om liefde voor de gasten Technisch onderwijs krijgt oppepper Teambuilding moet Feyenoord sterker maken Slimme gasmeter van Sjaco van Damme toch niet zo slim Daling is het spectaculairst in Goes, Hulst en Terneuzen Aantal inbraken in provincie opnieuw gedaald in eerste halfjaar. Verschillen tussen gemeenten zijn echter groot. AFHAALBON MIDDELBURG. Het aantal straatro ven in Zeeland is in de eerste zes maanden van dit jaar spectaculair gedaald. Vorig jaar noteerde de po litie in het eerste halfjaar 22 geval len. Dit jaar zijn het er tien. De politie investeert de laatste jaren veel in de aanpak van wo ninginbraken, overvallen en straat roven. Dat werpt zijn vruchten af, al lijkt het aantal overvallen zich te stabiliseren. In Zeeland waren dat er in de eerste zes maanden van 2015 zeven, net zoveel als in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal inbraken in de pro vincie daalde vorig jaar fors. Dit jaar lijkt die trend zich voort te zetten, al is de afname minder groot. In de eerste helft van dit jaar werden 524 inbraken geregis treerd, tegen 586 vorig jaar, een da ling van ruim tien procent. Toch zijn de verschillen binnen Zeeland groot. In drie van de der tien gemeenten was het aantal in braken in de eerste helft van dit jaar juist hoger dan in de drie voor gaande jaren: Middelburg, Rei- merswaal en Vlissingen. Vooral Middelburg valt uit de toon met 118 inbraken - het hoogste van alle Zeeuwse gemeenten. Dat zijn er 33 meer dan in de eerste helft van 2014. Zeven gemeenten behaalden de laagste score van de afgelopen vier jaar: Goes, Hulst, Noord-Beve land, Sluis, Terneuzen, Veere en Tholen. Vooral de daling in Goes (van 61 naar 32), Hulst (van 52 naar 23) en Terneuzen (van 78 Tegen de trend in bereikte het aantal inbraken in Middelburg, Reimerswaal en Vlissingen in het eerste halfjaar een piek naar 54; in 2013 nog 100) is opmer kelijk. De gemeente met de min ste inbraken is opnieuw Kapelle. Daar waren elf panden het doel wit, twee meer dan in dezelfde pe riode vorig jaar. De Zeeuwse poli tie richt zich vooral op veelple gers, plaatsen waar meer wordt in gebroken en 'jeugdgroepen'. Met de komst van 'experts wijkagen ten' wordt verwacht inbraken, overvallen en straatroven nog ef fectiever te kunnen aanpakken. Al water sprenkelend gaat Pra Sudhinanavides met een takkenbundeltje door het restaurant. Zoals gebruikelijk in de Thaise cultuur wordt een nieuwe woning ingezegend door boeddhistische monniken, dus moest dit gisteren ook gebeuren voor het nieuwe Thaise restaurant Oriental Cuisine aan de Lange Nieuwstraat in Hulst. „Met dit zegenen vragen we om een excellente service en liefde voor de gasten." Sudhinanavides legt uit wat hij met het zegenen wil. „In onze cultuur gaat het om meer dan voedsel, we zien gasten als familie en we willen ze gelukkig maken. Gelukkig door te delen. TERNEUZEN. De toekomst van het technisch onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen ziet er opeens veel rooskleuriger uit. In Terneuzen komt toch een Centrum voor Top- Techniek, waarin bedrijfsleven, overheden, middelbare scholen en mbo-school Scalda de krachten bundelen. Het initiatief moet de redding betekenen voor tal van technische opleidingen. Het aantal middelba re scholieren daalt. Het onder wijsaanbod dreigt daardoor te ver schralen, omdat er straks op de af zonderlijke middelbare scholen in Hulst, Terneuzen en Oostburg onvoldoende leerlingen zijn voor alle vakken. Samenwer king is de oplossing. Het Centrum voor TopTech- niek komt op het terrein van mbo-school Scalda aan de Vliet- straat in Terneuzen. Het moet 1 augustus 2017 draaien. MAGISCHE LEES- LUISTERBOEKJES SPORT 10 11 PAGINA 2 3 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 11 juli 2015 Zeeland Minder straatroven en inbraken door Rolf Bosboom Zeeland 13: De wijkagent van nu, op straat én op Twitter foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf Knip de bon uit en O.a. bij: Albert Heijn, AKO, lever hem in. Attent, Blz., Bruna, Cigo, Geldig t/m Jumbo, Libris, Plantage, 18 juli 2015 Plus, Primera, The Read Shop, Sparen Vivant. ALLE VERKOOPADRESSEN OP PZC.NL/DISNEY PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33