Nog twee opties voor huisvesting Concordia Raadsleden reageren lyrisch 6 BEVELANDEN en THOLEN Raad treurt niet lang over afhaken van Imares in nieuwbouwproject De Zaete en is blij met komst 'oesterexperience'. Vrijwilligsters krijgen penning 'Jan, je bent gewoon een fantastische vent. Wat mij betreft verdien je een lintje' Muziekvereniging Concordia wil het liefst in de huidige gymzaal aan de Zoekweg blijven. In de regio Extra afvalbakken kosten 10.000 euro Provincie heft toezicht Kapelle op PvG en SP hekelen gedraal met regeling Plastic Heroes-zak via Reinigingsdienst Bloeiende Quilts in Historisch Museum Ritho stopt met Thools dictee Tankstations na bouwvak gesloopt Mijn dorp, mijn stad Nieuw plan De Zaete oogst lof door Joeri Wisse YERSEKE. Met de aangepaste plan nen voor nieuwbouwproject De Zaete in Yerseke kan Jan Sips haast niet meer stuk bij de ge meente Reimerswaal. De Terneuzense projectontwik kelaar werd dinsdag door alle frac ties gecomplimenteerd voor zijn plan om na het afhaken van Ima res de vierde toren te vervangen door een 'oesterexperience' met zalencomplex, restaurant en terras Andries Jumelet, raadslid CU aan de Oosterschelde. De zalen kunnen met elkaar worden ver bonden, zodat in Yerseke weer gro te feesten, voorstellingen en optre dens kunnen worden gegeven. Dit was een vurige wens van de raad, nadat deze mogelijkheid met de sloop van het oude dorps huis De Zaete verdween. „Sips heeft een ongekende prestatie ge leverd", sprak Andries Jumelet van de Christenunie, die vond dat de projectontwikkelaar een lintje verdient. „Je hebt volgehouden, doorgezet en bent altijd met nieu we mogelijkheden gekomen. Jan, je bent een fantastische vent", ju belde Jumelet. Thea Laban van de VVD prees Sips over de eerste woontoren, die recent is opgeleverd. „Een schitte rend gezicht. Je krijgt een Wemel- dinge-gevoel, maar dan net iets mooier." Ze was ook lovend over het 'onthaal' in de oesterexperien ce. „Ook in moeilijke tijden, houdt u uw woord. Als het door gaat, heb ik heel wat wedden schappen gewonnen. Iedereen ver wachtte dat het onthaal er niet meer zou komen. Ik heb altijd ge zegd dat mij een belofte is gedaan. We zijn er van overtuigd dat het er nu komt", aldus de voormalige actievoerder voor het behoud van het oude dorpshuis De Zaete. Ook de andere partijen werken graag mee aan de wijziging van het bestemmingsplan om de aan passing mogelijk te maken. Sips denkt dat Yerseke met nieuwe project toeristisch op de kaart kan worden gezet. „In Bres- kens en Colijnsplaat zijn ook plan nen voor experiences. Wij moeten dat we in Yerseke de eerste en de mooiste krijgen." Volgens hem zou De Zaete een perfect decor zijn voor de Oester partij van de provincie. Burge meester Jan Huisman zag het hele maal zitten. „U weet hoeveel men sen daar komen? Ik vind het een heel interessante gedachte!" door Rob Paardekam THOLEN. Muziekvereniging Concor dia in Tholen gaat misschien repe teren in de gymzaal van de toe komstige brede school in Tholen. Dat is één van de twee opties die nog over zijn als het gaat om de huisvesting van de vereniging. De andere optie is dat Concordia gebruik blijft maken van de oude gymzaal aan de Zoekweg, waarin ze nu al enige jaren zit. Als het col lege uiteindelijk voor deze optie kiest, wordt de gymzaal omge bouwd tot een muziekcentrum, waarvan Concordia de beheerder en hoofdgebruiker wordt. Als voor de brede school wordt gekozen, zal Concordia repeteren in de gymzaal, maar wordt voor vergaderingen, muzieklessen en sociale activiteiten een stuk aange bouwd. De muziekvereniging geeft de voorkeur aan het blijven gebrui ken van de huidige gymzaal. Ze is bang dat het gebruik van de gym zaal in de brede school zo groot zal zijn, dat ze deze zelf nauwe lijks kan gebruiken buiten de regu liere repetitietijden. Concordia hoopt binnen enkele weken duidelijkheid te krijgen. Of het nu verhuizing of aanpassing van het huidige onderkomen wordt, Concordia zal zelf ook een financiële bijdrage moeten leve ren. Daarom wordt morgen en za terdag geld ingezameld met een 24 uurs-muziekmarathon. KRABBENDIJKE Het kost Reimerswaal 5000 euro om bij alle bankjes aan de Ooster schelde een afvalbak te plaatsen. Het legen ervan kost ook nog eens 5000 euro per jaar. Dat laat het col lege van B en W weten aan Peter Koeman (CDA). Hij trok in mei aan de bel. „Bij Krabbendijke zijn zes nieuwe bankjes neergezet, mij viel op dat kort daarna daar afval lag." Koeman wacht nog even met een voorstel „De laatste tijd zie ik weer minder afval liggen. Ik hou het de komende tijd in de gaten." KAPELLE De provincie heeft het preventief toezicht op de gemeente Kapelle opgeheven. Kapelle stond sinds het begin van dit jaar onder toe zicht, omdat de meerjarenraming niet sluitend was. In de onlangs vastgestelde kadernota heeft de ge meente haar zaakjes