Spelen QlJiT Wind den Hoek Renesse op stelten ZOMER 11 Nina Rechter en Patrick Lintssen uit Neeritter passeerden afgelopen woensdag de Zeeuwse grens voor een weekje vakantie. Speciaal voor Patricks half Canade se dochtertje Scarlet (6) zochten ze een camping uit met veel activi teiten voor kinderen. Ze kwamen uit op Camping de Wijde Bliek in Renesse waar ze een week verblij ven in hun toercaravan. Nina rekt zich uit. „Het was een lange rit, vanuit Limburg. Ik ben blij dat we er zijn." Ze zet haar zonnebril af. „Die heb ik de komende dagen niet nodig, ben ik bang. Dat vind ik wel jammer. Als je naar Zeeland gaat, hoop je toch dat het lekker weer is." Ze wijst op het kleine meisje dat nog op de achterbank zit. „Maar, het belang rijkste is dat Scarlet het naar haar zin heeft. Patricks dochter woont een groot deel van het jaar in Ca nada. Deze vakantie draait om haar. Scarlet kan zich op de cam ping helemaal uitleven. En als zij tevreden is, zijn wij het ook." „Het is leuk om even in een heel andere omgeving te zijn. We gaan ervan genieten." En het weer in Zeeland zal ze ook meevallen... 'Het maakt ons niet zo uit waar we in Zeeland kamperen, als het maar dicht bij het strand is' zal wel iets te maken hebben met de carnavalsmentaliteit", lacht hij. Zelf raakt de dj daar ook wel van in de vakantiestemming. „Vroeger kwam het niet in me op, maar nu denk ik er toch steeds vaker over na dat het hele maal niet verkeerd zou zijn om zelf eens op vakantie te gaan in de zomer. Ik zou dan wel kiezen voor een rustige bestemming, niet naar plaatsen zoals Lloret de Mar of Salou. Misschien ver wacht je het niet van een dj, maar ik ben een heel rustig per soon, houd niet van zuipvakan- 'Vier keer vond er een huwelijksaanzoek plaats via mijn microfoon' ties." Wat hij deze zomer verder doet, als hij niet aan de slag is voor de post of de discotheek? „Meestal zit ik achter mijn com puter, ik heb pasgeleden een mi- nikeyboard gekocht en een syn thesizer. Daar experimenteer ik nu mee." Hij kijkt om zich heen. De kas ten in zijn werkkamer puilen uit van de vinyl platen. „Dit is mijn grote hobby, daar besteed ik zo veel tijd aan als mogelijk is." Over stoppen in Renesse denkt hij dan ook nog niet na. „Voorlo pig ben ik daar nog niet klaar." Veel tijd brachten Julian van Oort en Thomas Pa ris uit Utrecht niet door in Zeeland. Welgeteld een dag. Maar, met één ding zul len zij de provincie vermoedelijk de rest van hun leven associëren: keiharde wind. Thomas: „We hou den van fietsen. Het landschap gaat niet zo snel voorbij dat je niks ziet. Je voeJt je vrij." De vrienden fietsten van hun woonplaats Utrecht, via de Noord- zeeroute naar Renesse, waar stu diegenoot en vriendin Lisa op groeide. Door een forse wind kracht zes kwamen zij nauwelijks vooruit. Ze arriveerden in de avond bij de ouders van hun vrien din, waar ze barbecueden. „Verder hebben we niet veel gedaan, we waren kapot en sliepen vroeg", al dus Julian. „Vorige zomer reisden we sa men door Europa. Dit jaar gaan we bij ieders ouders op bezoek, per fiets. Het is leuk om te zien waar je vrienden zijn opgegroeid", vertelt Julian. Ze gaan dan ook nog de omgeving van Renesse ver kennen. 's Avonds moeten ze weer terug. „We fietsen straks naar Goes of Middelburg en pak ken daar de trein." 