Ritthemers moeten te slechte huizen uit Sloop woningen naast bouwput is begonnen 4 ZEELAND Kinderen zweten voor Malawi Er is nog steeds overleg met de gemeente Vlissingen over verbouw van de school tot vier of vijf appartementen. Villa Valentijn Middelburg In de regio Ons Genoegen viert 125-jarig bestaan Alzheimercafé met presentatie Wandelcoach helpt rust te creëren Mijn dorp, mijn stad Open dag bij scheepswerf Rondje boule is weer mogelijk door Claudia Sondervan RITTHEM Woonburg gaat de negen huurwoningen aan de Lambrecht- senstraat in Ritthem toch slopen. Renovatie zou komen op 40.000 euro per woning. Dat vindt direc teur Marco van der Wel te gortig. Woonburg neemt de huizen uit de verhuur, staat in een brief die deze week is verspreid. De bewo- ners hebben tot twee jaar om een andere woning te vinden. Eerder overwoog Woonburg om de ne gen huizen uit de jaren vijftig te renoveren en nog tien tot vijftien jaar te verhuren. Bij de drie bewo nersbijeenkomsten die Woonburg afgelopen maanden hield, bleek dat de bewoners zeer hechten aan hun huizen, met diepe tuinen, en aan hun straat. Woonburg praat met alle bewoners afzonderlijk over herhuisvesting in of buiten Ritthem. Na inventarisatie van de gebre ken aan de huizen kwam renova tie op 40.000 euro per huis. Bij schrappen van niet heel noodzake lijke werken bleef er alsnog een lijst klussen over die op 32.500 eu ro per woning komt. Per huis had Woonburg een renovatiebudget beschikbaar van 25.500 euro. Na de zomer besluit Woonburg over herbouw, waarschijnlijk ze ven of acht huurhuizen. Volgens Van der Wel is nog steeds overleg gaande met de ge meente Vlissingen over de moge lijke verbouw van de voormalige school tot vier of vijf appartemen ten. Die zouden een alternatieve of een wisselwoning kunnen zijn. Maar tot nu toe vroeg de gemeen te te veel geld. Van der Wel: „De gemeente kijkt daar positief naar. Ik verwacht eigenlijk steeds al re sultaat van dat overleg. Het duurt wat langer door de Artikel t2- in specties." MIDDELBURG. In de Koningstraat naast de bouwput in Middelburg is de sloop van oude huizen in vol le gang. Een aantal woningen maakt plaats voor vijf moderne stadswoningen. Architectenbureau Fierloos in Goes heeft het plan ontworpen en laat de huizen ook bouwen. Het worden woningen met donker metselwerk en daken in rode kera mische pannen. Ze krijgen ook zonnepanelen. De sloop is eind juni begonnen. Toen werd vooral in de woningen gewerkt. Inmid dels gaan de huizen zelf ook tegen de vlakte. Meer informatie over het bouwplan is te vinden op www.koningstraat.com kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. www.villavalentijnmiddelburg.nl Bermweg 21 Oost-Souburg 10 JAAR lWi"m Halfvrijstaand Luxe open keuken Tuin op het zuiden 3 slaapkamers Doorzon woonkamer Garage Vraagprijs 159.000,- k.k. VLISSINGEN Koninklijke Harmonie Ons Genoe gen geeft zondag een terrascon cert op het Bellamypark in Vlissin gen. Het orkest en de Belgische di rigent Ward de Ketelaere vieren het 125-jarig bestaan van de har monie. Tijdens het jubileumjaar organiseert de Vlissingse muziek vereniging verschillende evene menten. Het concert van zondag biedt een programma met onder meer filmmuziek, popmuziek en klassieke muziek. Het begint om 13.00 uur. MIDDELBURG 'Dementie en wat moet ik rege len', dat is het thema van het Alz heimercafé dat vandaag in 't Gast huis gehouden wordt. Er is een presentatie van Marcel Oonk, no taris van Sauer Oonk Notaris sen. Daarnaast is er gelegenheid hem en de aanwezige professio nals en vrijwilligers vragen te stel len. Ook is er de mogelijkheid om lotgenoten te ontmoeten en erva ringen uit te wisselen. Het Alzhei mercafé is van 14.30 tot 16.30 uur in 't Gasthuis aan het Noordpoort- plein 2 in Middelburg. De zaal is open om 14.00 uur. OOSTKAPELLE Wandelcoach Albert van der Meu- le houdt in de maand juli iedere dinsdag- en donderdagavond een midzomeravondwandeling vanaf de parkeerplaats bij kasteel West- hove aan de Groeneweg in Oostka- pelle. De wandeling begint om 20.30 uur en duurt ongeveer ander half