FILM VAN DE WEEK 8? JIS I 7 THUISBIOS Emilia Clarke Actrice Emilia Clarke is een van de grote sterren in de populaire fantasyreeks. Nu gaat ze de wereld redden in het sciencefictionspektakel Terminator Genisys. opvolger van de Schwarzenegger-films. Verhaal over Amanda Knox waait alle kanten op Dior kijkt zelf mee ENDOOR AB ZAGT Hoewel haar lengte van 1.57 meter zich daar amper voor leent, zeult Emilia Clarke in Terminator Geni sys bijna de hele film rond met wapens die zij nauwelijks lijkt te kunnen tillen. De frêle actrice moest een stevi ge training ondergaan om enigszins realistisch om te kunnen gaan met het buitenproportione le schiettuig dat beter past bij haar tegenspeler, de in dit opzicht gepokt en gemazelde 'Termina tor', Arnold Schwarzenegger. „Ik wist niets van geweren toen ik aan deze film begon", zegt Clarke in Los Angeles. „Ik ben maandenlang getraind door een militaire ex pert die ervoor moest zorgen dat ik mij comfor tabel voelde met al die verschillende wapens die Sarah in de film gebruikt. Ik ben inmiddels zelf ook een ingewijde, maar schieten is niet be paald een nieuwe hobby voor mij geworden." Ook waren de stunts (veel tuimelen, vallen en opstaan, soms van grote hoogte) een nieuwe ervaring voor Clarke. „Ook dat vereiste een apar te voorbereiding. Dus mijn conditie is nu ook helemaal op peil." In Terminator Genisys speelt Clarke een iconi sche rol: Sarah Connor, de vrouw die een zoon moet baren die de wereld zal verlossen van ge nadeloze robots. Hun enige doel: het uitroeien van de mensheid. In de eerste Terminator-films speelde Linda Hamilton deze vrouw, maar de Britse actrice moest een jongere uitvoering vertolken. „We reizen in de film terug in de tijd. Het leven van Sarah moet worden beschermd, anders kan zij later natuurlijk geen moeder worden", legt Clar ke uit. Een bijzonder bijkomstigheid is dat een van haar collega's uit Game of Thrones - Lena Headey - ook de rol van Sarah Connor speelde in een televisieserie Terminator: The Sarah Con nor Chronicles, die echter niet zo succesvol was. „Als we elkaar weer treffen op de set gaan we zeker onze ervaringen uitwisselen." Wie met de Engelse praat kan niet om Game of Thrones heen. Het is de serie die een ster van haar maakte. Als de prinses met het spierwitte haar, Daenerys Targaryen, speelt Clarke zonder twijfel een van de meest spraakmakende perso nages. Van een verlegen kindvrouwtje groeit zij uit tot een gevreesd legeraanvoerder die aan spraak wil maken op de troon van het fictieve koninkrijk Westeros. „Alles wat mij nu als actri ce overkomt, heb ik natuurlijk aan Game of Thro nes te danken", zegt Clarke, die ook al actief was op Broadway in het toneelstuk Breakfast at Tiffany's waarin zij dezelfde rol als Audrey Hep burn speelde. Toen ze aan de reeks begon, had ze nauwe lijks acteerervaring. „Ik was net klaar met mijn dramaopleiding toen ik voor Game of Thrones werd benaderd. Ik zag toen wel in dat het goed was geschreven maar kon niet bevroeden dat de serie zo'n hit zou worden. Mijn leven is er voorgoed door veranderd." Lovend is de Engelse, in werkelijkheid een brunette, over de Nederlandse inbreng van Michiel Huisman en Carice van Houten in de serie. „Jullie Nederlanders doen het heel goed in Game of Thrones. Welke vrouw is er nou niet verliefd op Michiel Huisman? Bovendien is hij een uitstekend acteur. Met Carice van Houten heb ik nog niet samen op de set gestaan. Ik ken haar alleen maar van de rode loper, waarop zij altijd prachtig gekleed verschijnt." Game of Thrones zal zeker nog de komende ja ren de carrière van Emilia Clarke bepalen. Wel licht geldt dat ook voor de 'Terminator'-reeks. Het einde suggereert dat er een vervolg lonkt. „We zullen het zien. Eerst moet het publiek uit maken of de film succesvol is." Tlie Face of an Angel DRAMA Dior and I DOCUMENTAIRE \11tl10v NU OP DVD Laggies NU OP DVD Zurich NU OP DVD Donderdag 9 juliJ 'IK HEB ALLES AAN GAME OF THRONES TE DANKEN' Emilia Clarke als Daenerys Targaryen in Game of