31% TO0S Primeur: eindelijk snel surfen in buitengebied Record met Vlinderman Brandweervrijwilligers stappen naar minister Licht 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik vertrouw de slimme gasmeter niet Uw Mening ONEENS paul kusters Drie SP'ers tegen college 'Zeefront op erfgoedlijst' Brug Sloeweg naar de sloop 1 zaterdag Maikel Harte Er worden veel minder boetes uitgeschreven voor het fietsen zonder licht. Van de week was in het nieuws dat in drie jaar tijd het aantal bekeurin gen met 40 procent is gedaald. Ik ben anders laatst nog gepakt. Ten onrechte, althans dat vond ik. Ik vond dat ik nog makkelijk zonder licht kon fietsen en ik protesteer de dan ook toen ik op de bon ge slingerd werd. Dat had ik niet moeten doen, het werd toch net even vervelend. Niet heel erg 'Doe nu niet zo moeilijk meneer, want u fietst ook nog eens op de stoep' hoor, ik had geen nekklem en zo, maar ik had bijna twee boetes ge had. De agent zei dat mijn verlich ting aan moest, omdat de straat verlichting al uit was. Daarop ant woordde ik dat er volgens mij geen regel is, dat als de straatver lichting uit is, ook meteen de fiets verlichting aan moet: „Doe nu niet zo moeilijk meneer, want u fietst ook nog eens op de stoep, dat zijn eigenlijk twee overtredin gen." Hij had gelijk, waar was ik mee bezig? Tegen mijn kinderen zeg ik voortdurend dat ze hun licht aan moeten doen, en zelf let ik er niet op, ik schaamde me. Er is ook geen reden om het niet te doen. Vroeger ging ik door de dynamo tegen het wiel zwaarder fietsen, nu is het met een batterijtje en is er geen verschil. Zelfs in de proloog van de Tour de France fietsten ze ermee, Team Trek had het als gadget, het is ver lichting die je al vanaf twee kilo meter kan zien. Het was een mooi onderwerp geweest voor De Avondetappe van Mart Smeets, maar dat programma is niet meer. Nooit gedacht dat ik Mart Smeets nog eens zou mis sen, maar De Avondetappe mis ik. Het was altijd lekker om bij dat programma op de bank te ploffen. Ik kreeg er altijd al een beetje een vakantiegevoel van, door dat mooie Franse decor, de invallen de schemering dan eindigend met het lied van Dalida: Buenos Noches mi Amor.Kaarsjes aan en de lichtjes uit. Laat het alsje blieft terugkomen. Graancirkels maken is voedselverspilling Zeeland 2 3 250 reacties toosenhenk.nl D Alle 37 aanwezige Statenle den stemden gisteren in met de installatie van de nieuwe gedeputeerden Jo-Annes de Bat (CDA) en Harry van der Maas (SGP). Carla Schönknecht (WD) en Ben de Reu (PvdA) kre gen ieder 34 stemmen. De drie aanwezige SP-Statenle- den bleken tegen hun ver kiezing te zijn. Zij vinden dat Schönkecht en De Reu beschadigd zijn na de Sloe- wegkwestie en beter niet te rug hadden kunnen komen. De Statenfractie van D66 wil dat het zeefront in Vlis- singen - het keizersbolwerk en de kazematten - op de werelderfgoedlij st van de Unesco komt. Fractievoorzit ter Ton Veraart vroeg het nieuwe college van Gedepu teerde Staten gisteren zich daarvoor sterk te maken. Als het met de Van Nellefabriek in Rotterdam lukt, moet het hier ook kunnen. „Het is hoog tijd dat er ook een Zeeuwse parel op de wereld erfgoedlijst komt." De fiets-loopbrug over de Sloeweg bij 's-Heerenhoek krijgt geen nieuwe functie. De brug wordt dit weekend in vijf stukken gezaagd en af gevoerd naar de sloop. De brug is in 2003 geplaatst om een veilige oversteek over de weg te maken. De brug was toen al een tweedehandsje en kwam destijds van Schip hol. De Sloeweg is dit week end afgesloten voor verkeer. Mensen Op initiatief van de provincie wordt al een poos gezocht naar oplossingen voor problemen met traag internet in het buitenge bied. Onderzoekers concludeer den eind vorig jaar dat een proef met nieuwe technieken de mees te kans