Coppa Othene in speelkooi Rozenfestival Bierkreek Kritiek van voetbalclubs 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Wethouder houdt vast aan 'neutraal' sportpark Oude Vaart en werkt aan plan om gebruik in goede banen te leiden. Natuur verrast in Watertoren Het reserveren van geld en het maken van een gebruiksplan hoeven elkaar volgens wethouder Begijn niet te bijten. In de regio Geluidsinstallatie in raadszaal vernieuwd Rabobank belooft aanpak visdiefjes Bibliotheek volgend jaar in Zwin College Mijn stad, mijn dorp Zwinruiters zoeken leden voor reünie Cadzand Cultureel houdt twee markten 'Spoel kranen door na zomervakantie' Kunstgras ligt gevoelig door Harmen van der Werf TERNEUZEN. De kogel is eindelijk bijna door de kerk. Terneuzen krijgt zo goed als zeker volgend jaar een kunstgrasveld. Toch is niet iedereen even blij. De vrees bestaat dat straks bij slecht weer al le voetbalclubs in Groot Terneu zen - van Biervliet tot en met Zaamslag - van het veld gebruik willen maken. Ook de locatie die de gemeente voor ogen heeft, het 'neutrale' sportpark Oude Vaart, stuit op verzet. Het bestuur van voetbalvereni ging Terneuzense Boys is in de pen geklommen. „Als alle voetbal clubs in Terneuzen aanspraak ma ken op dat veld, kun je er de poli tie wel bij zetten", stelt voorzitter Bram Rijnberg. Hij vindt de Oude Vaart bij sportcentrum De Vliegen de Vaart ook ongelukkig gekozen, omdat er faciliteiten als kleedloka len zouden ontbreken. Het is vol gens hem daarom beter het veld onder te brengen bij zijn eigen club. De PvdA in de gemeenteraad heeft zich de kritiek aangetrokken en komt vanavond in de raadsver gadering met een voorstel om voor lopig nog geen geld voor het veld in de financiële meerjarenplan ning op te nemen. Eerst moet er een gedegen gebruiksplan komen. Jack Begijn, sportwethouder in Terneuzen, voelt daar niets voor. Hij heeft het eindelijk voor elkaar gekregen dat er geld (400.000 eu ro) voor volgend jaar beschikbaar is. Het reserveren van geld en het maken van een gebruiksplan hoe ven elkaar ook helemaal niet te bij ten, aldus Begijn. Hij wil de ko mende maanden benutten om zo'n plan te maken, met de ge bruikseisen en de huurtarieven. Hij noemt ook al enkele criteria, onder meer hoe hoog een club speelt en of die vaak tegenstanders ontmoet die op kunstgras spelen. Sportpark Oude Vaart staat voor Begijn als locatie niet ter dis- cussie. „Het is niet gekoppeld aan één voetbalclub en prima bereik baar." Faciliteiten zijn er ook ge noeg, verwijst hij naar sportcen trum De Vliegende Vaart en korf balclub Luctor. Luctor kan het veld bovendien gebruiken, evenals scho lengemeenschap De Rede en sport school Bodyline. Begijn beseft dat één kunstgrasveld in Terneuzen ka rig is. „Als gemeente nemen we nu het voortouw. Clubs en be drijfsleven kunnen erop voortbor duren, eventueel met onze steun." TERNEUZEN. Het is zaterdag feest in en om de speelkooi in de Ter neuzense nieuwbouwwijk Othe ne. Een groot voetbaltoernooi, Coppa Othene gedoopt, met aller lei nevenactiviteiten vindt er van 11.00 tot 17.00 uur plaats. Wedstrijdjes van vier tegen vier worden er gespeeld. Achttien teams konden zich inschrijven. Dat aantal was snel bereikt. Wie niet kan meedoen, hoeft zich za terdag niet te vervelen. Er staat een apparaat waarmee je kunt na gaan hoe hard je een bal kunt schieten. Iedereen kan meedoen aan een knock out-wedstrijd. En de freestyle-dansers van 2Fast to nen hun 'tricks' en geven freesty le- en panna-demonstraties. De speelkooi moest eerder dit jaar dicht, nadat een rechtszaak deels was