Rijkswaterstaat buigt niet voor N59 Dagbladbezorger 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Gratis les in mountainbiken De mooiste klassieke bar NIEUWERKERK OPZOEK Ik verwacht wel dat ze met een passende oplossing komen. Met nieuwe bosjes alleen zijn we niet geholpen' In de regio Wekelijks concert in de Jacobuskerk Enquêteurs willen geld aftroggelen Gevarieerd Event Against Child Abuse Mijn dorp, mijn stad Oordeel bezoeker Zuidkust gevraagd door Marcel Modde ZIERIKZEE. Rijkswaterstaat is niet van plan te investeren in het terug dringen van overlast voor de wonin gen langs de N59 in Zierikzee. Het plaatsen van een geluidscherm kan volgens wethouder Jacqueline van Burg niet worden afgedwongen, omdat het verkeerslawaai binnen de wettelijke normen valt. Ook het verlagen van de maxi mumsnelheid tot 50 kilometer per uur op het stuk tussen het verkeerslicht en de grote rotonde is makkelijker gezegd dan gedaan. „Rijkswaterstaat kijkt ook naar de Rini van Vossen, Leefbaar Malta verkeersveiligheid. Wanneer je de snelheid op dat stukje beperkt, zou dat weer kunnen leiden tot ge vaarlijke inhaalmanoeuvres. Dat is toch ook iets om serieus rekening mee te houden", zegt Van Burg. Onder druk van een breed ge dragen petitie uit de wijk Malta en een motie van de gemeente raad, is de wethouder afgelopen week met wegbeheerder Rijkswa terstaat aan tafel gaan zitten. Dat overleg heeft volgens haar in ieder geval duidelijk gemaakt dat van die kant op korte termijn weinig kan worden verwacht. De gemeente gaat de opties nu op een rij zetten een doorrekenen. De verwachting is dat rond 15 juli de eerste bevindingen kunnen worden gedeeld met het buurtco- mité Leefbaar Malta. Het snelst te realiseren, aldus Van Burg, is het terugbrengen van de beplanting op het dijktalud. „Toen dat werd weggehaald, is de meeste commotie ontstaan. Daar ligt wat mij betreft dan ook de hoogste prioriteit. En verder moe ten we dan zien wat er op de lan gere termijn kan worden gedaan om de situatie te verbeteren. Je moet de mensen in die wijk geen valse hoop geven." De buurtbewoners blijven ho pen op snelle maatregelen. „De af gelopen dagen met die hitte heb ben we de ramen dicht moeten houden 's nachts", zegt Rini van Vossen. „Dat was niet te harden." RENESSE Muziekgroep Kaleidoscope treedt donderdagavond op in de Jacobus kerk van Renesse. Hun repertoire kenmerkt zich door de afwisse ling in muziekstijlen. Zo komen er onder meer Franse chansons, Ierse hymns, Amerikaanse folk songs en Jiddische liederen voor bij. In de kerk wordt elke donder dagavond in de maanden juli en augustus een concert gegeven. De optredens zijn van 20.00 tot 21.00 uur in de Jacobuskerk aan de Lan ge Reke 7, de toegang is gratis. BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duive- land waarschuwt voor enquêteurs die inwoners van de gemeente be naderen en zo proberen geld los te peuteren. Ze vertellen dat men sen iets gewonnen hebben na het meedoen aan een enquête negen maanden geleden. Tegen betaling van de verzendkosten krijgen mensen hun prijs opgestuurd. Die actie komt niet van de ge meente, aldus een woordvoerder. De gemeente waarschuwt niet op deze verzoeken in te gaan. Sportdorp Burgh-Haamstede houdt samen met ATB Team X-treme een mountainbikeclinic op zondag 19 juli, waaraan gratis meegedaan kan worden. Deelnemers krijgen een training van gediplomeerde wielertrai- ners, die hen leren remmen, scha kelen, klimmen en dalen. Tijdens de rit zal regelmatig gestopt wor den voor instructies, gericht op RENESSE Clowns, motorrijders en een NIX-party met een optreden van Mission 2 Rock. De aanleiding mag dan bloedserieus zijn, het Event Against Child Abuse dat za terdag in Renesse wordt gehou den - is verder alleen maar leuk. Dat is ook precies de opzet die Jet van Gent, oprichter van de organi serende stichting 'Voor de lach van een kind', voor ogen heeft met dit - inmiddels voor de twee de keer gehouden - event. „Het is bedoeld om aandacht te vragen voor kindermishandeling en sek sueel misbruik. We maken zo'n leuk