Een eenvoudige, doch voedzame maaltijd Vijf tips 1 Overdag is hij postbode, 's avonds zet dj Joan van 10 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk op Spanje. En in Zeeland kun je ook een heel mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Wat eten we vandaag? RENESSE. Zalm, gebakken aardap peltjes, salade en yoghurt toe. Van daag staat er Hollandse pot op het menu bij Sonja en Arend Otten uit Apeldoorn. „Afgelopen och tend deden we boodschappen. We kijken eigenlijk nooit verder dan twee dagen vooruit als we hier zijn", vertelt Sonja die van haar maaltijd geniet in hun chalet in Renesse. „Thuis wacht het werk, de verplichtingen. Hier hoe ven we niets. Heerlijk vind ik dat." Het is voor hen de laatste week dat ze in hun vakantieoptrekje ver blijven. Tijdens de zomervakantie verhuren ze hem aan andere toe risten. We kochten dit chalet zo'n drie jaar geleden", vertelt Arend. „Daarvoor hadden we een toerca- ravan. Toen bereidde ik het eten vaak op de skottelbraai of de bar becue. Tegenwoordig staat Sonja meestal in de keuken." Het is wel fijn, die luxe, vindt zij. Lachend: „Vooral de afwasmachine." Of Sonja anders kookt dan thuis? „Ja, een van onze zoons woont nog thuis en die lust geen paprika, courgette en ui. Hij houdt ook niet zo van rijst. Deze ingre diënten gebruik ik nu dus extra vaak." Ondanks dat het echtpaar hier vooral komt om te genieten, zorgt Sonja er wel voor dat er elke dag een goede, gezonde maaltijd op tafel staat. Sonja: „Je zal ons niet snel een patatje met zien eten tijdens het diner. Dat is meer een tussendoortje voor af en toe." Ze gaan ook regelmatig uit eten als ze in de provincie zijn. Sonja: „Dan kiezen we bewust voor Zeeuwse producten. Arend geniet van zeekraal. Ik houd heel erg van gebakken mosselen. Bij de vis kraam in Apeldoorn kun je ze al leen maar met een deeglaagje er omheen kopen. Hier heb je de ech te." 'Je zal ons niet snel een patatje met zien eten tijdens het diner. Dat is meer een tussendoortje voor af en toe' Al meer dan tien jaar kiest Joan van den Hoek (31) er voor om zijn zo mer thuis in Zie- rikzee door te brengen. Overdag dan. 's Nachts bezorgt hij het uitgaanspubliek in Renesse een onvergetelijke avond als dj in Club Four, een van de discotheken die het dorp Altijd druk en gezel lig: de terrassen op het Havenplein in Zierikzee. Fietsen over het pad op de Oosterschelde- dijk. Het uitzicht over zee is prachtig. Het Noordzeestrand, bij de Brouwersdam. Heel Zierikzee loopt er rond. Beachclub Perry's. Strandtent die alles heeft wat een strand tent moet hebben. Voor het uitgaanspu bliek: Club Four, met fijne dance- en hou semuziek. rijk is. Hij houdt zo van zijn hob by, dat hij zijn vakantie ervoor in levert. „Ik vind het geweldig als bezoekers aan het einde van de avond met een grote glimlach de deur uitlopen. Ieder jaar zie ik de zelfde gezichten. Het geeft een kick als ik ontdek dat mensen hier terugkomen om op mijn mu ziek te dansen. Een vakantie, ver weg in het buitenland, kan daar niet tegenop." Hij weet nog goed wanneer hij ontdekte dat hij elektronische muziek, en dan vooral gabberhou- se, wel erg interessant vond. „In de jaren negentig kwam dat stijl tje in de mode, met felgekleurde Australian trainingspakken en pompende beats. Zelf was ik nog te jong om uit te gaan, maar de oudere jongens waarmee ik rond hing, gingen al wel. Ik vond het geweldig toen ik het uitgaansle ven in Renesse later zelf ontdek te. De dj's draaiden fijne muziek, de sfeer was gemoedelijk. 