Podium wacht nog op subsidie Woningen tijdelijk antikraak verhuurd 4 49." Bevelandse gemeenten doen steeds meer aan toerisme BEVELANDEN en THOLEN 7 De Zomerbus, die dinsdag zijn vuurdoop beleeft, is de nieuwste loot aan de Bevelandse toeristische stam. m&c^- Burgemeester Anton Sta pelkamp van Kapelle is duidelijk in zijn nopjes met de komst van de Zuid-Bevelandse Zomerbus. „In Wemeldinge heeft hij liefst zes haltes. Zo goed is het openbaar vervoer hier nog nooit geweest", grapt hij. Stapelkamp neemt woensdag ochtend samen met Bevelandse en Thoolse collega-bestuurders, ambtenaren, recreatieonderne mers en de pers deel aan een ex cursie om het begin van het toeris tenseizoen in te luiden. Even na half negen stapt het gezelschap in de jachthaven van Wemeldinge aan boord van de Ms. Sunbear, één van de vele toeristische pon tjes in Zeeland. Op het program ma staat een vaartochtje naar Yer- seke. In de kajuit - het weer is te slecht om op het dek te staan - ver telt Stapelkamp dat hij verheugd is over de grote sprongen die op de Bevelanden worden gemaakt als het om het toerisme gaat. „Zeeland is meer dan alleen het massatoerisme aan de kust en dat laten wij steeds beter zien", stelt hij. „We laten ons niet langer weg blazen. Kijk alleen maar naar We meldinge. 25 jaar geleden had je Hotel Smits en een kleine cam ping Linda, veel meer niet. Nu ge beurt er van alles. Ook de ontwik kelingen in een dorp als Yerseke, dat zichzelf aan het uitvinden is als een plaats voor dagtoerisme, vind ik mooi. Veel toeristische ontwikkelin gen passeren de revue aan boord van het pontje. Zo vertelt Reinder de Jong van de VW over het Zeeuwse pontjesnetwerk, waarin Noord- en Zuid-Beveland volgens hem de spil vormen. Als het aan hem ligt, wordt het netwerk nog verder uitgebouwd. „Zou het niet V'VV -th-fhè mooi zijn om ook aan te kunnen leggen bij Neeltje Jans of het Wa- ternoodmuseum?", vraagt hij zich af. „Dat is een droom, maar wel één met perspectief. We gaan dit serieus onderzoeken." Ook de Zeelandpas en de toeris tische ontwikkelingen in Wemel dinge worden besproken. In dat dorp is voor het derde jaar op rij een zomerprogramma samenge steld met vele tientallen activitei- 'Een ritje maken met de Zomerbus zal voor veel mensen al een attractie op zich zijn' ten. „Het lukt ons steeds beter om Wemeldinge toeristisch te profile ren", stelt ondernemer Marco van Dijke, die bij het project betrok ken is. Hij wijst onder meer op de website. „Daarop kunnen toeris ten precies zien wat er te doen is op het moment dat ze hier zijn." Stapelkamp vult aan: „We heb ben hier nu al 170.000 toeristische overnachtingen per jaar. Dat is niet mis." De nieuwste loot aan de Beve landse toeristische stam is de Zuid-Bevelandse Zomerbus, die vanaf dinsdag gaat rijden. Na aan komst in Yerseke mag het gezel schap alvast een voorproefje ne men. Eerst even op de foto in de open bus, maar daarna snel de dichte bus in voor de terugtocht naar Wemeldinge. De Zomerbus, bedoeld voor zo wel inwoners als toeristen, gaat vier dagen per week rijden, steeds een andere route. Elke Zuid-Beve landse gemeente zit in ten minste twee van die routes. De bus stopt in veel centra, maar ook bij tal van toeristische attracties. Coördinator Sandra Dekker zegt te vermoeden dat mensen de bus niet alleen gaan gebruiken om naar die attracties toe te gaan. „Soms zullen ze gewoon een ritje met de zomerbus maken", voor spelt ze. „Dat is al een attractie op zich. Het is funvervoer." De Zomerbus is 'afgekeken' van de Noord-Beveland Express, die al enkele jaren succesvol is. De Zuid-Bevelandse gemeenten zijn anderhalfjaar bezig geweest om hun eigen variant van de grond te krijgen. Een ritje maken kan straks alleen met een Zeelandpas. Die kost vier euro, maar biedt wel vele voordelen, zoals kortingen bij 'We hebben hier nu al 170.000 toeristische overnachtingen per