Kamerlid haalt de meet in Zuid-Europa Zelf bepalen hoeveel je per maand wilt uitgeven lOOO Duizenden toeristen gestrand Salaris gaat met 5,05 procent omhoog Na vier jaar steggelen krijgen 600.000 ambtenaren er eindelijk weer loon bij. n«B hollands nieuwe. NIEUWS 11 iPhone 5c *1 t vj V. Het zit erop. Met scoo ter en al heeft Dijks tra het strand van La Marina bereikt. Een dagje later dan gepland, dat wel, maar gelukkig wist die monteur in Elx zijn Vespa op tijd aan de praat te krijgen. „Ik ben heel blij dat ik er ben", jubelt hij. „Wat een avontuur. Al is het niet zo dat ik het de volgende maand op nieuw zou doen." De week is voorbijgevlogen. Tegelijkertijd voelt het alsof hij een maand is weg geweest. Som mige herinneringen zullen hem altijd bij blijven. Hoe hij lag te ril len in een tent in Noord-Frank rijk. Die fantastische bochten in de Dordogne die gemaakt leken voor zijn brommer. Inmiddels staat de kilometer teller op 2170 kilometer. Hij heeft onderweg vijftien of zes tien keer moeten tanken. Af en toe was het gekkenwerk, zoals Lienden Alicante die tweede dag. „Jeetje, dat ik toen 14 uur op dat ding heb geze ten. Maar ik wilde zo graag op schieten." De aanmoedigingen via Twit ter en andere kanalen hebben hem goed gedaan. Ze kwamen uit heel Nederland. „De leukste kwam misschien nog wel van die meneer die zei: 'U bent de eerste politicus die ik ken die in een tent slaapt'." Straks gaat hij zijn vriendin en dochter ophalen van het vlieg veld. Eindelijk weer met zijn drietjes. Als deze reis hem één ding heeft geleerd is het dat hij zijn handjes dicht mag knijpen met zo'n thuisfront. „Als Kamer lid ben je vaak weg. Je maakt lan ge dagen. Je ziet ook dat veei reia- ties sneuvelen. Ik ben heel blij dat ze me begrijpen en het me gunnen. Je kunt dit werk aileen maar goed doen als je het thuis op orde hebt." ROTTERDAM. In totaal gaat het sala ris van agenten, militairen, gerech telijk personeel en rijksambtena ren dit en volgend jaar met 5,05 procent omhoog. Ook krijgen ze een eenmalige uitkering van 500 euro bruto. Het CAO-akkoord geldt met te rugwerkende kracht van 2015 tot 2017 en werd gisteren pas om vier uur s ochtends gesloten. De alom vattende deal is de uitkomst van langdurig overleg tussen kabinet en vertegenwoordigers van de vak bondscentrales. Aanvankelijk zou het akkoord niet gelden voor het onderwijs, maar dat gebeurt na in terne kritiek alsnog. De FNV is op het laatste mo ment afgehaakt. Het akkoord geldt alleen tussen CNV, Ambtenaren- centrum en CMHF. Dat de FNV niet meedoet, maakt de enorme cao-deal niet minder geldig, maar wél bijvoorbaat omstreden: de FNV stelt dat gepensioneerden de dupe zijn van de deal. 1,8 procent van de loonsverhoging wordt na melijk bekostigd door een greep uit de pensioenkas van ambtena- renfonds ABP. De dekkingsgraad van het pensioenfonds gaat voorlo pig niet omhoog, verder gaat het ABP voortaan de premies op basis van gestegen lonen indexeren in plaats van op gestegen prijzen. Het gisteren gesloten CAO-akkoord voorziet tevens in een eenmalige uitkering van 500 euro bruto. Ook is besloten om de huidige pensioenen niet tegelijkertijd met de lonen van de ambtenaren te verhogen. Normaal gesproken ge beurt dat wel. Dat vindt FNV, die doorgaat met actievoeren, vol strekt onacceptabel. De FNV krijgt bijval van ouderenbond AN- BO, die zeer ongerust is over de deal. Het akkoord zou leiden tot liefst 8 procent minder pensioen voor jonge ambtenaren. „Het is voor een flink deel een sigaar uit eigen doos", zegt directeur Liliane den Haan. Ze wijst er op dat bij prijscompensatie een verhoging van 2,5 procent wordt aangehou den en voor looncompensatie slechts 2 procent. De CNV denkt er echter totaal anders over. „Na 1700 dagen, vier jaar, is de economische crisis voor werknemers in de publieke sector eindelijk voorbij", stelt Patrick Fey, voorzitter van CNV Overheid Publieke Diensten. „Dit is een mooie loonstijging. De rekenkun dige wijziging tast de pensioenen volgens ons nauwelijks aan. Amb tenaren krijgen meer loon, waar ze weer pensioen over afdragen." Minister Plasterk (Binnenland se Zaken) deelt de kritiek even min. „We blijven binnen de regels voor de pensioenen. Mensen bou wen wat minder pensioen op, maar dat is marginaal." Pikant genoeg betekent het CAO-akkoord dat ook de minis terssalarissen omhoog gaan. Die zijn namelijk gekoppeld aan de loonstijging. „Daar was het ons ei genlijk allemaal om te doen", grap te Plasterk. MB/ MIN SMS totaal per maand hollandsnieuwe.nl/pzc ZATERDAG 11 JULI 2015 TUBAN. Een aswolk uit de Indonesische vulkaan Mount Raung verpest de vakantie van tienduizenden toeristen. Het luchtruim boven Java en Bali is gesloten, waardoor ook honderden Nederlanders zijn gestrand op hun reis van of naar Indonesië. De eilanden zijn onbereikbaar nu de vulkaan Mount Raung zoveel as uit braakt dat vliegen gevaarlijk is. Vliegtuigmotoren kunnen beschadigd ra ken door asdeeltjes. Het vliegveld van Denpasar op Bali blijft zeker tot van daag dicht. Zo'n 20.000 mensen konden gisteren niet weg uit Denpasar, onder hen zijn 328 passagiers van KLM Ook vier andere vliegvelden in de omgeving zijn gesloten. Elders in de wereld blijven toestellen aan de grond omdat ze op de plaats van bestemming niet kunnen landen, foto EPA Zondagochtend in alle vroegte vertrok WD-Kamerlid Remco Dijkstra op zijn Vespa naar La Ma rina in Spanje. Deze krant deed de afgelopen dagen verslag van zijn ruim 2000 kilometer lange so- lorit. Vandaag: de finish. door Laurens Kok Ambtenaren van nullijn af door David Bremmer en Peter Winterman 25,- Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5c (t.w.v. €389,-) al voor €11,- per maand (gedurende 24 maanden). Voor het Sim Only abonnement betaal je €14,-. Dus je hebt 24 maanden lang de iPhone 5c én een tegoed van lOOO MB, belminuten of sms'jes voor maar €25,- per maand. Of je nu meer wilt internetten dan bellen en sms'en, of andersom, beslis je helemaal zelf. En als je een keer voor het einde van de maand je tegoed opmaakt, bepaal jij of je wil opwaarderen. Zo weet je altijd precies wat je betaalt én dat je waar voor je geld krijgt. Bestel snel op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11