uur. Bij de tocht hoort ook een licht meditatief gedeelte. Mee lopen kost vier euro. Deelnemers melden zich van te vo ren aan via: ikloopmetjemee@gmail.com ARNEMUIDEN De historische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden houdt vandaag van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Er worden verschillende maritie me ambachten gedemonstreerd, zoals smeden, breeuwen, en touw- slaan. Op het werfterrein wordt uitleg gegeven bij de restauratie van een platbodem, in de zaag- loods wordt de oude scheeps- bouwtechniek uitgelegd. Ook kan er bij goed weer op een hoogaars worden gevaren. VLISSINGEN Automobilisten kunnen weer hun vertrouwde rondje boule maken, nu de werkzaamheden aan de nieuwe entree van de boulevard bijna zijn afgerond. De komende weken worden alleen nog bankjes geplaatst, verlichting aangebracht en plantenbakken gevuld. De gele glijbaan van het nieuwe Nolle- plein naar het Badstrand komt over twee weken. Overigens gaat morgen de gebruikelijke zondag sluiting voor gemotoriseerd ver keerd op de boulevards weer in. OOST-SOUBURG. Leerlingen van Brede School het Kroonjuweel in Oost-Souburg overhandigden gis teren een cheque van 2517 euro aan Project Malawi (Scholen voor Scholen) van stichting Edukans, een ontwikkelingsorganisatie die werkt aan meer en beter onder wijs in ontwikkelingslanden. Bij de brede school horen openba re basisschool 't Mozaïek, protes tants-christelijke school Het Kom pas en peuterspeelzaal de Schat kamer. Hun leerlingen liepen op Koningsdag een sponsorloop voor de ontwikkelingsorganisatie. Ze lieten zich sponsoren om zo veel mogelijk rondjes rond het plein te lopen en haalden daar mee ruim vijfduizend euro op. De helft van dit bedrag ging naar stichting Edukans, dat ze vrijdag middag overhandigden aan Piet Koning, contactpersoon Edukans Zeeland. De andere helft is bestemd voor het maken van schaduwplekken op het schoolplein, foto Frits Roest ZATERDAG AAGTEKERKE Dorpskerk, 13.30-16.00 uur - Fo to-expositie Wal- cherse kleder dracht ARNEMUIDEN Zuidwal 63, 10.00-17.00 uur - Open dag Histori sche Scheepswerf C.A. Meerman BIGGEKERKE Kerkplein, 09.00 uur - Evenementen dag met grote rom melmarkt MIDDELBURG MediaMarkt, 13.00 uur - Optreden en signeersessie Roy Donders; Hofplein- kerk, 13.00-16.00 uur - Optreden An- kie Kal jouw (pan fluit) en Lenie Stok man (piano); 't Gasthuis, Noord- poortplein 2, 14.30-16.30 uur - Al zheimer Café; Cine ma Middelburg, Achter de Houttui nen 30,19.00 uur - Film La Familie Bal ier; 21.30 uur - Film 'Frank' OOSTKAPELLE Noordweg, 10.00-18.00 uur - Korenmolen D'Ar- ke open voor pu bliek SEROOSKERKE Oostkapelseweg 67, 10.00-16.00 uur - Zomerfair; Johan- neskerk, 13.00- 17.00 uur - Exposi tie Tosca Steutel VEERE Oude stadshuis, 19.00 uur - Stads- beiaardier David van der Vlies opent zomerconcerten VLISSINGEN Van Hogendorp- weg 58A, 09.00 - 13.00 uur - Rom melmarkt in Majo raat, met tevens boekenmarkt 8c tweedehandskle- ding; Gebran- dystraat 180, 10.00-13.00 uur - Boeken- en kleding- beurs van Ruiter- sportvereniging De Scheldestad; Olym- piaweg 5,12.00- 17.00 uur - Open dag brandweer; Sint Jacobskerk, 15.30 uur - Optre den Zeeuws jeugd orkest; Oude Markt 2,19.30 uur - Optre den Urker Mannen koor WESTKAPELLE Markt, 07.30-18.00 uur - Ringrijden; 11.00-17.00 uur - Markt met vanaf 13.00 uur - Kleed- jesmarkt ZOUTELANDE Strandpaviljoen De Branding, overdag - Jaarlijkse Beach- volleybaltoernooi ZONDAG KOUDEKERKE Intratuin, Vlissing- sestraat, 13.00 uur - Oranjeflappen- tocht van Ri- de4Kids MIDDELBURG Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 15.00 uur - Film La Familie Balier; Lan ge Noordstraat, Doopsgezinde Kerk, 15.30 uur - Concert baroken- semble ZeveN- Draads VLISSINGEN Verschillende loca ties, overdag - Ci- ty2Beach; Cine Ci ty, 16-21 uur - Ar gentijns Tangocafé VROUWENPOLDER Fort den Haak, sub tropische tuin, 10.00-11.00 uur - FlowYoga olv Anne- marike Ruitenbeek ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Be zichtiging Bunkers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36