l Stip Reizen kleedt de prijzen uit... I \J O stipreizen.nl Rusland torpedeert VN-tribunaal MH17 6 NIEUWS Lustkapper slaat opnieuw toe IVvee witoorpenseelaapjes te vondeling gelegd (stip GRIEKSE SCHULDENCRISIS Athene en Brussel proberen krampachtig zowel Griekenland als de euro te redden. Extra korting Casta Én alleen vandaag: 12 juli De beruchte lustkapper Harry S. heeft opnieuw toegeslagen in het noorden van het land. De man is al jaren actief en heeft de 'unieke drang' haren van nietsvermoeden de jonge vrouwen te knippen, al dus de rechtbank eerder. Het meest recente slachtoffer werd op straat benaderd. Het meisje nodigde hem thuis uit om te knippen. „Het is ze ker dom en naïef van mij geweest om hem te laten komen. Uiteinde lijk bleef ik achter met een ver knipt kapsel." De vrouw weet too procent zeker dat het om Harry S. gaat. Ze herkende hem van de pu blicaties van de laatste jaren. Twee witoorpenseelaapjes zijn gis teren in een doos gedumpt bij het Huisdierenmeldpunt in Utrecht. De aapjes worden de komende maanden opgelapt door Stichting AAP. De diertjes, die vooral in Bra zilië leven, zijn vrijwel zeker via de illegale handel in Nederland te recht gekomen. Bea Keijzer van het Huisdieren meldpunt treft wel vaker gedump te dieren voor haar deur aan, maar 'apies' nog nooit. „Ik blijf nuchter hoor", zegt Keijzer. „Of het nou een kitten is of een aap, het maakt mij geen bal uit. Ze krijgen alle maal evenveel aandacht." De diertjes zijn erg gestrest. „Met een van de aapjes gaat het echt slecht", zegt woordvoerder Chanti Haas van Stichting AAP. „Dat beest je is kleiner dan de andere en heeft een kale staart. Dat is wel een te ken van stress en verwaarlozing. De komende drie maanden blijven ze bij ons in quarantaine om te her stellen. Als ze zijn opgeknapt wor den ze herplaatst, waarschijnlijk in een kleine dierentuin." De witoorpenseelaapjes hebben speciale verzorging nodig. „In hun oorspronkelijke leefgebied in Zuid- Amerika leven ze in bomen en voe den zich met bladeren, boomsap pen en vruchten", vertelt Haas. „Dat is hier niet na te maken. Als het buiten onder de 18 graden is kunnen ze niet naar buiten." Het is voor particulieren sinds 1972 verbo den om apen te houden. Op alle Costa Cruises incl. vliegreis nu Een greep uit ons ruime aanbod van Costa Cruises: Kerstcruise Dubai, [Tjuii Abu Dhabi Oman of bel met 088 - 70 70 600 BRUSSEL. Na de forse clash tus sen Griekenland en andere euro landen dinsdagavond probeer den de hoofdrolspelers gisteren met man en macht de verhitte stemming te kalmeren. Athene kwam gisteren met een nieuwe steunaanvraag en be loofde per komende maandag in grepen in pensioen- en belastin- gingen te presenteren. De concre te voorstellen op dit terrein vol gen vandaag. De Griekse steunaanvraag, zonder bedrag en voor drie jaar, is de eerste Griekse stap naar een finaal akkoord zondag. Woordvoerders in Brussel wei gerden elke verdere uitleg over de uitspraak van Commissievoor zitter Juncker dinsdagavond laat dat Brussel 'tot in detail is voor bereid' op een Grieks vertrek uit de eurozone, en dat er al een hu manitair noodplan klaarligt. „Het getuigt van verantwoorde lijkheid om onder deze omstan digheden op alles te zijn voorbe reid", aldus zijn woordvoerster gisteren. En doelend op de laat ste reddingspoging: „Maar we werken nu aan een ander scena rio." Bezuinigingslab De Griekse premier Tsipras van zijn kant beloofde tijdens een in drukwekkend debat in het Euro pese Parlement snelle hervor mingen, 'maar dan wel sociaal rechtvaardig en gericht op groei'. „Mijn land is gebruikt als een soort bezuinigingslaborato rium", aldus de Griek. „Dat is geen succes geworden. We vra gen nu een akkoord dat ons uit de crisis haalt en zicht biedt op het eind van de tunnel." Commissievoorzitter Juncker en Europees president Tusk hoor den hem met strakke gezichten aan, zij wachten op de concrete hervormingsvoorstellen die er ui terlijk vanavond 24.00 uur moe ten zijn. Herleefde hoop De verzoenende toon en toch weer herleefde hoop op een ak koord stonden haaks op de wan hoop en verslagenheid van dins dagavond laat, toen de Oosten rijkse kanselier Faymann open lijk sprak over een terugkeer naar de drachme en Europa vol gens Rutte beter af was met één eurolid minder dan met een land dat 'de basis onder de mun tunie wegtrekt'. „Alle leiders be seffen dat Griekenland nooit eer der zo gevaarlijk dicht bij de uit gang stond", aldus een ingewij