gewonnen door omwo nenden die er last van zeggen te hebben. „We willen met dit toer nooi laten zien dat er veel mensen wel blij mee zijn", laat jeugdwet- houder Cees Liefting weten. IJZENDIJKE. Rozenkwekerij De Bier kreek aan de Zevenhofsteden- straat bij IJzendijke houdt ko mend weekeinde de vijftiende edi tie van het Rozenfestival. Er zijn ruim 2000 soorten te zien en te koop. De huisimker vertelt over zijn werk, en er zijn hapjes te koop. Bezoekers zijn automatisch ook jurylid. De Bierkreek zoekt uit welke rozen mee kunnen doen aan 'rozenwedstrijden'. Bezoekers kunnen zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur de rozen beoordelen. Om 17.00 uur wordt de balans op gemaakt. De winnaar wordt door de Bierkreek actief op de markt ge bracht. Een dag later, zondag, is het 'ouder en kinddag'. Jonge be zoekers kunnen speuren naar sala manders en insecten, en met ex cursies mee. Kinderen krijgen voor 7,50 euro ook zaadjes en een handleiding. Het Rozenfestival is beide da gen te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. Toegang is gratis. TERNEUZEN Na een somtijds hilarische discus sie van ruim een half uur besloot de gemeenteraad van Terneuzen dinsdagavond dat de geluidsinstal latie in de raadszaal aan vernieu wing toe is. Raadsleden verstaan elkaar soms niet en ze zijn ook op de publieke tribune en aan de perstafel vaak nauwelijks te ver staan. Ook vallen de microfoons vaak uit. Voor D66'er Charles ten Hengel was de maat vol. Hij kreeg de hele raad mee. Kosten van de installatie: 40.000 euro. TERNEUZEN De Rabobank heeft de gemeente Terneuzen beloofd volgend jaar maatregelen te nemen tegen de overlast van broedende visdiefjes op het dak van het bankgebouw aan de Herengracht. Omwonen den klaagden de afgelopen weken steen en been over de overlast. De bank poogde aanvankelijk wel de vogels te verjagen met geluidsgol ven, later met laserapparatuur. Het werkte niet. Volgend voorjaar wordt, in overleg met de gemeen te, de aanpak opnieuw bekeken. OOSTBURC De bibliotheek in Oostburg ver huist pas in de zomer van volgend jaar naar het Zwin College. Het was de bedoeling dat de bieb zich eind dit jaar zou vestigen in de school. Het komt beter uit om even te wachten, zei wethouder Albert de Bruijn dinsdag tijdens een commissievergadering van de Sluise gemeenteraad. „In de zomer van 2016 wordt een gebouwtje bij het Zwin College ge sloopt. Daardoor wordt de entree van de nieuwe bieb een stuk beter bereikbaar en ook fraaier. Het lijkt alle betrokkenen verstandig daar op te wachten." De bibliotheek is nu tijdelijk ge vestigd in een pand aan de Brou werijstraat. De bieb moest weg uit Den Hoekzak; dat centrum wordt gesloopt. Het kantoor van basisscholenkoe pel Escalda bevindt zich inmid dels ook in het Zwin College. Dat van Scoba volgt nog dit jaar. Vol gens De Bruijn denkt ook de kin deropvang na om het kantoor over te brengen naar het schoolge bouw. Dat heeft veel leegstaande lokalen. De gemeente Sluis stimu leert het gebruik ervan. NIEUWVLIET De voormalige ruitersportvereni ging De Zwinruiters in Nieuw- vliet houdt in mei/juni 2016 een reünie voor alle oud-leden die de vereniging in haar bestaan tussen 1970 en 2006 had. De paardenclub vermoedt dat de reünie een weer zien wordt voor zeker vijfhon derd oud-leden. De exacte datum en plaats van de reünie worden la ter bekendgemaakt. Oud-leden kunnen zich aanmel den via: zwinruiters@hotmail.com CADZAND Stichting Cadzand Cultureel houdt zaterdag markten op twee locaties in Cadzand. De grootste van de twee is rond de dorpskerk aan de Prinsestraat. In