Thrones, foto Helen Sloan/AP Regie: Michael Winterbot- tom. Hoofdrollen: Daniel Briihl, Cara Delevingne en Kate Beckinsale. In 2007 werd in het Italiaanse Siena een Engelse studente, Meredith Kerchner, door steek wonden om het leven ge bracht. Haar dood leidde tot een juridisch steekspel waar bij de verdachten, de Ameri kaanse Amanda Knox en haar Italiaanse vriend, werden inge rekend, veroordeeld, vrijge sproken, ingerekend en vervol gens toch weer op vrije voeten kwamen. Voor de media was het chaotische proces vol smeuïge details een heerlijke kluif. Winterbottom kiest in The Face of an Angel - de titel verwijst naar een Italiaanse krantenkop - voor een zeer ge kunstelde aanpak. Hij laat een filmmaker ronddolen in het mediacircus in de hoop in spiratie voor een scenario op te doen. Daniel Briihl speelt dit cokesnuivende warhoofd, van wie al snel duidelijk wordt dat hij geen zinnige letter op papier kan krijgen. Hij belandt in een soort creatief doolhof, Model omdat zijn ambities te ver rei- Cara Dele ken. Net zo stuurloos als de vingne, hier hoofdpersoon is de film van met Daniel Winterbottom die alle kanten Briihl, opwaait, geen houvast biedt maakt haar en meer lijkt te bestaan uit debuut als een reeks losse invallen. Voor actrice in de- een regisseur die eerder goed ze film. uit de voeten kon met op wer- foto pr kelijkheid gebaseerde speel films is deze productie een mislukking. (Ab Zagt) Regie: Frédéric Tcheng Hoofdrollen: Raf Simons, Pie- ter Muiier, Sidney Toledano Décor voor deze elegante en muzikaal prachtig omlijste do cumentaire is het Parijse ate liervan Christian Dior. De naaisters van wie sommigen er al hun leven lang werken, voelen zijn keurende blik ter wijl ze zomen spelden en lo vertjes vastnaaien, 's Nachts in een verlaten atelier projec teert regisseur Frédéric Tcheng archiefmateriaal op de toiles, de witte proefjur- ken. Tcheng, niet onervaren in het maken van modedocu's, slaagt erin de historische, sprookjesachtige kern van het merkte vangen. De niet Frans-sprekende Belg Raf Simons staat voor dezelfde taak. De film volgt hem als hij in 2012 zijn eerste hautecou- turecollectie creëert. Simons komt van het minimalistischer Jil Sander en moet bewijzen dat hij ook overweg kan met een sierlijker silhouet. Tcheng laat de privédeur dicht. Jam mer want Simons' combinatie van gêne en arrogantie fasci neert minstens evenveel als de prinseswaardige robes. (Tisha Eetgerink) In afwachting van Marvel's Ant-Man (23 juli) kan het Deense Antboy wellicht een aardig alternatief zijn. Als je tenminste een jaartje of 12 bent. De jeugdfilm is welis waar een bijeengepakt raap- sel van superheldenfilms als Spider-Man, Daredevil en Su perman, maar sluit met the ma's als eigenwaarde en vriendschap prima aan op de jonge doelgroep. Het buiten beentje Pelle wordt gebeten door een genetisch gemanipu leerde mier en krijgt super krachten. Zo is hij een stuk sterker. Zijn leukste eigen schap is toch met een bijtend zuur urineren. Fijn dat Keira Knightley (Atone ment, The Duchess) eens niet in een korset gehesen wordt. Even geen kostuumfilm of dra ma voor de 30-jarige actrice, maar een speelse romcom. In Laggies pakt ze het heel an ders aan en laat de Britse schone zich zelfs van een zeld zame komische kant zien. Knightley als volwassene die maar niet wil opgroeien en vriendschap sluit met de tie ner Annika (Chloë Moretz), is een verademing. Sam Rockwell speelt de vader van Annika, die natuurlijk voor de opstandige twintiger valt. Lichtvoetig is de eerste filmrol van zangeres Wende Snijders bepaald niet in Zurich. Haar personage krijgt te maken met dubbel verdriet: de plotselinge dood van haar grote geliefde, die er ook nog een dubbelle ven op na hield. Het drama wordt in twee hoofdstukken van achteren naar voren ver teld. Het eerste filmbeeld, een vrouw in rouwkleding die met haar auto in het water is be land, sluit aan bij het slot beeld dat in het teken staat van de begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51