de. Luttele uren eerder had ECB-bestuurder Christian Noyer op de Franse radio gezegd dat de Europese Centrale Bank maan dag de reddingslijn naar de Griekse banken zou sluiten als er geen akkoord lag. Die zouden onmiddellijk omval len. Gisteren besloot de Griekse re gering al, in strijd met eerdere NEW YORK. Rusland noemt het idee van een VN-tribunaal voor de daders van rampvlucht MH17 'onaccepabel'. De Russische on derminister van Buitenlandse Za ken Gennadi Gatilov zei dat gis teren. Doordat Rusland veto recht heeft in de VN-Veiligheids- raad zal de oprichting van een tribunaal nu geen steun krijgen. Vorig week noemde Rusland een tribunaal al voorbarig, maar nu concludeert Gatilov dat het idee 'om meerdere redenen' niet acceptabel is. „In dit geval vin den we een tribunaal politiek on logisch en onnodig." Volgens Rusland is het onderzoek naar de toedracht niet eens afgerond en zijn er geen vergelijkbare voorbeelden waarbij een VN- tri bunaal is opgericht voor een vliegramp. Bij de ramp van Lockerbie was er een Schots tri bunaal in Nederland. Andere opties, zoals een natio nale rechtbank met internationa le steun, zijn ook mogelijk, maar ook dan blijft de vraag of de ver dachten ooit opgespoord en uit geleverd zullen worden. Voor de herdenkingsbijeen komst voor de vliegramp op 17 juli, precies een jaar na de crash, hebben zich 1.600 nabestaanden aangemeld. GRONINGEN DEN HAAG Rosenmöller bij AFM Oud-GroenLinks-lei- der Paul Rosenmöller wordt voorzitter van de raad van toezicht van de Autoriteit Finan ciële Markten (AFM). Minister Dijsselbloem (Financiën) heeft hem en drie andere leden per 15 juli benoemd. De AFM houdt toe zicht op banken en ver zekeraars. Rosenmöller volgt George Möller op die begin dit jaar onder druk van Dijsselbloem moest opstappen. Aan leiding was een discus sie over de nevenfunc- ties van de commissa rissen. In een kritisch rapport over het func tioneren van de raad stond dat sommige le den die niet tijdig had den gemeld. Er werd geadviseerd de regels aan te scherpen: de AFM-commissarissen mogen geen soortgelij ke functies meer heb ben bij beursgenoteer de bedrijven, omdat de AFM op die bedrij ven toeziet. Möller was het daar niet mee eens en vond het rap port 'tendentieus'. Dijsselbloem schrijft aan de Tweede Kamer dat de raad van toe zicht in staat moet zijn de AFM 'scherp te hou den en een kritische blik van buiten naar binnen te werpen'. Behalve Rosenmöller zijn ook onderneem ster Annemarie van Gaal, voormalig direc teur van Achmea Rob Becker en accountant Bart Koolstra be noemd bij de AFM. UTRECHT Een van de achtergelaten aapjes. foto Jeroen Jumelet fSti ptease! i7dgn Grand Voyage van Italië naar de Caribbean £1398 nu v.a. 1258 8 dgn Van Venetië naar Istanbul 829 nu v.a. 746 19 dgn Grand Voyage van Italië naar Dubai $J579 nu v.a. 1421 8 dgn Zonnige Kusten Middellandse Zee nu v.a. 827 13 dgn Van Nederland naar Italië £879 nu v.a. 791 10 dgn Op en top Noorwegen geen res.kosten nu v.a. €799 8 dgn Cruise Dubai, Abu Dhabi Oman .$-859 nu v.a. 773 12 dgn Najaarscruise Italiaanse, Griekse en Turkse cultuur $649" nu v.a. 584 8 dgn Westelijke Middellandse Zee 549 nu v.a. 494 9 dgn Cruise Griekse eilanden Kroatië $J898 nu v.a. 808 21 dgn Grand Voyage van Europa naar Argentinië $1698 nu v.a. €1528 15 dgn IJslandse Legendes geen res.kosten nu v.a. €1299 vertrek alléén 22 december V* 8 dagen incL vliegreis per topairline Emirates, transfers en cruise per 4-sterren Costa Fortuna 1/ altijd gegarandeerd vertrek y' o.a. Muscat, Khasab en Abu Dhabi zie stipreizen.nl/crcd9 'Kortings^v Profiteer ook van de kortingen op onze overige reizen! 23:59 uur reizen «nl P (open: ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) reizen nl J 'Belangrijk: de tijdeijke extra korting varieert van geen reserveringskosten tot 10% op de totale reissom. Sommige reizen zijn uitgesloten van de actie vanwege de reeds gegeven hoge korting. Of er korting van toepassing is en hoeveel deze bedraagt kunt u terugvinden bij de betreffende reis op onze site. Op www.stipreizen.nl/actievoorwaarden vindt u de overige voorwaarden. Wij behouden ons tevens het recht voor om gedurende de actieperiode kortingen aan te passen, dit is afhankelijk van o.a. het aantal beschikbare plaatsen met korting. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. 38& De ultieme door Frans Boogaard illustratie Thijs Unger door Jeroen de Vreede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6