'Hier wil ik ook wel werken', dacht ik toen al. Daarom reisde ik vaak naar Rotterdam. Daar had je veel platenwinkels. Ik bouwde een flinke verzameling op. Jammer dat tegenwoordig alles uit een USB-stickje komt." Op zijn veertiende begon Joan als licht jockey - de persoon die de lichtshow verzorgt - in de toenmalige discotheek 't Roefke. In 2005 nam hij daar de rol van dj op zich. En ook toen 't Roefke ver anderde in Club Four, bleef hij er de huis-dj. Al doet hij het langza merhand iets rustiger aan. „Een paar jaar geleden stond ik in de zomervakantie zes weken achter elkaar, zeven dagen per week ach ter de draaitafels. Nu zijn dat er vier en dat is genoeg. Overdag werk ik als postbezorger. Dat houd ik niet vol als ik ook nog ze ven dagen 's nachts werk." Hij houdt van het publiek dat Club Four bezoekt. „Ik heb al veel meegemaakt. Vier keer vond er een huwelijksaanzoek plaats via mijn microfoon. En op een avond dat een bekende dj niet kwam opdagen, lukte het mij om in zijn plaats de sterren van de hemel te draaien. Dat zijn mooie herinneringen." In de zomerva kanties komen er altijd veel Bra banders naar Renesse. „Die ma ken er echt een feestje van. Dat Agenda Goes Sonja Otten, uit Apeldoorn Sonja en Arend Otten genieten van een Hollands maaltje in hun chalet. foto Dirk-Jan Gjeltema Club Four wint door Sharon van Oost Weekmarkt. Locatie: Grote Markt, gehe le dag. Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen. Kerkgidsen leiden rond in de Middel eeuwse kerk. Locatie: Geertesplein 24, van 10.00 tot 16.00 uur. Heinkenszand Braderie. Locatie: Dorpsstraat, hele dag. Heinkenszand Boerenmarkt bij molen De Vijf Gebroe ders. te Heinkenszand plaats hebben van 10.00 tot 16.30 uur. Locatie: Reiger straat 2, van 10.00 tot 16.30 uur. Wolphaartsdijk Kunst Crearoute langs kunstwerken in Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge. In het dorpshuis de Griffioen is een over zichtstentoonstelling te zien met het the ma "zomer in Zeeland". In de Nicolaus- kerk is een open podium met optre dens. Locatie: Oostkerkestraat 24, van 10.00 tot 17.00 uur. Kats Rozenverzorgingscursus bij de Zeeuwse Rozentuin. Aanmelden via: e-mailadres info@zeeuwserozentuin.nl. Locatie: Kat- se Groeneweg 3, van 10.00 tot 13.00 Wemeldinge Weekmarkt in het centrum, van 8.00 tot 12.00 uur. Baarland Expositie 'Buitenwerk Schatten Nu en Toen'. Locatie: Oude Polderdijk 2, van 12.00 tot 17.00 uur. Meer informatie via www.g-achttien88.nl of tel. 0113-639209. Nisse Muziekfestival met oa. Maaike Ouboter, Katinka Polderman, Cannonball Jo hnsons, Larens Joensen Favia Galeazzi, Fay Lovski en Zorita. Op het jongerenpo- dium is er muziek van jonge Zeeuwse ta lenten. Locatie: Dorpsplein, 14:30 tot 23:00 uur. Oud-Vossemeer Braderie in het centrum, gehele dag. Vandaag is het sjezenrijden in Veere. archieffoto Ruben Oreel (in Ritthem) Oud-Vossemeer Zevendorpentocht: wandelen met ver schillende afstanden langs zeven dorpen op het eiland Tholen, afstanden van 5 tot 50 km. Locatie: Bou Kooymanstraat 48, 6.30 tot 13.00 uur. Tholen Openstelling Grote Kerk. Locatie: Kerk plein 1van 13.30 tot 17.00 uur. Stavenisse Watersnoodhuis, met informatie en do cumentatie over de Watersnoodramp. Locatie: Voorstraat 42, geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Colijnsplaat Solexrace Colijnsplaat Scheuren op de Solex door Colijn. Start 18.30 uur. Informatie www.solex- club-zeeland.org. Kortgene Bezichtiging Molen de Korenbloem Meer info via www.molenkortgene.nl. Lo catie: Molendijk 1van 11.00 tot 16.00 uur. Kamperland Kids clinic waterski. Speciaal voor kinde ren van 7 t/m 12 jaar (die goed kunnen zwemmen). Reserveren via telnr. 0031 (0) 113 370 270. Locatie: Campensweg 3, van 13.00 tot 14.30 uur. Brouwershaven Brouwse Dag. Locatie: De Markt, van 10.00 tot 22.00 uur. Scharendijke Strandfeest 'DeepGroove at the Beach'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42