jaar. Dat is niet mis.' veel Zeeuwse attracties. De Zomerbus maakt dinsdag zijn eerste ritten. Die dag brengt hij toeristen naar locaties in de ge meenten Goes en Borsele. De bus rijdt tot eind augustus. De gemeenteraad besloot eind 2013 de subsidie van Po dium volledig te schrappen. Boonman stapte naar de rech ter, die de gemeente dwong tot een herstelbesluit. In oktober maakte wethouder Izak Voge laar bekend Podium 10.000 eu ro te geven als compensatie voor 2014. Vanaf 2015 zou de club 15.000 euro en voor 2016 en 201710.000 euro krijgen. „Ondanks toezeggingen heb ben we nog niks. Niet het geld voor vorig jaar en niet de subsi die voor 2015, terwijl het toch al juli is. Ook heeft de gemeente de advocaatkosten nog niet ver goed en dat had de rechter wel bepaald", zegt Boonman. Hij wacht met smart op het geld. „Gelukkig komt er wat bin nen, omdat de kaartverkoop voor het nieuwe seizoen loopt. Youp van 't Hek was in drie da gen uitverkocht. Ook naar de voorstellingen van Lenette van Dongen, Ali B, Pieter Derks, Ka- tinka Polderman en Peter Pan- nekoek is veel vraag." Podium Reimerswaal heeft ook steun aan sponsors en een groeiende schare 'vrienden'. Vogelaar weet niet waarom Podium het geld nog niet heeft. „Elke dag dat het langer duurt, is er één te veel. Dit trek ik me aan." Boonman is nog verwik keld in een ander juridisch ge vecht met de gemeente. In 2013 werd tegelijk met de subsidie voor de activiteiten van het Po dium, ook de financiële steun die Bureau Boonman kreeg voor het de organisatie van het cultureel programma stopgezet. Begin september buigt de rech ter zich over die kwestie. Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden k a p s a I o n derrie De tijdelijke verhuur is be doeld om kraken of overlast door leegstand te voorkomen. RWS heeft WB Wonen in de arm genomen om te bemidde len voor nieuwe huurders, ver telt Henry de Miranda van RWS. „Het gaat om tijdelijke verhuur van gemiddeld twee jaar." De exacte periode hangt af van het moment dat de huidi ge huurders vertrekken. „Het gaat om kleine senio renwoningen", zegt De Miran da. „Mensen die nu nog in deze woningen zitten krijgen voor rang bij het vinden van een an dere woning. Mensen kunnen ook na de sloop en nieuwbouw weer terugkeren." Het gaat om 45 woningen op heel Noord-Beveland. De wo ningen staan in de Julianastraat in Wissenkerke, de Meidoorn straat en Zonnebloemstraat in Colijnsplaat, de Nieuwstraat in Kamperland en de Willem Alexanderstraat in Kortgene. Hubo 's-Gravenpolder (voorheen Fixet) Spoorstraat 51 4431 NK 's-Gravenpolder Tel. 0113-312413 www.hubosgravenpolder.nl DONDERDAG 9 JULI 2015 'Er is meer dan de kust' door Rob Paardekam Bestuurders, ambtenaren en recreatie-ondernemers maakten gisteren een ritje met de Zomerbus, die vanaf dins dag voor inwoners en toeristen gaat rijden. Er is ook een dichte bus voor minder mooie dagen, foto Mechteld Jansen Sandra Dekker, coördinator Anton Stapelkamp, burgemeester door Joeri Wisse RILLAND. Veel vond-ie het niet, maar Jacques Boonman was vo rig jaar blij dat Podium Reimers- waal -na tussenkomst van de rechter- weer subsidie van de ge meente kreeg. Hij heeft er ech ter nog geen cent van gezien. Onze pruiken en haarwerken E zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in k. één haarwerk zijn mogelijk, f h ^a—a--r werken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl door Melita Lanting WISSENKERKE. Woningcorpora tie RWS gaat in Wissenkerke, Colijnsplaat, Kamperland en Kortgene woningen tijdelijk ver huren. Het gaat om huurwonin gen die leeg komen te staan in afwachting van nieuwbouw. wMWiimum* P0WERPLUS ACCUSCHR0EFB00RMACHINE Type POSX0057.18 volt. 1,2 Ah accu. Twee snelheden, 0 - 400 en 0 -1.100 toeren/min. 20 schroefstanden en 1 boorstand. Garantie 3 jaar. Qftnn OVïT7 INCLUSIEF 3 ACCU'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65