event dat kinderen er graag naartoe willen, dan komen ouders vanzelf mee. Zo halen we het on derwerp uit de taboesfeer." Boerin Bertie Steur opent het eve nement. Jong en oud mogen hun kunsten (van muziek tot zang) presenteren, de Mobiele Clowniek Fabriek is present en er kan ge schminkt en geknutseld. Ook BA CA (Bikers Against Child Abuse) is vertegenwoordigd, 's Avonds is er vanaf 20.00 uur een NIX-party met optreden van coverband Miss ion 2 Rock. Het evenement duurt van 11.00 tot 22.00 uur. meer inzicht en een betere rij vaardigheid. De clinic start vanaf boerderij Molenberg, aan Hoge- weg 53 in Burgh-Haamstede. Wie geen fiets of helm heeft, kan die gratis lenen. Dat moet dan wel aangegeven worden in de in schrijvingsmail. Informatie en inschrijven: x-tre- me.pm@zeelandnet.nl SEROOSKERKE Nu de laatste gebieden langs de 700 hectare grote Schouwse Zuid kust zijn ingericht, vraagt Natuur monumenten aan de bezoekers wat zij ervan vinden. Plan Tureluur is een vogelgebied van internationale allure gewor den, vindt Natuurmonumenten. Er loopt een netwerk van fietspa den door het gebied, er zijn infopa nelen, picknicktafels en uitkijk punten aangelegd. „Ervaringen van bezoekers zijn belangrijk voor ons", zegt boswachter Paul Begijn. „Aan de hand van een opinie-on derzoek bepalen we in oktober op welke plekken veranderingen of verbeteringen nodig zijn." De enquête staat op: www.natuur- monumenten.nl/onderzoek. ZIERIKZEE. Café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee is genomineerd voor de titel 'Mooiste klassieke bar van Nederland'. Strandpaviljoen Werelds in Ouddorp is genomineerd voor de titel 'Mooiste bar van Ne derland'. Een vakjury selecteerde in elke categorie tien horecabedrij ven. Het publiek kan vanaf deze week stemmen, terwijl de vakjury tijd neemt om alle twintig genomineerden te bezoeken. Dat moet op 25 augustus resulteren in twee Top-drie's. Het publiek krijgt het laatste woord. De winnaars worden op 22 september bekendgemaakt tijdens de vakbeurs Rotterdam Gastvrij. De wedstrijd is het initiatief van hore- cablad Entree. Er kan tot 14 september worden gestemd op de websi te www.EntreeMagazine.nl/MBvNL. foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN Den Osse haven, 13.30 en 15.30 uur: Rondvaart Greve- lingen, rederij Zee land; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 11.00-16.00 uur: Demonstratie Mosselen koken; BURGH-HAAMSTEDE Excursieschuur Westenschouwen, 13.00 uur: Netvis- sen Noordzee strand; Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: Expositie Henc Smit, 20.00 uur: Zomerconcert 'Italië en de andere landen; Koor Zilt; Museum de Burgh- se Schoole, 13.00-16.00 uur: Hoogerwerf; Tram polinecentrum Westerschouwen, tussen 11.00 en 18.00 uur: Fiets tocht door het hart van Schouwen; DREISCHOR Wijnhoeve De Klei ne Schorre, 11.00 uur: Rondleiding en wijnproeverij; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 17.30 uur: Zumba Kidz; 18.00 uur: Bellydan- ce; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur:Klaverjas/joker avond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19-30 Drum band Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziek vereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis 9.00-12.00 uur: Schilderclub; 13.30 uur Biodanza voor senioren; 19.30 uur: Biljarten; Jacobus kerk, 20.00 uur: Concert Kaleidosco pe; SEROOSKERKE De 'Praet' tuin, 13.00-17.00 uur: Open tuin; Schelp- hoek, 9.00 uur: Ka- jaktocht op de Oos- terschelde; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; 14.00 uur: Zeiltocht met traditionele Zeil- klipper; Oude Ha ven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstel ling Noordhaven poort; ZONNEMAIRE Haven van Bom- menede, 13.30-16.30 uur: Duo-excursie Yoga en survival- tocht naar Veer mansplaat; WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat ertegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? Ga naar www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener imriii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57