echter weer op orde. Om dat te bereiken, zijn de nodige maatregelen doorge voerd, zoals sluiting van het bui tenbad in Kapelle en het invoeren van kabelbelasting. De provincie acht deze maatregelen realistisch. GOES De SP en de Partij voor Goes (PvG) in de Goese gemeenteraad willen dat chronisch zieken en ge handicapten met onmiddelijke in gang een voorschot van honderd euro kunnen krijgen op de tege moetkoming ziektekosten. Vanavond dienen beide partijen daarom een motie in tijdens de raadsvergadering. Volgens de frac ties verkeren mensen nog steeds in onzekerheid over de wijze waar op de gemeente de tegemoetko ming gaat invullen. Hoewel er een voorlopig voorstel ligt, willen de partijen het definitieve besluit dat pas na de zomer zal worden geno men, niet afwachten. PvG, SP en D66 vroegen in novem ber vorig jaar al om een spoedige invoering. Het college zegde dat toe, maar januari zou niet haal baar zijn omdat nog overleg met de partnergemeenten in gemeen schappelijke regeling de Bevelan- den nodig was. „Inmiddels is het eerste halfjaar van 2015 voorbij en is de regeling er nog altijd niet", constateren PvG en SP. „Het is on juist, onverantwoord en de ge meente Goes onwaardig dat deze onduidelijkheid zo lang blijft voorduren." HEINKENSZAND De voorraad van Plastic Heroes- zakken in supermarkten en dorps huizen van de gemeente Kapelle wordt niet meer aangevuld. Het vermoeden bestond dat de gratis zakken veelal voor andere doelein den dan recycling van plastic wer den gebruikt. De zakken moeten nu via de Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD) worden besteld. In de gemeente Reimerswaal, Tho len en Sluis verzorgde de ZRD al deze dienst. Bestellen kan via 0900-443 33 33 of www.zrd.nl GOES In de Grote Kerk van Goes zijn verschillende werken van het Ne derlandse Quiltersgilde te bewon deren. Een quilt bestaat uit meer dere lagen gekleurd textiel, waar mee prachtige figuren worden ge maakt. Een van de werken is een tipi van quilts, door beeldend kun stenaar Petra de Haas. De gratis tentoonstelling in de Grote Kerk aan de Singelstraat is een aanvul ling op de expositie B(l)oeiende Quilts van het naastgelegen Histo risch Museum de Bevelanden. OUD-VOSSEMEER De Stichting Ritho Fonds stopt met de organisatie van het Groot Dictee der Thoolse taal. Het eve nement wordt sinds 2010 elk jaar met succes gehouden. Vorig jaar was er voor het eerst een jeugddic- tee voor de basisscholen. Het fonds wil zich in de toekomst meer richten op de leefbaarheid en sociale projecten. De werk groep die elk jaar bij de organisa tie van het dictee betrokken was, bekijkt of ze het evenement zelf standig kan voorzetten. KATS De twee verlaten benzinestations bij de Zandkreekdam, aan de Del taweg tussen Zierikzee en Goes worden na de bouwvak gesloopt. Beide stations zijn al geruime tijd buiten gebruik. De benzinepompen zijn in ver band met de verkeersveiligheid verplaatst naar de op- en afritten van de Oost-Westweg. De sloop van de oude panden heeft vertraging opgelopen omdat in het onderzoek wat was verge ten en daarom het vergunningen traject iets opnieuw moest. Vol gens een medewerker van eige naar Mol in Schuddebeurs is het puur administratief. „Er zijn geen vervuilende of gevaarlijke stoffen gevonden." De sloop is aanbe steed. Volgende week wijst Mol het werk toe. Vanwege het netwerk van onder grondse tanks en leidingen wordt de sloop een flink karwei. WOLPHAARTSDIJK. S. de Wild-van de Velde (midden) en K.P. van Wee- Ie (rechts) kregen gisteren de Frans Naerebout-penning van de Goese burgemeester René Verhulst. De dames werden bekroond voor hun ja renlange inzet voor de ouderensoos De Griffioen in Wolphaartsdijk. Van Weele werkt al zeventien jaar als vrijwilligster voor de soos en Wild-van de Velde vijftien jaar. Samen maakten ze al die tijd vele bij eenkomsten, biljartavonden en bingorondes mogelijk. In totaal zijn er 13 vrijwilligers actief voor De Griffioen. Eens in de twee weken komt de soos bij elkaar. Om beurten verzorgen drie vrijwilligers tegelijkertijd de bijeenkomst. Eenmaal per jaar houdt De Griffioen een dagreis voor 55-plussers uit Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES Verschillende loca ties, overdag - Mu ral Goes, waarbij kunstenaars tien muren in de stad omtoveren tot een kunstwerk; Scalda, Bessestraat, 09.30-11.30 uur - Workshop voor laaggeletterden; Grote Markt, 12.00-23.00 uur - Culifair HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Hoef bladstraat 1,13.30 - 14.30 uur - Activi teiten in beweeg- tuin (inlooptrainin gen met begelei ding) NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Uit-Straling' WEMELDINGE Oostelijke Kanaal- weg 4,14.00-16.00 uur - Ontdek de na tuur d.m.v. de bele vingsrugzak, gratis op te halen bij Eet café Linda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64