van slagen heeft in de omgeving van Cadzand-Bad. Daar bevinden zich veel cam pings vlak bij elkaar. Er is een straalverbinding op gezet tussen de watertoren in Oostburg, die 'gewoon' verbon den is met het glasvezelnetwerk, en masten op het Strandhotel in Cadzand-Bad. Bewoners en be drijven die daar maximaal zes ki lometer vandaan wonen, kun nen op hun terrein een ontvan ger laten plaatsen. De campings Den Molinshoe- ve en Cassandria-Bad, tussen Re- tranchement en Cadzand-Bad, De proef met draadloos internet heeft de meeste kans van slagen in de omgeving van Cadzand-Bad werden gisteren als eerste aange sloten. „Onze capaciteit is meer dan verdubbeld", zegt Jolanda van de Vijver van Den Molins- hoeve. „Dat moest ook wel. We hebben een ADSL-verbinding, maar konden gasten alleen lang zaam internet aanbieden." De provincie steekt 40.000 eu ro in de proef. Als die slaagt, be taalt Greenet, dat de diensten aanbiedt, dat bedrag terug. ZIERIKZEE. De 140 leerlingen van basisschool Binnen de Veste in Zierikzee hebben een onuitwis bare indruk achtergelaten. Niet alleen vestigden ze giste ren een officieel wereldrecord in het Guinness Book of Records met de grootste graancirkel ooit. Tussendoor werd ook nog even 10.250 euro ingezameld met de verkoop van speciale ansichtkaar ten voor de Stichting Harte- droom. Het geld is voor onder zoek naar kinderen met een hart spierziekte. In een boerenschuur naast het graanveld waar de leerlingen met plankjes de stengels zorgvul dig plat hebben gelopen, maakte burgemeester Gerard Rabelink het wereldrecord bekend. Op drie grote schermen werd onder luid gejuich de 200 bij 200 meter grote Vlinderman vanuit de lucht in z'n geheel getoond. Im posant was zeker ook de anima tie van een kloppend hart, naar Noord-Koreaans voorbeeld. LEUSDEN. De Vakvereniging Brandweervrijwilligers (VBV) legt zich niet neer bij het besluit van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) om de brandweerzorg te reorganiseren. Donderdag gaf het Algemeen Bestuur van de VRZ groen licht voor het plan. De reorganisatie heeft tot doel de brandweer in Zeeland toe- komstbestendig te maken. Aan de hand van een risico-analyse is het plan Maatwerk opgezet. De komende jaren zullen drie pos ten worden gesloten, een aantal posten samengevoegd en door de invoering van een aantal brandweerauto's die door vier in plaats van zes kunnen worden bediend wil de VRZ de posten bedrijfszekerder maken. De VBV heeft grote bezwaren tegen invoering van het plan en dan met name op de in het plan genoemde opkomsttijden. De vereniging wil een gesprek met de commissaris van de koning en met het ministerie van Veilig heid en Justitie 'met als doel de ze bestuurlijke dwaling op het gebied van brandweerzorg in de VRZ terug te draaien', aldus de vice-voorzitter van de VBV Ruud van Vliet. redactie@pzc.nl Tip of reactie? MIDDELBURG Zeeland 3: Staten mild over plannen coalitie MIDDELBURG 'S-HEERENHOEK TERNEUZEN Croes interim-directeur van ZorgSaam Care Wim Croes is benoemd tot interim-directeur Care van ZorgSaam Zeeuws-Vlaande- ren. Hij blijft in principe tot januari 2016. Hij zal zich richten op het gezond ma ken van de ouderenzorg en thuiszorg. Ook zal hij de fu sie van ZorgSaam Care met Curamus verder voorberei den. Na de splitsing van ZorgSaam is hij tevens be oogd tijdelijk bestuurder van ZorgSaam Care. door Martijn de Koning CADZAND-BAD Internet in het bui tengebied rond Cadzand-Bad is vanaf nu een stuk sneller. In to taal 21 particulieren, landbou wers en campinghouders doen mee aan een proef met draadloos internet. De eerste deelnemers werden de afgelopen dagen 'aan gesloten'. De grootste graancirkel ter wereld, door kinderen uit Zierikzee. door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2