Windmolens Recreatiesector nu Sloeweg afsluiten onhandig 16 ZEELAND Sommige Schotten zijn fel tegen het plaatsen van een stel wind turbinemolens in Ranoch Moor. Ze beschouwen dat ge bied als een van de mooiste streken van het land; een van de nog weinige echt wilde streken van Europa. Ze ho pen ook dat de toeristenindustrie en de natuurbeschermers, onder andere vogelbeschermers, tegen die windmo lens zijn en actie ondernemen. De voorstanders zeggen dat windmolens nu zo zachtjesaan deel uitmaken van elk landschap in de wereld. De molens zullen geplaatst worden door een Ne derlandse onderneming. Ook in Nederland heb je voor- en te genstanders van windenergie. De een vindt de molens mooi, de ander vindt ze lelijk of misplaatst. Windmolens in zee plaatsen beschouwen de tegenstan ders niet als een oplossing. Ook daar blijven het storende elementen: een ge vaar voor de vogels en de scheepvaart. De molens een andere vorm geven, zoals op de tekening, is waarschijnlijk ook geen oplossing. De een zal zulke molens wel lollig vinden, misschien een extra attractie voor de toeristen, an deren zullen naar hun voorhoofd wij zen en zeggen: „Ben je soms een beetje hier?" AFSLUITING EN OMLEIDING SLOEWEG Midden-Nederland heeft vakan tie. Zuid moet nog een week wach ten. Midden-Nederland is een be langrijke markt voor het toerisme in Zeeland. Campings, ook in Zeeuws-Vlaanderen, hebben een goede bezetting, mede door boe kingen uit het midden van het land. Daarnaast trekken met dit weer veel dagjesmensen naar de kust. 'Vrijdagen en zaterdagen zijn aanrijdagen en dus belangrijk voor de recreatiebedrijven' „Juist nu Midden-Nederland op vakantie gaat, zijn de campings in Zeeuws-Vlaanderen verdomd slecht bereikbaar, omdat de Sloe weg is afgesloten. Maar ja, beter nu dan midden in de vakantie", bromt regiomanager Arthur van Disseldorp van de Recron, de koe pel van de recreatiebedrijven. Directeur Patrick Polie van de VW Zeeland sluit zich bij Van Disseldorp aan. Hij verwacht dit weekeinde veel drukte op het Zeeuwse wegennet. „Om juist op vrijdagavond om 20.00 uur al de weg af te sluiten tot maandagmor gen, vind ik niet zo handig ge pland. De vrijdagen en zaterdagen zijn aanrijdagen en dus belangrijk voor de recreatiebedrijven." Dat toeristen naar Zeeuws- Vlaanderen moeten omrijden via Middelburg, de Sloeweg-Noord en de Bernhardweg-West naar de Westerscheldetunnel is jammer, zegt Polie. „De reis zal daardoor 15 tot 20 minuten langer duren. He laas, het is niet anders. Het is ook niet meteen een drama, en ik voor ziet niet direct een verkeersin- farct, maar ik hoop dat wegbeheer- ders wel wat meer rekening gaan houden met verkeerspieken in het recreatieseizoen." Marleen Vermeulen, voorzitter van de Recron Zeeuws-Vlaande ren, is het er hartgrondig mee eens. „Hoe beter je bereikbaar bent, des te beter. Dat de Sloeweg nu een weekend dicht is, is niet leuk, maar liever nu dan volgend weekeinde, want dan komen er nog meer vakantiegasten. Eigen lijk kun je zo'n belangrijke verbin dingsweg beter in het najaar een weekend afsluiten, maar dat zal wel niet in de planning passen." Dat klopt, want de verdubbe ling van de Sloeweg heeft door een miljoenenoverschrijding en een aantal andere blunders al eni ge vertraging opgelopen. Eric van Damme van Strandcamping Groe- de snapt dan ook dat de wegwerk zaamheden een keer doorgang moeten vinden. „Zo'n afsluiting is vervelend, het kost je een kwar tiertje extra rijden, maar daar blijft geen toerist voor weg, hoor." Van Damme heeft zijn gasten per sms en mail voorbereid op de afsluiting van de Sloeweg. Hij is wel blij dat Rijkswaterstaat na ver zoeken uit de recreatiesector en de gemeente Sluis de bebording aan de zuidkant van de Wester scheldetunnel heeft aangepast. „Voorheen stond er bij de afslag een bord richting Oostburg, maar Oostburg zegt de gemiddeld toe rist weinig. Nu staat er 'Noordzee kust via Oostburg'." Ook Vermeu len steekt een duim op voor de nieuwe bewegwijzering. Van Damme wijst er dat de toe risten de tijd die ze op de Bevelan- den verliezen, in Zeeuws-Vlaande ren weer een beetje goedmaken. De vernieuwde N61, grotendeels met vier rijstroken, stroomt stuk ken beter door dan voorheen. Middelburg Nieuwdori In verband met de werkzaamheden aan de Sloeweg zal deze dit weekeinde ten zuiden van de A58 afgesloten zijn. eerenhoek Borssele afsluiting omleiding Westerscheldetunnel door Frank Balkenende 'S-HEERENHOEK. Een horde vakan tiegasten komt dit weekeinde en reed ook al gisteravond naar Zee land. Juist in dat weekeinde is de Sloeweg - de verbindingsweg tus sen A58 en Westerschelde - afge sloten. Niet handig, zeggen recrea tieondernemers in Zeeuws-Vlaan- deren. Patrick Polie, directeur VVV Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48