Dorpsraad Renesse roept op tot reageren ii» ufli BP-stations Deltaweg na bouwvak gesloopt Ellen Parkinson Project zamelt geld in voor onderzoek SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Speciaal parcours voor viertal na afblazen Men of Steel Run Ellen van Velthoven wil met haar ziekte iets bereiken. „Ik wil dit niet voor niks hebben. Ik moest er iets mee doen." Ellen van Velthoven (44) was totaal ver bijsterd toen ze op 25 november 2013 te ho ren kreeg dat ze de ziekte van Parkinson heeft. Parkinson? Dat is toch een ouderdomsziekte? Niet bepaald wat je verwacht bij de immer ac tieve - en positieve - Zierikzeese onderneemster. Lang zat ze dan ook niet bij de pakken neer. „Ik wil dit niet voor niks hebben. Ik moest hier wat mee doen." Ellen richtte Ellen Parkinson Project op; een organisatie waar mee ze vijfjaar lang zoveel moge lijk geld wil ophalen voor onder zoek naar de oorzaken van de ziek te van Parkinson. „Dat is niet be kend, heel bizar. Want je kent alle maal wel iemand met Parkinson of je hebt erover gehoord. Er zijn in Nederland 50.000 mensen die de ziekte hebben." Ook doet de Zierikzeese sinds deze week mee aan Park-in- Shape, een onderzoek van het Rad- boudziekenhuis in Nijmegen naar het effect van beweging op Parkin son. „Ik heb meteen aangegeven dat ik wel proefpersoon voor on derzoek wil zijn, behalve voor me dicijnen. Ik ben geen medicijn mens. Slik als ik hoofdpijn heb niet eens een paracetamol." Een 'dokterloper' is ze ook nooit geweest. Dus hoewel er gek ke dingen gebeurden (een trillen de rechterarm, opeens in slaap val len en stijfheid), stapte Ellen niet naar de dokter. „Gekscherend zei ik tegen mijn collega's: ik heb Par kinson. Dat bleek later, ik was ei genlijk voor iets heel anders bij de dokter, ook echt zo te zijn." Om haar ziekte kunnen Ellen en haar gezin niet heen. Om ermee naar buiten te treden, was echter een tweede. „Ik ben als de dood dat het straks is: daar is Ellen met haar Parkinson. Want ik ben ook vrouw van Remy, moeder van Bart en Elke en eigenaar van Kom- Ellen doet mee aan Park-in-Shape; een onderzoek van het Radboud naar het effect van beweging. passen. Er is nog zo veel meer." Toch kwam ze 'uit de kast': „Om dat dit om een groter belang gaat. Dit is niet voor mezelf, ik kan dit voor anderen doen. Met al die mensen om me heen die een euro in de collectebus stoppen." Met haar kledingzaak Kompas sen verhuist Ellen volgend jaar mei naar het pand Mol 9, zodat ze niet langer hoeft te dealen met de trap in haar huidige winkelpand. Op die manier kan ze lekker door. „Want ik wil helemaal niet stop pen met werken. Ik heb zo veel leuke klanten, die zo met me be gaan zijn. Dat geeft een heel posi tief gevoel. Trouwens toch, door dit alles ervaar ik hoeveel mooie mensen er zijn, die er ook echt voor je willen zijn. Bijna een kerst gedachte vind ik het. Dat is heel bijzonder." Zweten gaan ze, tot en met. Activiteiten organisatie De Zeeuwse Gasten heeft een speciaal par cours langs strand en door klimbos uitge zet die Kyle van Tig- gelhoven, Ricardo En gel, Tom Quant en Bart van der Wouden zaterdag gaan afleg gen. De vier vrienden halen daarmee geld op voor Ellen Parkin son Project. Aanvan kelijk zouden ze mee doen aan de Men of Steel Run op de Brou- wersdam. Nu deze is afgeblazen, biedt De Zeeuwse Gasten een alternatief. Alle spon sors hebben hun steun toegezegd. Dat levert - inclusief de particuliere bijdragen - 897,50 euro op. El len is onder de in druk van de actie van het viertal. Bart is haar zoon en toen Tom op het idee kwam iets te doen, deed de rest gelijk mee. Ellen: „Achttien jaar, pubers, alleen met zichzelf bezig en dan met zoiets ko men. Daar krijg ik kip penvel van." Ellen Par kinson Project is zelf zaterdag present op de Brouwse Dag met zelfgemaakte spullen. RENESSE. De dorpsraad van Re- nesse roept jongeren in het dorp op massaal de enquête in te vul len die afgelopen week door de gemeente is verspreid onder 144 inwoners tussen de 18 en 30 jaar. De enquête moet meer inzicht geven in de huisvestingsproble matiek van jongeren in het dorp. Het kunnen vinden van een betaalbare woning (koop en huur) is al jaren een punt van frustratie voor veel jongeren in Renesse, weet Joke Broekhuis van de dorpsraad. De dorpsraad heeft daar, met onder meer een bijeenkomst en een enquête, al diverse keren aandacht aan be steed. Vanuit de politiek is daarop een motie ingediend met het voorstel de behoefte aan starters- woningen in Renesse te peilen. De gemeente doet dit onderzoek nu in samenwerking met Zeeuw- land en de dorpsraad. „Wat zijn de behoeften pre cies? Waar liggen knelpunten? Wat is het aanbod? Welke oplos singen zijn mogelijk?", schetst Broekhuis het in beeld te breng en plaatje. De enquête kan tot 4 augus tus worden ingeleverd. y» JT j Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden kapsalon! derrie SCHUDDEBEURS. Oliehandelaar Mol in Schuddebeurs begint na de bouwvakantie met de sloop van de twee verlaten benzinesta tions aan de Deltaweg tussen Zierikzee en Goes. De voormalige BP-stations zouden in februari al worden ge sloopt, maar volgens een mede werker van Mol heeft het alle maal wat langer geduurd. „In het onderzoek was wat vergeten en in het vergunningentraject moest ook iets opnieuw worden gedaan. Het is puur administra tief. Er zijn geen vervuilende of gevaarlijke stoffen gevonden." De sloop is aanbesteed. Volgen de week wijst Mol het werk toe. Op verzoek van de provincie verhuisde Mol de stations uit de buurt van de Zandkreeksluis naar de afslag Oost-Westweg op Noord-Beveland. De weg heeft daar dubbele rijstroken en dat is veiliger in- en uitvoegen. Mol wachtte met uitvoering van het verzoek tot het contract met BP was uitgediend. Daardoor kon den de nieuwe tankstations met een in de kleuren van Shell wor den ingericht. Vanwege het netwerk van tanks en leidingen ondergronds wordt de sloop van de tanksta tions een flink karwei. DONDERDAG 9 JULI 2015 Ziekte brengt ook iets positiefs door Esme Soesman Vlnr op voorgrond: Tom, Bart en Kyle (Ricardo ontbreekt). Op de achtergrond Ellen met dochter Elke en man Remy. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman www.dorpsraadrenesse.nl. Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. h^a—a—r werken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl door Ton van den Nouweland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58