de kerktuin wordt een kunst-, boeken- en hobbymarkt gehou den. Een stukje verderop, bij de molen aan de Zuidzandseweg, worden vanuit kraampjes streekproduc ten verkocht. Beide markten zijn te bezoeken tussen 10.30 uur en 16.30 uur. TERNEUZEN Drinkwaterleverancier Evides Wa terbedrijf raadt vakantiegangers aan bij thuiskomst hun kraan een minuut lang door te spoelen. Wan neer kraanwater langere tijd stil staat, loopt de kwaliteit terug. Bovendien vermeerdert de legio- nellabacterie zich in stilstaand wa ter bij temperaturen boven de 25 "C.Die bacterie kan leiden tot longontsteking en de zogenaamde veteranenziekte. Het is ook verstandig de douche even te laten lopen. Daarbij is het, zegt Evides, belangrijk om te zor gen dat er geen waterdruppels in de lucht komen. Daarom advi seert het waterbedrijf de douche kop in een emmer te leggen met een handdoek erover. Het doorge spoelde water kan vervolgens wel gebruikt worden om bijvoorbeeld de tuin te bewateren of de auto te wassen, om verspilling te voorko men. AXEL. Henk de Wee (67) uit Koewacht heeft zich na zijn vervroegde pensionering bij Dow in Terneuzen ontwikkeld tot (natuur)fotograaf. Wat hij in zijn mars heeft, is tot en met 29 augustus te zien in de Wa tertoren in Axel. Van zijn hand hangen er vijfentwintig foto's. „Toen was het vol." De Wee is op fotogebied van vele markten thuis, maar na tuurfotografie is zijn passie. „Alleen met je fototoestel in de vrije na tuur, in alle stilte, iets mooiers is er niet. En je kunt het overal toepas sen, ook in je eigen tuin." De Wee maakt er een sport van dieren en planten zo verrassend mogelijk in beeld te brengen, zoals het opvlie gende lieveheersbeestje op de foto hierboven. „Je hebt er soms heel veel geduld voor nodig." In de Watertoren zijn naast de foto's van De Wee ook foto's van sporenplanten te zien, van een Vlaamse collega-na- tuurfotograaf. De tentoonstelling is woensdag tot en met vrijdag ge opend van 13.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur. Gratis toegang, foto Henk de Wee AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten; BRESKENS. Keer- dam, 10.00 en 11.00 uur: Rondvaart naar zeehondjes (aanmelden via www.defestij n.nl); Dorpsstraat, 14.00 uur: Glasblaasde monstratie; CADZAND-BAD. Moio Beach, Vla mingpolderweg ia- duinovergang 9, 14.00-15.30 uur: Be leef de zee, educa tieve middag met garnalenvissen CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT, 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK. Café 't jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; Catharinakerk, 14.00-17.00 uur: Juli-kunstmaand grote expositie (tot en met 31 juli); HULST. Reynaertcol- lege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten (ex) hartpatiënten; De Serre, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 9.30 uur: Kaart jes maken; 14.00 uur: Zangclub De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, pedi cure; 13.00 uur: Handwerken, koers- bal, pedicure, biljar ten; 19.00 uur: Bridge; 19.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE. Ca fé de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT JANSTEEN. De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; SLUIS. Rondeel, 18.45 uur: Qigong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN. De Veste, 9.30 uur: Wandelgroep Ter neuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, sjoe len, soos; 19.00 uur: Bridge; Maritiem informatie centrum Portaal van Vlaanderen, 12.30, 14.00 en 15.00 uur: Rondleidingen en rondvaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67