Pattinama Kloetingers volgen in voorbereiding op oversteek 12 Rick van Drongelen maakt debuut in hoofdmacht Sparta Tachtig ploegen bijeen in Zoutelande Het gaat de broers Pieter en Jaco Moelker zaterdag niet om de klassering bij zwemwedstrijd van Tholen naar Yerseke. „We worden absoluut laatste." Voetballer Rick van Drongelen heeft gisteravond zijn debuut ge maakt in de hoofdmacht van Sparta. De zestienjarige verdedi ger uit Axel speelde de tweede helft in het met 4-0 gewonnen oe fenduel met VOC in Rotterdam. De eerste wedstrijd in de oefen campagne (15-0 tegen PPSC) moest Van Drongelen afgelopen zaterdag nog aan zich voorbij la ten gaan vanwege verplichtingen op school. Gisteravond maakte de jeugdinternational de volgende stap in zijn carrière. Het duel met zondag-eersteklas ser VOC, waar Guust Malcorps (ex-Zeelandia Middelburg en ex-JVOZ) meespeelde, stond in het teken van de John Kerstholt Bokaal. De naamgever van deze bokaal overleed twee jaar geleden en was een fervent aanhanger van beide Rotterdamse clubs. Ronde van Hengstdijk start in Vogelwaarde Voor de vijfde editie van de klas sieke Ronde van Hengstdijk wordt voor de start en finish zaterdag uit geweken naar Vogelwaarde. Inmid dels hebben zich vijftien ploegen aangemeld voor deze klassieke wedstrijd van de Belgische bond WAOD, een open wedstrijd waar aan door iedere coureur met een li centie kan worden deelgenomen. Er wordt gestart om 14.30 uur op Rapenburg. Vanaf 10.30 uur zijn er voorwedstrijden. Sport kort Minnaard klimt in het klassement Marco Minnaard uit Wemeldinge heeft in de vierde etappe van de Ronde van Oostenrijk goede za ken gedaan voor het algemeen klassement. De renner van Wan- ty-Groupe Gobert kwam gisteren als 22e over de meet en bezet nu de 23e plaats in het algemeen klas sement. Johnny Hoogerland uit Lange- weegje kwam als 132e renner over de finish in Villach en is nu num mer 127 overall. akker la gen ze er van. Pieter (49) en Ja co (43) Moelker doen zaterdag mee aan de over steek van de Oosterschelde. Met nul ervaring startten de broers in januari met trainen om hun geza menlijke doel te bereiken. Zelfs een borstcrawlcursus moest eraan te pas komen. Het begon als een grap. Tijdens de Contacta eind vorig jaar in Goes sprak organisator Jan Boon man de broers aan over de zwem- oversteek van de Oosterschelde. „We waren direct enthousiast, om dat Jan zo enthousiast was", herin nerde Pieter zich. „Maar de kans was vrij klein dat we het zouden redden", voegde Jaco eraan toe. Toch begonnen de twee buiten werktijden om te trainen. Vanaf ja nuari in het zwembad in Goes, waar de twee een borstcrawlcur sus volgden van zo'n twintig les sen, vanaf april in het open water. Pieter vertelde in eerste instan tie alleen tegen z'n familie over zijn zwemplannen. Jaco gebruikte 'Mijn vrienden waren zo negatief toen ik het vertelde. Ik bewijs graag hun ongelijk' zijn nieuwe doel als goede voorne men voor het nieuwe jaar, waar door zijn vrienden er al snel lucht van kregen. „Zij waren zo negatief toen ik het vertelde. Dat is voor mij extra motivatie", lachte hij. „Ik bewijs graag hun ongelijk." Makkelijk verliep de route niet. Beiden werden geopereerd aan hun knie en Pieter sneed ook nog eens in z'n hand. In januari kon den de broers zo'n drie weken niet trainen. „Toen heb ik wel wakker gelegen", vertelde Pieter. „Hoe nu, dacht ik." Toch denken de twee er klaar voor te zijn. „Absoluut", meende Pieter. „Drie uur zwemmen lukt wel. Met ons uithoudingsvermo gen is niets mis. Alleen de snel heid kan problemen opleveren. We moeten op een bepaald mo ment bij een meetpunt komen, an ders worden we uit het water ge haald. Het zou sneu zijn als we er binnen een uur uit moeten, ter wijl je weet dat je het kunt." De twee doen het vooral om het finishen. Niet om de twee strijd of de klassering. „We wor den absoluut laatste", klon Pieter stellig. „Maar daar gaat het niet om. We willen de tocht volbren- Josimar Pattinama was vorige week nog op proef bij Sparta Rot terdam, maar besloot afgelopen weekend om die stage af te bre ken. Vervolgens was er direct inte resse van andere clubs uit de Jupi- ler League. FC Oss had Pattinama afgelopen seizoen al een keer aan het werk gezien en won vervol gens ook nog advies in bij Istvan Bakx. De Vlissingse aanvaller van FC Sport sport@pzc.nl ROTTERDAM Op de stranden 1 en 2 West bij Zoutelande vindt zaterdag het jaarlijk se 3CT Beachvolleybaltoernooi plaats. Bij de 22e editie wordt er ge speeld op zestien velden met circa tachtig ploegen in diverse categorie ën. Om 10.00 uur vangt het toernooi bij Strandpaviljoen De Branding aan, de finales worden rond 16.00 uur verwacht, foto Lex de Meester VOGELWAARDE VILLACH HEINKENSZAND TMZ Heinkenszand Het TMZ-criterium van Heinkenszand luidt morgenavond weer een weekeinde vol activiteiten in het dorp ten noorden van de Westerschel- de in. De wielerkoers geldt als voorafje voor de kermis en an dere festiviteiten in Heinkenszand. De amateurs starten om 20.15 uur als hoofdmoot van het programma. Om 18.00 uur beginnen de eerste wedstrij den aan de Dorps straat in Heinkens zand. NIEUWEGEIN Toch EK voor Vader Mountainbiker Milan Vader (foto) voldeed dit seizoen niet aan de selectiecriteria, maar is door bonds coach Tim Heemskerk toch op genomen in de selec tie voor het EK in het Italiaanse Alpago (20 t/m 26 juli). De norm van de bond voor de Middelbur ger was een plek bij de eerste twintig in een van de wereldbe kerwedstrijden van dit seizoen. Daar slaagde Vader niet in. Heemskerk selecteer de de negentienjari ge mountainbiker als nog in de discipline XCO (cross-country) bij de beloften. Kratjes bier bijzaak Jaco (links) en Pieter Moelker trainden vele uren samen. Pieter:„Op den duur ga je de bomen langs de kant tellen. door Len Wolters W Jaco Moelker Josimar Pattinama (midden) scoort in de thuiswedstrijd tegen AFC'34. Het was één van zijn 31 competitietreffers dit seizoen, foto Lex de Meester VLISSINGEN. Josimar Pattinama be gint vandaag aan een drie dagen durende stage bij FC Oss. De tops corer van VC Vlissingen zal van daag en morgen meetrainen. Zater dag komt de Vlissinger vervolgens in actie tijdens een oefenwedstrijd tegen Excelsior.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59