t Eindelijk krijgt Peta Cavendish de Tour-bloemen weer van Mark SPORT 3 Froome: 'Geel dragen is een droom van alle renners, maar niet onder deze omstandigheden1 Dumoulin staat zes weken aan de kant Tom Dumoulin staat naar verwachting zes weken aan de kant met de schouderblessure die hij maandag opliep in de derde etappe van de Ronde van Frank rijk. Dumoulin wacht geen operatie aan de breuk in zijn gekwetste schouder. De Limbur ger was op weg naar de Muur van Hoei betrok ken bij een zware val partij. Hij bekleedde de derde plaats in het alge meen klassement toen hij geblesseerd moest opgeven. Dumoulin mist volgende maand de Eneco Tour. Sagan grijpt wéér naast zege Peter Sagan eindigde gisteren voor de vijfde keer in deze Tour bij de eerste drie, maar weder om greep de Slowaak naast de zege. „Ik blijf maar tweede of derde worden, op zich niet slecht", zei Sagan. „Ie dereen wil van voren zitten en ik zat goed op het wiel van Greipel, maar Cavendish was erg snel vandaag." Bij het inchecken in een prachtig abdijhotel in Saint-Riquier zette Peta Cavendish woensdag een fraai geel boeketje Tour de France- bloemen op de balie. De Vlaamse uitbater was zo door het dolle dat de treurige ironie achter het ge schonken boeket volledig langs hem heen ging. Die bloemen in zijn lobby waren namelijk niet af komstig van wie hij dacht dat ze waren. De prachtige Peta had de bloemen gekregen van Tony Mar tin, klassementsleider en ploegge noot van haar echtgenoot. Manlief Mark schonk haar al bijna twee jaar geen Tour-bloe men meer. Sterker nog, manlief Mark was er die dag even verder op in Amiens voor de tweede keer in vier dagen tijd niet eens aan te pas gekomen in de sprint, die we derom werd gewonnen door André Greipel. De wielerwereld begon haar sprintende liefje al voorzichtig af te schrijven. Haar Mark werd oud, zo klonk het. Het sprintende vaatje buskruit hoorde het zelf ook allemaal aan en besloot gisteren met zijn be nen te antwoorden. Op een licht stijgende fmishstraat in Fougères bewees hij het ongelijk van velen door in een directe sprint Greipel naar plaats twee te wijzen en Peter Sagan (derde), John Degen- kolb (vierde), Alexander Kristoff (vijfde) en Arnaud Demare (zes de) allemaal op hun nummer te zetten. Met al zijn rivalen op de af spraak maakte hij meteen weer een einde aan de oplaaiende dis cussie over zijn houdbaarheidsda tum. „Zo kan Mark zeker nog een paar jaar mee", jubelde de Bel gische ex-topsprinter Tom Steels, trainer en ploegleider bij de ploeg van Cavendish, Etixx - Quick- Step. „Fysiek zeker. Al is sprinten natuurlijk ook een mentaal spelle tje. Altijd maar die druk voelen van moéten winnen." Sterrenensemble Gisteren bewees hij daar op z'n 30e in ieder geval nog tegen be stand te zijn. De druk was enorm geworden, na twee mislukte sprints. Ploegbaas Patrick Lefevere begon in de media al met het ei sen van resultaten. Het was dat zijn sterrenensemble met de ritze ge en het geel van Tony Martin en het dagsucces van Zdenek Stybar prima presteerde, anders was de druk op Cav immens geworden. Met een gave sprint liet Mark Cavendish gisteren zien dat zijn houdbaarheidsdatum nog niet is verstreken „De jongens hadden mij ook ge woon kunnen laten zitten nadat ik de vorige twee sprints had ver knald", besefte Cavendish na zijn succesnummertje in Fougères. „Maar gelukkig zijn ze in me blij ven geloven en hebben ze me van daag geholpen aan nieuw succes." Zijn 26e Tour-etappe wilde Cav graag opdragen aan zijn onfortuin lijke ploegmaat Martin, maar hij had minstens zoveel reden om zichzelf in het zonnetje te zetten. Nooit stond hij zo lang droog in de Tour. De laatste keer dat hij won was op 12 juli 2013. Caven dish: „Ik beschouw ze alle 26 als even belangrijk, maar inderdaad, dit was wel de langste run zonder zeges. Om dan weer te mogen winnen in de Tour, is wel spe ciaal. Zeker omdat mijn vrouw en dochter er vandaag nog net bij wa ren." De hoogzwangere Peta reed gis teravond samen met dochter Deli lah Grace in haar gitzwarte jeep weer door de Kanaaltunnel terug naar huis. Op de achterbank lagen prachtige bloemen. Ze had er To ny Martin niet eens voor nodig. FOUGÈRES. Uit respect voor de in het geel uitgevallen Tony Martin paste Chris Froome er gisteren voor om rit zeven in de gele trui te rijden, maar vandaag vertrekt hij dan toch écht in de leiderstrui voor de rit naar de Muur van Bre tagne. „Het is een groot voorrecht om deze trui te dragen. Een droom van alle wielrenners. Maar niet onder deze omstandighe den", vertelde de kopman van Sky gisteren na de podiumcere monie waarbij hij het geel offici eel overnam van Martin. „Ik wens Tony alle goeds en een spoedig herstel, maar helaas is dit ook wielrennen. De Tour wacht op niemand." Zo gaat Froome vandaag in het geel mogelijk een eerste gevecht- je aan met zijn klassementsriva len, al is hij daar zelf nog niet hele maal van overtuigd. „Ik ken de Muur van Bretagne niet zo goed. Die is zeker niet zo selectief als de Muur van Hoei, maar er zouden zomaar wat tijdsverschillen op kunnen ontstaan. Wij gaan daar in ieder geval wel vanuit." Froome zou na de Muur van Bre tagne en de ploegentijdrit van morgen zomaar als leider aan de ritten in de Pyreneeën kunnen be ginnen. Na zeven ritten staat hij liefs 36 tellen los van Alberto Con- tador, 1.38 minuut voor op Vincen- zo Nibali en zelfs 1.56 voor op Nai- ro Quintana. Gek genoeg is Tejay Van Garderen nu zijn grootste concurrent op dertien seconden. Zeker omdat BMC dé topfavoriet is voor de ploegentijdrit in Bretagne. „TJ rijdt geweldig goed", beseft ook Froome. „Maar ik verwacht Quin tana, Contador en Nibali ook in de bergen. Pas daar wordt de Tour écht gewonnen of verloren." ZATERDAG 11 JULI 2015 Samen met Peter Sagan is Robert Gesink de enige renner die in de eerste zeven ritten telkens bij de eerste dertig ein digde. Vandaag wacht de Muur van Bretagne. Gesink: „Het is simpel: zo hard mogelijk naar boven en hopen dat de ande ren dat niet zo goed kunnen." foto Bas Czerwinski/ANP door Arjan Schouten Voor het eerst sinds 12 juli 2013 kon Mark Cavendish gisteren weer eens juichen in de Tour. Het was zijn 26e ritzege in totaal, foto Yorick Jansen/Belga door Arjan Schouten Leider Chris Froome trok gisteren pas na de rit het geel aan. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55