank, ondanks een 1-0 ach terstand. Een week later tegen Everton valt Van Persie twee mi nuten voor tijd in. Voor een beloftenwedstrijd te gen Leicester City vraagt Van Per sie daarom of hij mag meedoen met de reserves van United. In En geland is dat zeer ongebruikelijk, juist voor gearriveerde spelers, maar de Nederlander wil dolgraag spelritme opdoen. Van Persie reist ook mee naar Londen voor een wedstrijd van het tweede elftal tegen Fulham en scoort twee keer. „Ik wilde daar óók mee laten zien dat ik me ner gens te goed voor voel", aldus Van Persie onlangs bij Oranje. „Dat ik wil knokken, altijd bereid ben te investeren." daarin te weinig geld heb ben gestort, terwijl de spits zich zelf juist ergerde aan de onduide lijke afspraken rondom deze zoge noemde 'Team Holland'-pot. (Van Persie stort zijn deel wel, wanneer zijn commerciële WK-inkomsten zijn binnengekomen. In de mees te gevallen is dat na het toernooi.) Duidelijk is dat Van Gaal en Van Persie in Brazilië uitgebreid spraken over de sluimerende kwestie. Bronnen binnen Oranje stellen dat Van Gaal flink geïrri teerd was over de zaak, juist ook omdat het zijn aanvoerder betrof. In Brazilië spreken de spelers er veel over, maar de rijen blijven re delijk gesloten. Pas maanden later wordt de zaak opgelost. SOUTHAMPTON In Southampton is Van Persie ouderwets beslissend. De Neder lander scoort twee keer en helpt Van Gaal onverdiend langs zijn ri vaal Ronald Koeman (1-2). De relatie tussen coach en spe ler is ondertussen al een tijdje be koeld. Van Persie voelt dat zijn MANCHESTER Van Persie krijgt steeds meer kri tiek. De spits presteert moeizaam en scoort te weinig. Ondertussen zijn er steeds meer details naar buiten gekomen over een geldk westie die tijdens het WK speelde binnen Oranje, rond de collectie ve commerciële spelerspot van het Nederlands elftal. Van Persie zou Persie niet meer zijn ideale spits is. De coach eist méér loopvermogen en beweeglijkheid van een centrale aanvaller. De vraag is dat of Van Persie dat, als 31-jarige, nog wel kan opbrengen. teren niet vooruitlopen op de za ken. „Het moet eerst allemaal maar eens rond zien te komen", zei hij onder de brandende zoon bij het Meer van Genève. Met een afgeslankte ploeg moet Na het vertrek van Ceorginio Wijnaldum hoopt PSV de Belg Maxime Lestienne en Gaston Pereiro uit Uruguay te stikken hij vandaag aantreden tegen FC Basel. Een Champions League- ploeg waar PSV het liefst al met de sterkste opstelling tegen had ge speeld. PSV heeft al maanden een lijntje lopen naar Ibrahim Afellay en wil ook Davy Pröpper aan de selectie toevoegen. Brands liet gis teren in het midden of hij Pröpper ook daadwerkelijk als optie één gaat benaderen. Brands en Cocu hopen de ko mende dagen de Belg Maxime Les tienne en Gaston Pereiro uit Uru guay vast te leggen. Maar met na me de komst van de multifunctio nele Pereiro is volgens Brands heel onzeker. In Uruguay heeft Pe reiro - nota bene op de website van zijn club Nacional - verklaard naar PSV te willen. Maar wat is die verklaring waard op het mo ment dat zijn manager anders be slist, probeert Brands steeds duide lijk te maken. Brands is vaak voor zichtig als het om transfers gaat, in deze zaak is hij continu opval lend terughoudend geweest. ZATERDAG 11 JULI 2015 uk op alle fronten MEI 2015 JULI 2015 Bij de totstandkoming van deze recon structie sprak de verslaggever met meerdere bronnen, dicht bij Manches ter United en Oranje. De namen van deze bronnen zijn bij de redactie be kend. EIND FEBRUARI 2015 18 APRIL 2015 8 DECEMBER 2014 NOVEMBER 2014 Georginio Wijnaldum vertrekt naar Newcastle United, foto Joep Leenen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59