'Ik houd erg van kitesurfen. Prachtig, die vliegers. Ik kom zeker terug om te surfen' Oostkapelle Biervliet Breskens ZATERDAG 11 JULI 2015 0iN Patrick Lintssen, Scarlet Lintssen en Nina Rechter (vlnr). Nina Rechter uit Neeritter 't van vakantie Joan van den Hoek brengt 's zo mers veel tijd door met zijn muziek- apparatuur. foto Marieke Mandemaker Joan van den Hoek, dj in Renesse Julian van Oort (I) en Thomas Paris. Julian van Oort uit Utrecht Meer agendanieuws op onze website bij Beachclub Perry's. Tickets via de websi te www.deepgroove.nl. Locatie: Brouwers- dam 1, van 21.00 tot 1.00 uur. Middelburg Snuffelmarkt op de Grote Markt, 9.00 tot 17.00 uur. Middelburg Groente- en fruitmarkt. Locatie: Markt, 8.30 tot 16.00 uur. Veere Vismarkt. Locatie: Kaai, van 10.00 tot 16.00 uur. Veere Sjezenrijden. Een sjees is een tweewielige vaak antieke wagen die achter een paard is gespannen. In de sjees zitten man en vrouw in Zeeuwse klederdracht. Locatie: Oranjeplein, van 11.00 tot 17.00 uur. Biggekerke Open Dag van beelhouwvereniging Beeld in Balans met expositie. Locatie: Schuit- vlotstraat 1 a, van 10.00 tot 17.00 uur. Biggekerke Evenementendag Biggekerke met o.a. rommelmarkt, rad van avontuur, verkoop bij opbod en tentoonstelling in de kerk van schilderijen en beeldhouwwerk. Ook live-muziek en dansdemonstratie. Loca tie: Kerkplein, van 09.00 tot 18.00 uur. Westkapelle Ringrijden, van 7.30 tot 18.00 uur. Markt bij het Marktplein en de Kloosterstraat, van 11.00 tot 17.00 uur. Een kleedjes- markt voor kinderen, van 13.00 tot 17.00 uur. Kinderen mogen zelf probe ren de ring te steken of ronddraaien in de carrousel en tussen 14.30 en 15.30 uur pony rijden, vertrek bij de kerk. Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof, met kunstwerken. Locatie: Wielemakers- baan 4, van 10.00 tot 17.00 uur. Zoutelande Beachvolleybaltoernooi op het wester- strand bij strandpaviljoen De Branding. Van 10.00 tot 18.00 uur. Openstelling Korenmolen d'Arke. Loca tie: Noordweg 2, 10.00 tot 18.00 uur. Beachvolleybal in Zoutelande. archieffoto Lex de Meester Sluis Streekmarkt en fokveetentoonstelling. Groote Markt 1, 10.00 tot 18.00 uur. Terneuzen Werelkampioenschap Feedervissen aan kanaal tussen Gent en Terneuzen. Loca tie: Klein Kanaalweg, 8.30 tot 15.30 uur. Open Tuin Singelhof. Meer info: www.sin- gelhof.com. Entree: 2,50 euro. Locatie: Singel 22-24, van 10.00 tot 17.00 uur. Rondvaart naar zeehonden. Locatie: Keerdam 1, van 10.00 tot 11.00 uur. Schoondijke Open tuin bij 'Juust Wa'k Wou'. Loca tie: Tragel Oost 21, van 10.00 tot 17.00 uur. Cadzand Kunstmarkt en hobby- boekenmarkt rond de kerk, optredens van muzikan ten uit de streek. Streekproducten- markt bij de molen, en rondleidingen in P&T chocoladefabriek. Het Fotogra- fica museum (Mariastraat 1a) is tegen een vrijwillige bijdrage bezoeken. Lo catie: Rond Dorpskerk en bij de mo len, van 10.30 tot 16.30 uur. Sluis Theaterfietstocht van 26 km, voor ie dereen vanaf 10 jaar. Tickets 12,50 eu ro (volwassenen) en 7,50 euro (kinde ren tot 12 jaar). Vertrek 13.00 uur. In schrijven via sluis@vvvzeeland.nl, tel. 0117-461700. Locatie: VW Sluis, Groote Markt 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43